реклама партнерів:
Головна » Митна війна. Так переможемо?

Митна війна. Так переможемо?


Коментарі: 7 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Важкий місяць серпень цього раз минув у Києві під знаком "митної війни", - пише Інна Булкіна у російському Ежедневном Журнале.
Оголошена вона була в ніч на суботу, 14-го, за 10 днів до чергової річниці української незалежності. Хоча спорадичні маневри почалися ще навесні, коли Україна ввела додаткові мита на ввезені автомобілі (страждальна фігура - Жигулі). Це, правду сказати, мало хто помітив. Тоді ж Росія пообіцяла обкласти митом українські труби і шоколад, що, в підсумку, і сталося. Тому коли надзвичайний санітар Онищенко "образив" солодку продукцію українських кондитерів, про "торгової війни" заговорили серйозно. Нарешті, 14 серпня російська митниця фактично заблокувала весь український імпорт - від порошенківських цукерок до ахметовського металу. Тут важлива тотальна невибірковість щодо потенційних жертв: коли в цукерках концерну Рошен, що належить Петру Порошенкові, були виявлені канцерогени, все було зрозуміло - у Порошенка репутація західника, чи не головного ідеолога євроінтеграції. Тим часом, Рінат Ахметов зі своїм Метінвестом - основний спонсор Партії регіонів, чий електорат традиційно голосує за дружбу зі східними сусідами.
Іншими словами, цукерки були "випереджувальним ударом". Українцям, імовірно, пропонувалося зробити висновки. Тут варто пояснити, що військові дії розгорталися на тлі багатомісячних і, як тепер уже зрозуміло, тупикових переговорів про входження України до Митного союзу і настільки ж тривалих, але куди більш продуктивних переговорів про асоціацію з Європейським союзом. Фактично Москва давала зрозуміти Києву, що, мовляв, іграшки скінчилися, пора визначатися, це наше останнє китайське попередження.
Українські збитки з моменту блокади оцінювалися в 2,5 млрд доларів. Аналітики з обох сторін взялися зводити цифри торгових балансів: 65 млрд. доларів становить зовнішній товарообіг України з країнами Митного союзу, з країнами ЄС на сьогоднішній день - 50 млрд. При цьому росіяни нагадують українцям, що Європа купує все більше цибулю і соняшникову олію, тоді як Москва - двигуни для вертольотів.
Українцям справді є що втрачати, але, судячи з останніх відчайдушних заяв російського віце-прем'єра Ігоря Шувалова й українського прем'єра Миколи Азарова, Київ залишився при своєму. З негативним сальдо, але з європейською перспективою. З дірками в бюджеті, але з відчуттям, що за 22 роки незалежності хоч якісь невеликі кроки до цієї незалежності, нарешті, зроблені. Кажуть (втім, говорили і раніше), що, втративши російські ринки, Україна отримає стимули до модернізації і через деякий кількість важких років прийде до того, до чого, в підсумку, прийшли країни Балтії. Ще кажуть, що після недвозначного російського "копняка" українські енергетики буквально за два тижні провели рекордну серію переговорів з Chevron, ExxonMobil і Shell щодо розробки родовищ сланцевого газу, що Нафтогаз планує і надалі скорочувати постачання російського газу і обіцяє до 2020 року повністю від них відмовитися. Все це можна розцінити як реальну перспективу, а можна - як демонстративну риторику у форматі обміну військовими діями. Але, як би там не було, цю війну - нехай на рівні емоцій - Україна виграла. Принаймні, у Києві сьогодні є відчуття, що "нас хотіли нагнути, але не нагнули".

Після переговорів 26 серпня український прем'єр-міністр зізнався, що готовий сприймати майбутній Митний союз "як реальність", але і майбутню асоціацію і зону вільної торгівлі України з ЄС теж слід "сприймати як реальність". Судячи за симетричною заявою Ігоря Шувалова, в Росії вже такої впевненості немає: асоціація України з ЄС передбачає "нескінченні переговори з країнами Митного союзу про рівні митно-тарифного регулювання", як заявив Шувалов. І продовжив: "По суті це означає, що ніякого Митного союзу не буде".

Джерело: Кореспондент






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
19:41
13-Трав-2024
Знищено третій ворожий літак за два тижні!
Нестримні зенітники 110 ОМБр продовжують лютувати. Сьогодні знищили ще один СУ-25 рос
18:02
13-Трав-2024
Голова Держспецтрансслужби пояснив про рубежі оборони та ситуацію на Хакрівщині
Голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець заявив, що фортифіка
16:41
13-Трав-2024
Національна поліція викрила масштабну шахрайську схему, пов’язану незаконним бізнесом в рф та відмиванням коштів
Як інформує офіційний портал Національної поліції України, під час повномасштабного в
20:42
12-Трав-2024
Харківщина. Ворог посилює обстріли Вовчанська
Наші бійці ЗСУ ведуть важкі бої. Північний кордон Харківщини зараз найскладніший напр
18:04
12-Трав-2024
Щодо ситуації на Харківщині за інформацією 125 окремої бригади тероборони ЗСУ
Слава Україні!
Після загострення ситуації на Харківщині, у тому числі в смузі
Усі новини