реклама партнерів:
Головна » Мігранти їдуть в Україну, щоб проникнути в Євросоюз

Мігранти їдуть в Україну, щоб проникнути в Євросоюз


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Євросоюз постійно розширюється на схід, і тепер Україна стала новим полем битви для мігрантів, які твердо вирішили потрапити до Великобританії, пише кореспондент Daily Telegraph Гаррі Кветтевілль.
Військові казарми в місті Чоп стали будинком для ліванців, іракців, молдован, росіян і людей інших національностей, які поставили за мету потрапити в Євросоюз.
Вони знаходяться болісно близько до своєї землі обітованої. Кордон з Угорщиною, а значить і з Євросоюзом, простягається лише в кількох сотнях ярдів на південь. Не більше ніж в парі миль на захід кордон Євросоюзу проходить в тому місці, де Україна межує із Словаччиною. Лише в парі десятків миль на північ вона межує з Польщею.
Втім, якщо вірити владі України, то люди, які не по своїй волі живуть в Чопі, мітять не до Угорщини, Словаччини або Польщі. Їх кінцева мета у іншому місці.
"Всі вони хочуть потрапити до Західної Європи. Багато - до Англії", - сказав високопоставлений чиновник з цього табору. Він попросив не називати його імені, пославшись на військові порядки.
На сьогоднішній день подорож до Західної Європи - це небезпечна вилазка через кордон, що добре охороняється. Проте 21 грудня Угорщина, Словаччина і Польща увійдуть до нерозділеної кордонами Шенгенської зони Євросоюзу, в межах якої прикордонний контроль буде скасований.
Ця перспектива вже викликала занепокоєння в Австрії. Міністр внутрішніх справ цієї країни Гюнтер Платтер запропонував для її компенсації створити внутрішні військові КПП.
Девід Девіс, тіньовий міністр внутрішніх справ Великобританії, вчора сказав: "Уряд повинен співпрацювати з партнерами по Євросоюзу, щоб не допустити сплеску нелегальної імміграції, коли в цій країні буде скасований внутрішній прикордонний контроль".
Великобританія піддається все більш зростаючому тиску імміграції. За один тільки минулий рік до країни прибуло 591 тис людей, а згідно з прогнозом Національного статистичного відомства, до 2031 року безпосереднім наслідком імміграції буде збільшення населення Великобританії на 191 тис осіб щорічно.
Якщо в межах Шенгенської зони прикордонні пости демонтуються, то на її східному кордоні контроль буде значно посилений.
З боку Євросоюзу його здійснюватимуть посилені поліцейські контингенти таких країн, як Словаччина. У місті Собранці, яке знаходиться в 9 милях від українського кордонк, побудували оснащений за останнім словом техніки прикордонний наглядовий пункт. Тут службовці за допомогою плазмових панелей пильно стежать за картинкою, котра надходить з тепловізійних камер.
"Стеження за цим кордоном вкрай важливе, - говорить Ян Бучек, заступник міністра внутрішніх справ Словаччини. - В Євросоюзі побоюються, що саме через це місце сюди можуть потрапити іммігранти і терористи. Але ми їх зупинимо".
Схожі зусилля робляться також із зовнішнього боку кордону Шенгенської зони. Тим самим по суті створюється нова залізна завіса. Втім, цього разу це не радянський бар'єр, покликаний захистити Росію від Заходу, а європейська перешкода напливу людей зі сходу.
У Чопі, в кількох сотнях метрів по інший бік кордону, немає і сліду того сучасного оснащення, яким оснащені нові шенгенські кордони.Проїхавши по усіяній вибоїнами дорозі і залишивши позаду поліцейський патруль, який, як попереджають місцеві, займається тільки збором хабарів, ви побачите одягнених в уніформу солдатів, які снують туди і назад через залізні ворота в табір. Це український пересильний центр для нелегальних мігрантів.
"Ми забезпечуємо їх медичним обслуговуванням і харчуванням, - розповів службовець. - Це в основному молоді чоловіки, але є і кілька жінок з Молдови. Більшість з них нелегально перетнули кордон".
Починаючи з наступного місяця всіх нелегальних мігрантів, які будуть виявлені наглядовими центрами на зразок того, що знаходиться в Собранці, повертатимуть на пункт в'їзду до Євросоюзу. В більшості випадків це Україна, яка і без того наповнена мігрантами.
"Це серйозна проблема, - сказав службовець. - До нас прибуватиме все більше і більше народу".
Зараз через чопський табір щорічно проходять тисячі людей. Одночасно він здатний вміщати близько 100 осіб. Тут вони перебувають кілька днів, після чого переводяться в схожий табір по сусідству. На відміну від багатьох країн Євросоюзу, Україна надає притулок лише в дуже обмеженій кількості випадків, так що майже всі мешканці табору зрештою депортуються.
"Нам дорого обходиться їх пересилка додому, - розповів службовець. - Всі ці авіаквитки... Але вони прибуватимуть і далі".

Джерело: NEWSru.ua, http://eu.prostir.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини