реклама партнерів:
Головна » 22 червня. Альтернативний сценарій початку радянсько-німецької війни

22 червня. Альтернативний сценарій початку радянсько-німецької війни


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На світанку 22 червня німецькі літаки бомбардували радянські міста і села – напад Гітлера означав початок німецько-радянської війни. А якби Гітлер цього дня не напав? Цілком можливо, що закуплені в Німеччині за рік до того «Юнкерси-88», «Доньє-215» та «Ме-110» все одно б бомбардували радянські міста. Для чого? Аби інсценувати «провокації» нацистів, через що СРСР був би «змушений» дати достойну відсіч агресору. У підсумку – все одно цього дня мала розпочатися радянсько-німецька війна.

Сьогодні залишається все менше сумнівів щодо підготовки нападу СРСР на Німеччину. Два тоталітарних режими вже два роки нещадно шматували Європу і війна між ними ставала неминучою. Обидва тирани вели складну гру, намагаючись пошити у дурні супротивника. І зібрали біля кордонів величезні військові угрупування, геть непридатні для оборони, але готові до стрімкого ривка на ворожу територію. Головне питання: хто першим нападе і отримає переваги раптовості?

Коли і як готувався розпочати війну Сталін? Питання залишається дискусійним, а документи щодо цього якщо і збереглися в архівах, однак становлять одну із найбільш таємниць Радянського Союзу і в осяжному майбутньому незалежним дослідникам до них не дістатися.

Цікаву гіпотезу, запропоновану Кейстутом Закорецьким, доповнив і розвинув Марк Солонін (обидва – російські історики). Вочевидь, спершу Сталін планував напад на 1942 рік, але потім двічі змінював дати у сторону пришвидшення війни. Приблизно в районі 18 червня він здійснив останні корективи, призначивши старт військового сценарію на …22 червня 1941 року!

Цього дня мало відбутися інсценування бомбардування радянських міст німецькою авіацією. За деякими фактами можна зробити висновок, що на роль жертви готувався білоруський Гродно (саме там в авіаційному полку ввечері 21 червня раптом зняли з винищувачів все озброєння). У відповідь на таку «небачену зухвалість» радянським керівництвом відразу вводиться в дію план прикриття – у повному масштабі, в тому числі з використанням авіації для дій по об’єктам на суміжній території.

23 червня в СРСР оголошується загальна мобілізація. А приблизно за тиждень (1-3 липня 1941-го) – Північно-Західний, Західний, Південно-Західний та Південний фронти переходять у повномасштабний наступ.

Сценарій доволі типовий для того часу: «провокація» польських вояків «змусила» Німеччину напасти на Польщу, відкривши шлюзи Другої світової війни, а провокаційний обстріл фінів нібито спричинив напад «мирного» Радянського Союзу на Фінляндію наприкінці 1939-го.

22 червня мало стати для Сталіна найважливішим днем всього його життя – він ішов до нього багато років, по крупицях вибудовуючи стратегію так званої «світової пролетарської революції». Як справжній ленінець. А в останній вечір, коли вже все готово для запуску багатошарового сценарію, раптом з’являються якісь перебіжчики з інформацією про напад Німеччини… так, саме 22 червня. Хіба таке можливо? Чи знала коли-небудь історія подібні співпадіння? І як цьому вірити, коли зосередження німецьких військ ще не завершено. Коли половина дивізій Вермахту ще на Заході. Коли чисельність німецької авіації біля кордонів мізерно мала.

Але сталося неймовірне. Гітлер таки напав першим і перехопив сумнівну славу найбільшого злочинця світу. Відтак Адольфу Алоїзовичу дістався весь можливий негатив (цілком заслужено). А от інший злий геній людства залишився «білим і в шоколаді». Якому дехто й досі прагне встановити пам’ятники. Або ж не поспішає прибрати його зображення з водонапірної башти у Новгороді-Сіверському.

Повторимося: наведений сценарій – всього одна з гіпотез. Лише час та додаткові пошуки невгамовних дослідників зможуть підтвердити чи спростувати її. Але схоже, що саме у цю схему найкраще вкладаються навіть найбільш несподівані факти, пов’язані з початком радянсько-німецької війни.


Сергій ГОРОБЕЦЬ, Український інститут національної пам’яті






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
19:41
13-Трав-2024
Знищено третій ворожий літак за два тижні!
Нестримні зенітники 110 ОМБр продовжують лютувати. Сьогодні знищили ще один СУ-25 рос
18:02
13-Трав-2024
Голова Держспецтрансслужби пояснив про рубежі оборони та ситуацію на Хакрівщині
Голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець заявив, що фортифіка
16:41
13-Трав-2024
Національна поліція викрила масштабну шахрайську схему, пов’язану незаконним бізнесом в рф та відмиванням коштів
Як інформує офіційний портал Національної поліції України, під час повномасштабного в
20:42
12-Трав-2024
Харківщина. Ворог посилює обстріли Вовчанська
Наші бійці ЗСУ ведуть важкі бої. Північний кордон Харківщини зараз найскладніший напр
18:04
12-Трав-2024
Щодо ситуації на Харківщині за інформацією 125 окремої бригади тероборони ЗСУ
Слава Україні!
Після загострення ситуації на Харківщині, у тому числі в смузі
Усі новини