реклама партнерів:
Головна » Уряд та бізнес роблять ставку на вугільний ренесанс

Уряд та бізнес роблять ставку на вугільний ренесанс


Коментарі: 1 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Приватний бізнес за підтримки уряду хочуть рятувати українську вугільну галузь. Однак саме лише вугілля не врятує Україну від енергетичної залежності, попереджають експерти.
За обсягами запасів вугілля Україна посідає сьоме місце в світі. Держава має значний потенціал використання цієї сировини. Про це у своїй доповіді на міжнародній конференції "Український енергетичний форум", організованій Інститутом Адама Сміта, заявив співвласник приватної вуглевидобувної компанії Sadovaya Group Олександр Толстоухов. За його словами, частка вугілля в паливному балансі електрогенеруючих підприємств України становить близько 38 відсотків, "що робить його другим за значимістю після ядерної енергії".
Крім цього, Толстоухов вважає цілком реальним виділення з вугілля газу, а також залучення технологій Південно-Африканської Республіки з переробки вугілля в автомобільне пальне. Бізнесмен висловив жаль з приводу того, що за останні двадцять років в Україні видобуток вугілля зменшився вдвічі. Цього року він очікує ренесансу українського вуглепрому завдяки ухваленню законів про концесію та приватизацію вугільних підприємств. Задоволення зростаючого, як вважає Толстоухов, попиту на вугілля "відбудеться через розширення діяльності приватних компаній".

Як зробити бізнес на вугіллі
Гарантіями успіху цих компаній Толстоухов назвав впровадження прогресивних методів ведення бізнесу й "ефективну взаємодію з великими гравцями на енергоринку". Бізнесмен продемонстрував це на прикладі своєї Sadovaya Group, яка співпрацює з холдингом ДТЕК, який є частиною бізнес-імперії донецького мільярдера Ріната Ахметова. Компанія Sadovaya Group, за словами Толстоухова, першою з українських компаній вийшла на європейські фондові майданчики, розмістивши свої акції на Варшавській фондовій біржі. За допомогою IPO 25 відсотків акцій компанії, їй вдалося в грудні 2010 року залучити 31,9 мільйона доларів та збільшити вуглевидобуток на третину впродовж наступного року.
Уряд Азарова визначив стратегічним напрямком реформи вугільної галузі роздержавлення вугледобувних підприємств і планує залучити цього року в розвиток вуглевидобутку 3 мільярди 726 мільйонів гривень інвестицій. Перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович сказав, що ці кошти планується залучити "шляхом кредитування, випуску облігацій вугледобувних держпідприємств, співпраці з іноземними компаніями". За словами можновладця, уряд найближчим часом має затвердити перелік державних об'єктів паливно-енергетичного комплексу, які надаватимуться в оренду або в концесію.

Панацеї не існує
Натомість, як сказав в інтерв'ю DW директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, переважна більшість копалень, що видобувають коксівне вугілля, вже стали приватними або взяті в довгострокову оренду металургами чи коксохіміками. Третина всіх українських шахт є збитковими, і "цей сегмент української вугільної промисловості потребує реструктуризації". Головною перешкодою, як вважає економіст, тут є брак балансу інтересів держави, приватних власників та суспільства. "Зокрема слід визначити, як продовжити державні регресійні виплати українським шахтарям та вирішити цілий комплекс інших соціально-економічних питань", - нагадав Бураковський.
За його словами, Україна дійсно володіє значними покладами вугілля, але енергетичного вугілля серед них не так багато. "Було би перебільшенням сказати, що вугілля здатне вирішити всі енергетичні проблеми країни", – зазначив Бураковський. Проблеми української енергетики, на його думку, вимагають комплексного вирішення.

Автор: Олександр Савицький
Редактор: Христина Ніколайчук
Джерело: Німецька хвиля






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
Усі новини