реклама партнерів:
Головна » 2013 » Жовтень » 28 » Завдяки Угоді про асоціацію України з ЄС споживачі отримають якісніші й дешевші товари

Завдяки Угоді про асоціацію України з ЄС споживачі отримають якісніші й дешевші товари


2013 » Жовтень » 28
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 1059
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Наслідком підписання Угоди про асоціацію України з ЄС буде жорстка конкуренція серед виробників, що забезпечить якісніші й дешевші товари для споживачів.
Про це заявили учасники круглого столу “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Чернівецької області напередодні підписання Угоди про асоціацію”, який відбувся 25 жовтня в Чернівцях.
Захід провела Буковинська агенція регіонального розвитку та Чернівецька торгово-промислова палата в межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час обговорення Володимир Козменко, голова Чернівецького осередку Української асоціації європейських студій, наголосив, що сьогодні важливо пояснити народу, що таке Європейський Союз. Адже, по-перше, Зона вільної торгівлі, до якої Україна прагне приєднатись, – це лише перший щабель інтеграції, а далі має бути митний союз, спільний ринок, економічний союз. По-друге, за словами експерта, не можна очікувати, що всі зміни відбудуться в один день, бо попереду ще довгий процес ратифікації та виконання умов договору. І по-третє, зміни несе не сама Угода. Він наголосив, що українці звикли до швидкого результату, швидких грошей, тоді як для європейців є нормою очікувати кілька років на повернення інвестицій.

Марина Кирилюк, депутатка Чернівецької обласної ради, звернула увагу присутніх на зміну макроекономічних параметрів, що сприятимуть реорганізації місцевих підприємств. Зокрема, йдеться про доступність кредитних ресурсів для бізнесу (для порівняння, річна відсоткова ставка по кредитах в Україні становить від 10 до 20%, тоді як у Європі вона не перевищує 5%).

Володимир Суворов, представник ДП “Держстандартметрологія”, роз’яснив присутнім відмінності вітчизняної системи контролю якості продукції від європейської, а також потенційні проблеми підприємств області при переході від першої до другої. Ідеться передусім про відсутність власних лабораторій і лабораторій, визнаних на території Євросоюзу, високу вартість підтвердження відповідності продукції. Наприклад, у Румунії вартість підтвердження відповідності однієї одиниці продукції сягає 5 тис. євро. Страждають від цього передусім малі підприємства, для яких такі витрати є неприйнятними. Але їм, за словами фахівця, слід навчитися працювати разом та об’єднуватися для зміцнення своїх конкурентних позицій. Він наголосив, що буковинським виробникам треба готуватися нести повну відповідальність за свою продукцію, оскільки відповідальність із посередників і контрольних органів буде перенесено саме на виробника. У цілому, на думку Володимира Суворова, після підписання Угоди про асоціацію на сферу стандартизації та виробників чекає складний період, але в результаті ринок і споживачі отримають якіснішу продукцію.

Арсеній Анциперов, голова Буковинської партнерської агенції, зауважив, що після підписання Угоди в області зменшиться частка тіньового бізнесу, зокрема легалізуються робітники, що працюють у тіньовому секторі (лише третина працездатного населення області працює легально), та зникне торгівля контрабандними продуктами харчування.

Більшість учасників дискусії погодилися, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС місцевим виробникам доведеться приймати європейські правила гри, щоб вижити в гострій конкурентній боротьбі. Водночас інтенсивна конкуренція дасть споживачам більше дешевих і якісних товарів.

Джерело: Міжнародний фонд "Відродження"
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 обсерватор • 22:37, 28-Жов-2013
маю непереборний сумнів, що діюча влада допустить якесь здешевлення будь-яких товарів для споживачів, просто це ще один шанс набити їм власні кишені wink
avatar

Останні новини

18:57
11-Лип-2020
Чим і на що можна ловити, щоб не отримати штраф
Риболовля – цікаве захоплення багатьох людей різної статі та віку. Хто хоч раз побува
22:45
09-Лип-2020
Розгром московитів під Конотопом: подія та деякі уроки для сучасної України
9 липня 1659 року війська гетьмана Івана Виговського та Кримського ханату вщент розгр
20:20
08-Лип-2020
Знак поневолення України в центрі села на Чернігівщині
Напередодні 361-ї річниці славетної битви під Конотопом ось такі світлини меморіально
10:56
06-Лип-2020
На Чернігівщині під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток
З 25 березня по 29 червня 2020 року на Чернігівщині тривала весняно- літня нерестова
13:28
05-Лип-2020
Публіцистична спадщина Сергія Єфремова в реаліях сьогодення
Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців висунула на здобуття
12:31
03-Лип-2020
Росія активно нарощує військову присутність вздовж кордону з Україною - генерал
Російська Федерація не відступає від своєї агресивно-мілітаристської політики та прод
21:53
01-Лип-2020
Голова Нацбанку Іван Смолій йде у відставку - систематичний політичний тиск
Сьогодні, 1 липня, Голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Пр
15:08
01-Лип-2020
Уряд прозвітував про погашення боргів перед шахтарями
В останню п’ятницю червня Міністерство енергетики додатково виплатило майже 340 мільй
16:27
30-Чер-2020
Влада Біларусі готує автокефалію біларуської філії РПЦ
Токсичність Російської церкви все більше дратує Олександра Лукашенка.
Напередо
14:12
30-Чер-2020
На Чернігівщині відзначили річницю нищівного розгрому союзниками московської армії під Конотопом
29 червня в Куликівському лісі, неподалік села Крупичполе Ічнянського району Чернігів
Усі новини