реклама партнерів:
Головна » Крим віддзеркалює долю Росії

Крим віддзеркалює долю Росії


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На тлі війни на Донбасі російська анексія Криму, яка відбулася рівно рік тому, хоч і відійшла на другий план. Однак політичне майбутнє Росії проявиться саме на півострові, вважає Інґо Маннтойфель - керівник відділу Європи та головний редактор російської редакції німецького видання DW.

Крим - це особливе місце для росіян, просто тому, що майже кожен російський громадянин колись провів на сонячному півострові у Чорному морі кілька щасливих днів відпустки. Привабливий у кліматичному сенсі Крим із XIX століття став для російської культури місцем відпочинку, спогадів і прагнень. Спершу там проводили літо російські царі. За радянських часів Крим перетворився на улюблену туристичну ціль для всієї країни. Від початку 1960-тих років мільйони заслужених "трудящих" із Росії проводили свої відпустки на півострові. Навіть після того, як Україна стала незалежною із розпадом СРСР, сотні тисяч росіян продовжували щороку їздити до Криму.

Тому не має дивувати, що багато людей у Росії вважають Крим "їхнім" півостровом. І коли Крим рівно рік тому, 18 березня 2014 року, "повернувся до Росії", багато росіян сприйняли це як результат історичної справедливості. Надто охоче вони послідували логіці Кремля, за якою жителі Криму добровільно проголосували за приєднання до Росії на референдумі, а президент Путін лише задовольнив це їхнє бажання.

Порушення міжнародного права
Важко пробитися через таку кількість емоцій і захоплення бойовим гаслом "Крим наш". Однак правова оцінка Заходу однозначна: анексія Криму російською державою суперечила міжнародному праву - навіть якщо залишити без уваги Конституцію України, яка узагалі не дозволяє референдумів про відокремлення. Або проігнорувати міждержавні договори між Росією й Україною, у яких Росія багаторазово визнавала територіальну цілісність України включно із Кримом. На додачу до цього, із точки зору Заходу, референдум не був вільним волевиявленням громадян у Криму.
Настільки короткостроково призначеному референдумові не передував процес справжньої політичної дискусії. У питаннях, запропонованих до голосування, не було передбачено навіть можливості залишитися у складі України. Та й увесь референдум проходив за присутності озброєних російських військових та пов’язаних із ними "сил самооборони". Навіть якщо багато росіян не хочуть цього чути: західна політика ніколи не визнає анексію Криму Російською Федерацією легальною.

Ключове питання майбутньої архітектури безпеки
З огляду на кровопролиття на Донбасі й дипломатичні намагання втілити мінські домовленості, юридична оцінка приєднання Криму видається лише другорядною. Однак статус Криму надовго обтяжуватиме відносини Росії і Заходу, навіть якщо для Донбасу буде знайдене дипломатичне розв'язання. США і Європейський Союз не можуть і не будуть миритися із порушенням фундаментальних принципів міжнародного права. Особливо з огляду на те, що президент Путін тим часом усе більш відкрито визнає провідну роль Росії у так званому "референдумі" у Криму.

Таким чином Крим без власної на те волі став символом зруйнованого миру і безпеки в Європі. Справжня розрядка у відносинах Росії й Заходу знову можлива лише тоді, коли буде знайдене міжнародне врегулювання юридичного статусу Криму - чи-то за допомогою відновлення українського суверенітету над Кримом, чи-то за допомогою російсько-українського договору, яким незалежне українське керівництво добровільно відмовиться від законних претензій на півострів.

Обидва варіанти на даний момент примарні, передусім із огляду на авторитарний курс президента Путіна. Через це розв’язанню кримського питання, яке отримає міжнародне визнання, мають передувати політичні зміни в Росії. Крим таким чином перетворився на дзеркало російської долі. Тепер це дійсно дуже особливе місце для росіян.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
19:41
13-Трав-2024
Знищено третій ворожий літак за два тижні!
Нестримні зенітники 110 ОМБр продовжують лютувати. Сьогодні знищили ще один СУ-25 рос
18:02
13-Трав-2024
Голова Держспецтрансслужби пояснив про рубежі оборони та ситуацію на Хакрівщині
Голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець заявив, що фортифіка
16:41
13-Трав-2024
Національна поліція викрила масштабну шахрайську схему, пов’язану незаконним бізнесом в рф та відмиванням коштів
Як інформує офіційний портал Національної поліції України, під час повномасштабного в
20:42
12-Трав-2024
Харківщина. Ворог посилює обстріли Вовчанська
Наші бійці ЗСУ ведуть важкі бої. Північний кордон Харківщини зараз найскладніший напр
18:04
12-Трав-2024
Щодо ситуації на Харківщині за інформацією 125 окремої бригади тероборони ЗСУ
Слава Україні!
Після загострення ситуації на Харківщині, у тому числі в смузі
Усі новини