реклама партнерів:
Головна » Завдяки Угоді про асоціацію України з ЄС споживачі отримають якісніші й дешевші товари

Завдяки Угоді про асоціацію України з ЄС споживачі отримають якісніші й дешевші товари


Коментарі: 1 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Наслідком підписання Угоди про асоціацію України з ЄС буде жорстка конкуренція серед виробників, що забезпечить якісніші й дешевші товари для споживачів.
Про це заявили учасники круглого столу “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Чернівецької області напередодні підписання Угоди про асоціацію”, який відбувся 25 жовтня в Чернівцях.
Захід провела Буковинська агенція регіонального розвитку та Чернівецька торгово-промислова палата в межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час обговорення Володимир Козменко, голова Чернівецького осередку Української асоціації європейських студій, наголосив, що сьогодні важливо пояснити народу, що таке Європейський Союз. Адже, по-перше, Зона вільної торгівлі, до якої Україна прагне приєднатись, – це лише перший щабель інтеграції, а далі має бути митний союз, спільний ринок, економічний союз. По-друге, за словами експерта, не можна очікувати, що всі зміни відбудуться в один день, бо попереду ще довгий процес ратифікації та виконання умов договору. І по-третє, зміни несе не сама Угода. Він наголосив, що українці звикли до швидкого результату, швидких грошей, тоді як для європейців є нормою очікувати кілька років на повернення інвестицій.

Марина Кирилюк, депутатка Чернівецької обласної ради, звернула увагу присутніх на зміну макроекономічних параметрів, що сприятимуть реорганізації місцевих підприємств. Зокрема, йдеться про доступність кредитних ресурсів для бізнесу (для порівняння, річна відсоткова ставка по кредитах в Україні становить від 10 до 20%, тоді як у Європі вона не перевищує 5%).

Володимир Суворов, представник ДП “Держстандартметрологія”, роз’яснив присутнім відмінності вітчизняної системи контролю якості продукції від європейської, а також потенційні проблеми підприємств області при переході від першої до другої. Ідеться передусім про відсутність власних лабораторій і лабораторій, визнаних на території Євросоюзу, високу вартість підтвердження відповідності продукції. Наприклад, у Румунії вартість підтвердження відповідності однієї одиниці продукції сягає 5 тис. євро. Страждають від цього передусім малі підприємства, для яких такі витрати є неприйнятними. Але їм, за словами фахівця, слід навчитися працювати разом та об’єднуватися для зміцнення своїх конкурентних позицій. Він наголосив, що буковинським виробникам треба готуватися нести повну відповідальність за свою продукцію, оскільки відповідальність із посередників і контрольних органів буде перенесено саме на виробника. У цілому, на думку Володимира Суворова, після підписання Угоди про асоціацію на сферу стандартизації та виробників чекає складний період, але в результаті ринок і споживачі отримають якіснішу продукцію.

Арсеній Анциперов, голова Буковинської партнерської агенції, зауважив, що після підписання Угоди в області зменшиться частка тіньового бізнесу, зокрема легалізуються робітники, що працюють у тіньовому секторі (лише третина працездатного населення області працює легально), та зникне торгівля контрабандними продуктами харчування.

Більшість учасників дискусії погодилися, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС місцевим виробникам доведеться приймати європейські правила гри, щоб вижити в гострій конкурентній боротьбі. Водночас інтенсивна конкуренція дасть споживачам більше дешевих і якісних товарів.

Джерело: Міжнародний фонд "Відродження"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини