реклама партнерів:
Головна » У Верховній Раді відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО

У Верховній Раді відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Засідання проходило під головуванням заступника Голови Верховної Ради України, співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Миколи Томенка та заступника Голови Парламентської асамблеї (ПА) НАТО, співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ассена Агова.
У заході взяли участь народні депутати України, члени ПА НАТО, представники Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, міністерств і відомств, науковці та представники євроатлантичних структур.
Відкриваючи засідання, яке проходило у форматі "круглого столу", заступник Голови Верховної Ради України М.Томенко підкреслив, що взаємини між Україною і НАТО потрібно розглядати не як політичний, а як державний проект. Окрім того, наголосив М.Томенко, "сьогодні варто говорити про взаємовигідні і ефективні програми співпраці Україна-НАТО, а не дебатувати дату вступу України до НАТО".
Заступник Голови ПА НАТО А.Агов зауважив, що співробітництво з Україною стало важливим пріоритетом з початку роботи Парламентської асамблеї, оскільки "Україна є важливим партнером у поширенні енергетичної безпеки".
На засіданні зазначалось, що серед головних завдань в контексті подальшої реалізації євроатлантичного курсу України є розробка та реалізація першої Річної національної програми, яка стане практичним механізмом подальшої реалізації Україною реформ, необхідних для повномасштабної інтеграції до євроатлантичних структур, а також продовження інформаційно-роз´яснювальної роботи щодо євроатлантичного курсу в Україні, в тому числі, шляхом використання можливостей Центру інформації та документації НАТО й Офісу зв´язку НАТО в Україні.
Учасники засідання наголошували на вирішальному значенні поглиблення реформ в Україні і досягнення критеріїв членства в Організації Північноатлантичного альянсу. Зокрема, підкреслювалось, що виконання цих завдань дозволить Україні зробити наступний крок на шляху до реалізації її стратегічної мети щодо євроатлантичної інтеграції. Окрім того, на думку присутніх, запорукою успіху у проведенні реформ в Україні та забезпеченні послідовного руху у напрямку євроінтеграції є політична стабільність та спільна діяльність Президента, Парламенту та Уряду.
Підкреслювалось, що парламентський вимір співробітництва України з НАТО має виключне значення для успішної реалізації практичних програм та напрямів співробітництва Україна-НАТО. Він складається з трьох елементів: співпраці Верховної Ради України з Парламентською асамблеєю НАТО, законодавчого забезпечення курсу України на набуття повноправного членства в НАТО, а також парламентського контролю за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції України.
Окрім того, учасниками засідання зазначалось, що свідченням динаміки у розвитку парламентського співробітництва України з НАТО є, зокрема, участь Постійної делегації Верховної Ради України у заходах ПА НАТО, діяльність Міжпарламентської ради Україна-НАТО, організація парламентських круглих столів Україна-НАТО.
Під час засідання також обговорювались питання щодо співробітництва України і НАТО у контексті Східної Європи, зокрема, відносин з Росією, а також досягнення і проблеми у рамках виконання Плану дій Україна-НАТО. Цей План було розроблено відповідно до рішення Комісії Україна-НАТО з метою поглиблення і розширення відносин нашої держави з Організацією Північноатлантичного договору. Він відображає стратегію відносин України з НАТО, яка була започаткована з укладанням Рамкового документу програми Партнерства заради миру та базується на положеннях Хартії про особливе партнерство.
Учасники зустрічі висловили переконання, що цей захід стане черговим кроком до подальшого формування злагоджених підходів України і НАТО до вирішення питань, що становлять спільний інтерес.

Джерело: портал Верховної Ради України.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:42
12-Трав-2024
Харківщина. Ворог посилює обстріли Вовчанська
Наші бійці ЗСУ ведуть важкі бої. Північний кордон Харківщини зараз найскладніший напр
18:04
12-Трав-2024
Щодо ситуації на Харківщині за інформацією 125 окремої бригади тероборони ЗСУ
Слава Україні!
Після загострення ситуації на Харківщині, у тому числі в смузі
21:32
11-Трав-2024
Українські зенітники вразили російський СУ-25
Ще одна сушка!
Літакопад російських повітряних суден продовжується.
Зно
21:15
10-Трав-2024
Уряд призначив виплати на дітей, позбавлених батьківського піклування

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо виплат

21:11
10-Трав-2024
ЄС розпочинає нову комунікаційну кампанію «Разом діємо. Разом ми – Європа», щоб продемонструвати свою підтримку

На тлі продовження незаконної російської війни проти України Європейський Союз дем

21:05
10-Трав-2024
Повідомлено про підозру військовослужбовцю кінологічної групи у державній зраді
У кримінальному проваджені, нагляд за яким здійснюється прокурорами Київської спецпро
21:02
10-Трав-2024
Як Україна здатна посилити стратегічну автономію ЄС у сферах безпеки, людського капіталу та економіки

Україна на порозі відкриття переговорів про вступ до ЄС. На цьому етапі уряд

21:00
10-Трав-2024
Судитимуть члена ДФТГ, який допомагав ухилянтам виїхати за кордон
Прокурорами Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіон
20:57
10-Трав-2024
Завершено розслідування стосовно учасників злочинної групи, які привласнили харчові продукти для ЗСУ на понад 5 млн грн
За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центральног
19:31
10-Трав-2024
Байден підписав указ про виділення Україні військової допомоги на 400 млн доларів
Президент США Джо Байден 10 травня підписав указ про виділення Україні військової доп
Усі новини