реклама партнерів:
Головна » Вперше в Чернігові! Унікальний музейно-виставковий проект «Тобі, Україно!»

Вперше в Чернігові! Унікальний музейно-виставковий проект «Тобі, Україно!»


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Музей родини Шереметьєвих, Музей української ікони «Духовні скарби України», Благодійний Фонд «Пам’яті Сергія Платонова ПЛАТАР», Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР» презентують Музейно-виставковий проект «Тобі, Україно!» зі спільною експозицією приватних музеїв України:«Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати».
Відкриття виставки відбудеться 15 травня о 12.00 у будівлі Чернігівського колегіуму Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (на Валу).

Проект «Тобі, Україно!», що успішно стартував у 2004 році, був заснований Музеєм історичного культурного надбання «ПЛАТАР». Цей проект передбачає влаштування музейних виставок у різних містах України.
Участь у проекті, на базі та за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», вже трьох приватних музеїв України – Музею родини Шереметьєвих, Музею української ікони «Духовні скарби України» та музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР», показує прагнення засновників цих музеїв до активної спільної експозиційної діяльності, бажання донести інформацію про якість та унікальність приватних збірок, намагання показати доступність та відкритість приватних колекцій.
Таке поєднання є свідоцтвом не тільки відродження вітчизняних традицій меценатства, але й бажанням засновників приватних музеїв зберегти та пропагувати національні скарби.
Мета спільної виставки «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати» – музейно-експозиційними засобами продемонструвати високий рівень культури народів, що протягом тисячоліть населяли територію нашої держави, акцентувати увагу на високому художньому рівні представлених на виставці експонатів. Ці експонати, що мають багатовікову історію, показують вагомий внесок вітчизняних майстрів у розвиток світової культури, виховують та пропагують в українському суспільстві почуття гідності, усвідомлення належності до національної історії, національної ідентифікації.
Експозицію виставки розміщено у будівлі Чернігівського Колегіуму. Для створення виставки з колекції Музеїв відібрано показові, раритетні предмети, які своєю мистецькою та художньою якістю, історичною унікальністю покликані якнайкраще презентувати поступовий розвиток культури та мистецтва України.
Прослідкувати хронологію виникнення та розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації, через ремесла Кіммерійців, Скіфів, Сарматів до славетної Київської Русі відвідувачі зможуть на прикладі експонатів музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР».
Через сакральні твори з колекції Музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука можна торкнутися витоків, історії формування та особливостей української сакральної іконографії.
Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки достеменних пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.
Огляд запропонованої експозиції надасть можливість помітити, як, успадковуючи культурні цінності минулого, переймаючи і творчо осмислюючи надбання прадавніх народів розвивалась українська культура. Віками накопичені мистецькі традиції нашого народу проявились у шедеврах іконопису, ювелірного мистецтва, архітектури… Яскравим прикладом цього може бути архітектурне вбрання Чернігівського колегіуму, який за красу та довершеність називають Чернігівським Олімпом. Аби досягнути такого вражаючого ефекту, архітектор, автор колегіуму, віддзеркалив, увібрані в генетичну підсвідомість традиції та досвід майстрів, які творили на українській Землі.
Сподіваємось, що історичне та художнє поєднання, представлених музейних предметів з культурно-освітнім осередком Східної України XVIII ст. – Чернігівським колегіумом, у якому розміщено виставку, стане символічним мистецьким ланцюжком між представленими експонатами та старовинним колегіумом доби Мазепинського бароко.

Джерело: «Чернігів стародавній».






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
19:41
13-Трав-2024
Знищено третій ворожий літак за два тижні!
Нестримні зенітники 110 ОМБр продовжують лютувати. Сьогодні знищили ще один СУ-25 рос
Усі новини