реклама партнерів:
Головна » Чернігівщина. Гра у середньовіччя на фестивалі "Коровель-2008" дозволяє...

Чернігівщина. Гра у середньовіччя на фестивалі "Коровель-2008" дозволяє...


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Знайти нових друзів, продемонструвати своє хобі і... напитися до нестями...
Міжнародний фестиваль історичного фехтування та слов'яно-варязької культури "Коровель-2008", який проходить під селом Шестовиця на Чернігівщині, - явище неординарне. Потрапляючи туди, відчуваєш подих середньовіччя і навіть більш раннього періоду. Таку ауру створюють не тільки костюми реконструкторів історичної давнини, а й відповідна до них поведінка. Так, наприклад, вдягнені у шкіру й хутра чоловіки поводяться велично і поважно, монахи у довгих мантіях - тихо й задумливо, босоногі дівчата у полотняних сукнях - природно і безтурботно. Бої одягнених у кольчуги воїнів, що по-справжньому рубають один одного мечами, дозволяють зрозуміти, якими жорстокими й нетривалими були битви наших предків. Знавці розповідають, що одного вдалого удару мечем по голові, навіть добре захищеній металевим шоломом, достатньо, аби надовго, якщо не назавжди, "вирубити" противника. Очевидно саме тому судді таких змагань не дозволяли лицарям битися довго і входити у запал.
Серед учасників фестивалю можна зустріти багато цікавих людей. Для кожного з них приїзд сюди має свою мету, але одна із них спільна - розслабитись, перенісши себе у таке маловідоме минуле.

Так, наприклад, Сергію Золотарьову із херсонського клубу "Хорс" подобається на фестивалі дві речі: те, що тут, як він каже, нема ніякої політики і панує язичницька мораль. За своїми переконаннями він саме їй віддає перевагу, отож почуває себе тут серед своїх. Одягнений Сергій у розкішний костюм мандрівного середньовічного торговця, який шив сам. Клуб історичної реконструкції відвідує близько 5 років, де здебільшого займається відтворенням стародавнього одягу.
Біолог із Донецька Сергій Жуков з дитинства захоплюється стрільбою з лука. Це спонукало його опанувати технологію виготовлення цієї прадавньої зброї, і тепер він забезпечує нею своїх товаришів по клубу. Найкращим матеріалом вважає бамбук, який можна придбати в магазині будматеріалів. Тятиву натягує зі звичайної мотузки для сушіння білизни. На виготовлення одного лука у Сергія йде 2-3 тижні, хоча, як розповідає, реконструкція справжнього зразка потребує дуже багато часу. Наприклад, турецький лук треба сушити не менше року. За період з 1999 року Сергій Жуков виготовив близько 20 одиниць давньої стрілецької зброї, яка влучає на відстань 175 метрів. Рекорд Гільдії лучників України на сьогодні становить 220 м.
Без музики і пісні, як відомо, свято - не свято. Отож, і на фестивалі "Коровель-2008" можна почути їх чимало. Приїхав на Чернігівщину і мандрівний співак із білоруської столиці Дмитро Тюряєв. Юрист за освітою, він уже багато років заробляє на життя концертами і продажем алтайських музичних інструментів. На фестивалі "Коровель" бував у 2003 і 2004 роках, і ось після 4-річної перерви знову завітав на берег Десни. "Походив тут, і таку ностальгію за всім цим відчув, що, мабуть, до наступного фестивалю зшию білоруський костюм і підготую фольклорну програму", - ділиться думками співак. Справа в тім, що раніше Дмитро Тюряєв був активним учасником рольового руху і брав участь у багатьох подібних "Коровелю" фестивалях. Побачене під Шестовицею нагадало йому про ті часи і надихнуло на роботу над новою концертною програмою. Старовинних балад у його репертуарі сьогодні небагато, але і їх вистачило, щоб біля вогнища порадувати піснею давніх друзів, викликати захоплення чудовим виконанням.
Фестиваль "Коровель-2008" підходить до завершення. Багато гарних вражень повезуть додому його учасники. Та один спогад, очевидно, буде не в радість. Це ріки пива й горілки, що ллються у таборі і аж ніяк не прикрашають фестиваль. Велику кількість нетверезих чоловіків помічають усі, хто приїжджає подивитися на його заходи, і коли фехтувальники чи фахівці з інших видів бойових мистецтв не надто твердо стоять на ногах, їх виступи справляють відповідне враження. Можливо, наші давні предки й не були прихильниками "сухого закону", але навряд чи пили стільки, як їх нащадки. Інакше, заковані у тяжкі лати, не перемагали б вони своїх ворогів і не залишили б по собі тої слави, що живе понині.

Джерело: Потапчук Наталія,
УКРІНФОРМ, http://www.ukrinform.kiev.ua/ukr/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:15
10-Трав-2024
Уряд призначив виплати на дітей, позбавлених батьківського піклування

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо виплат

21:11
10-Трав-2024
ЄС розпочинає нову комунікаційну кампанію «Разом діємо. Разом ми – Європа», щоб продемонструвати свою підтримку

На тлі продовження незаконної російської війни проти України Європейський Союз дем

21:05
10-Трав-2024
Повідомлено про підозру військовослужбовцю кінологічної групи у державній зраді
У кримінальному проваджені, нагляд за яким здійснюється прокурорами Київської спецпро
21:02
10-Трав-2024
Як Україна здатна посилити стратегічну автономію ЄС у сферах безпеки, людського капіталу та економіки

Україна на порозі відкриття переговорів про вступ до ЄС. На цьому етапі уряд

21:00
10-Трав-2024
Судитимуть члена ДФТГ, який допомагав ухилянтам виїхати за кордон
Прокурорами Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіон
20:57
10-Трав-2024
Завершено розслідування стосовно учасників злочинної групи, які привласнили харчові продукти для ЗСУ на понад 5 млн грн
За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центральног
19:31
10-Трав-2024
Байден підписав указ про виділення Україні військової допомоги на 400 млн доларів
Президент США Джо Байден 10 травня підписав указ про виділення Україні військової доп
19:24
10-Трав-2024
Про оперативну ситуацію на Харківщині
У ефірі «Єдиних новин» розповів про оперативну ситуацію в області керівник Харківсько
20:00
09-Трав-2024
СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП), який агітував за приєднання Херсонщини до рф
Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так зва
21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
Усі новини