реклама партнерів:
Головна » Чернігів, Катерининська церква. Протистояння продовжується.

Чернігів, Катерининська церква. Протистояння продовжується.


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12 жовтня 2007 року Київський апеляційний адміністративний суд розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви на постанову господарського суду Чернігівської області…постановив: Апеляційну скаргу Чернігівської Єпархії УПЦ задовольнити, а постанову господарського суду Чернігівської області від 6 червня 2007 р. в цій частині скасувати. Тобто, визнати незаконним і скасувати розпорядження голови Чернігівської облдержадміністрації від 05.04.2006 р. № 151 «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ Київського патріархату м. Чернігова Катерининської церкви». Зазначена постанова набрала чинності з моменту проголошення, з 12 жовтня 2007 р., але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України у порядок і строки, визначені ст. 212 КАСУ.
Вже півтора року продовжується судова тяганина щодо передачі Катерининської церкви козацькій громаді Української Православної Церкви Київського патріархату. Судові справи спочатку розглядалися у Господарському суді Чернігівської області, потім у Деснянському районному суді м. Чернігова, знову – у господарському. Потім до справи взявся Київський апеляційний адміністративний суд. Тепер останнє слово мусить сказати Вищий адміністративний суд України. Саме так, бо нещодавно засоби масової інформації оприлюднили заяву прес-служби Чернігівської єпархії УПЦ КП про те, що і Чернігівське єпархіальне управління і козацька православна громада Української Православної Церкви Київського патріархату «будуть оскаржувати неправочинну постанову Київського апеляційного суду у Вищому адміністративному суді».
Очевидно, рішення Київського апеляційного адміністративного суду буде оскаржувати і Чернігівська облдержадміністрація. Хоча, рішення про передачу Катерининської церкви і приймалося колишнім головою облдержадміністрації М. Лавриком, але нинішній керівник області, очевидно, ще «побореться» з київським судом. Бо, всім нам зрозуміло, що питання передачі Катерининської церкви Київському патріархату вирішувалося на рівні Президента. Отож, В.Хоменко має постояти «за честь мундира». Таким чином, судові процеси знову розтягнуться на кілька місяців.
Але всіх, хто вболіває за культуру та музейні цінності цікавить питання: коли будуть врятовані експонати Чернігівського обласного історичного музею, які знаходять у закритій Катерининській церкві. Голова Чернігівської облдержадміністрації нещодавно пообіцяв, що експонати будуть вивезені із храму за будь-якої погоди.
Хоча, біля церкви продовжують стояти намети «антирозкольників», тобто, Української Православної церкви (читай: Московського патріархату). В одному з наметів встановлено опалювальний котел в порушення пожежних і технічних норм (поруч знаходиться пам’ятка архітектури національного значення). До намету невідомі особи без дозволу підключили електроенергію, лічильника у них немає. Чернігівське обленерго мовчить. Можливо, у них немає керівника? Місцева влада, правоохоронні органи, прокуратура також мовчать.
З 15 вересня розпочався опалювальний сезон у місті. Але, вже другий сезон Катерининська церква не обігрівається. Бо, пікетувальники не дають можливості працівникам Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (балансоутримувачам пам’ятки) зайти до церкви. Необхідно перевірити технічний стан пам’ятки, опалювальну систему. Разом з тим, керівництво заповідника планує в наступному році провести ремонтно-реставраційні роботи на церкві. Зокрема, потрібно завершити ремонт даху (в деяких місцях протікає покрівля і її слід ремонтувати терміново), здійснити зовнішні і внутрішні штукатурні роботи, закінчити благоустрій території навколо споруди.
Роботи багато, а нинішнє протистояння навколо церкви лише шкодить унікальній пам’ятці архітектури…

Сергій Черняков, Європейська Україна.

На фото Олени Тополь Катерининська церква та котел, встановлений у наметі пікетувальників.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини