реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 13

Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 13



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2421
Європейська інтеґрація


До 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство Україна-НАТО
Президент України Віктор Ющенко і Прем’єр-міністр України Віктор Янукович звернулися зі спільним листом до Генерального секретаря НАТО і Північноатлантичної ради Альянсу із запрошенням відвідати нашу країну 8-10 липня п.р. з нагоди цієї події. Відзначення її дасть змогу не лише спільно оцінити досягнення обопільного співробітництва за останні роки, а й стане слушним приводом окреслити перспективи його подальшого продовження і поглиблення, осо-бливо, що стосується практичних аспектів співпраці Україна-НАТО, поширення в українському суспільстві об’єктивної інформації про діяльність Альянсу.

Чи має Україна оборонну спроможність, яка б гарантувала їй національну цілісність та суверенітет?
Саме з відповіді на це питання Президент України Віктор Ющенко пропонує почати дискусію щодо вступу Укра-їни до НАТО, про що він заявив 29 березня п.р. на прес-конференції в Луганську. Глава держави зазначив, що наразі хотілося б бачити армію більш забезпеченою сучасними технологіями, ракетними тактичними комплексами, які відсут-ні в Україні.
"Як протистояти сьогодні не фізичному агресору, а загрозам терористичного характеру? У нас 33 об'єкти стратегічного порядку, що захищаються видом озброєння, не хочу адресувати яких років. Немає демаркаційного кордону, триває дискусія по острову Зміїний, по косі Тузла", – зазначив Віктор Ющенко.

Від переговорів до конкретних дій
Нещодавно Київ відвідав з робочим візитом помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій Адам Коберацький. Він мав зустріч з першим заступником Міністра оборони України Леонідом Поляковим, під час якої сторони обговорили стан поточного співробітництва Україна-НАТО, зокрема, щодо участі Збройних Сил України в операціях під проводом Альянсу. Відбулося також засідання "круглого столу" з цих питань, на якому були пред-ставлені експерти НАТО, фахівці державних органів України, задіяних до схвалення відповідних рішень. Серед них – посадовці секретаріатів Президента України та Кабінету Міністрів України, апарату Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та інших відомств.
За словами Леоніда Полякова, дане зібрання дає можливість виділити ключові моменти сучасної обстановки, узгодити спільні підходи, зрозуміти прагнення один одного, що допоможе як нам, всередині України, так і в рамках співробітництва Україна-НАТО.
У свою чергу, Адам Коберацький зауважив, що співпраця України з НАТО є обопільно корисною, і нагадав, що український військовий підрозділ залучений до операції НАТО в Косово, українські інструктори працюють в Іраку, Україна допомагає Альянсу в Африці у Дарфурі, а також буде тепер представлена у складі Міжнародних сил зі сприяння безпеці в Афганістані і братиме участь в операції НАТО в Середземному морі "Активні зусилля".

До засідання Комісії Україна-НАТО в Осло
Постійні члени Північноатлантичної ради Альянсу під час неформальної зустрічі 28 березня п.р. погодили проведення в Осло засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у рамках неформальної зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн-членів НАТО 26-27 квітня п.р.
Глава Місії України при НАТО Посол Костянтин Морозов повідомив українським журналістам в Брюсселі, що українська сторона розпочала підготовку до цього засідання, і висловив переконання, що офіційне рішення Альянсу в даному контексті відповідатиме неформальним висновкам послів країн-членів НАТО і буде позитивним.

Українсько-польські консультації з питань політики безпеки
Українську делегацію на цих консультаціях, які відбулися в Києві, очолював заступник Міністра закордонних справ України Андрій Веселовський, польську – заступник Державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польща Вітольд Ващиковський. Обговорювались актуальні питання міжнародного та регіонального порядку денного в галузі стабільності та безпеки. Йшлося також про сфери та шляхи українсько-польської взаємодії у рамках європейської та трансатлантичної співпраці, розглянуто підходи сторін до розвитку ситуації в регіоні Східної Європи, на Близькому Сході, в Іраку, Ірані та Афганістані. Досягнуто домовленості щодо продовження експертних консультацій на цю тему у Варшаві найближчим часом.
"США, НАТО і Росія: контекст стабільності в Європі і національна безпека України"
Під такою назвою в Національному інституті стратегічних досліджень під головуванням директора цього наукового закладу Юрія Рубана відбувся "круглий стіл", у якому взяли участь провідні українські політики, представники органів державної влади, науковці, політичні експерти, журналісти. Було обговорено питання щодо нової ситуації в Європі, євроатлантичної інтеграції України, конкуренції "східного" і "західного" векторів зовнішньої політики України як чинника внутрішньополітичних конфліктів. Свої погляди на ці питання висловили директор Інституту євроатлантичного співробітництва Борис Тарасюк, заступник генерального директора – директор міжнародних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Валерій Чалий, директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Дніпропетровську Анатолій Шевцов, президент Атлантичної ради України Вадим Гречанінов, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Олександр Дергачов та інші.
Учасники "круглого столу" намагалися дати відповіді на такі проблеми (проблемні питання): чи можна розділити європейську та євроатлантичну інтеграцію України; чи є розширення НАТО на схід загрозою для Російської Федерації; які існують ризики і можливості розширення стосунків між Україною, НАТО і Росією; чи можливий консенсус різних політичних сил з ключових питань зовнішньої і безпекової політики.

Боротьба з тероризмом залишається одним з пріоритетних завдань Служби безпеки України
Такий лейтмотив мало планове засідання послів країн-членів НАТО, яке відбулося у Посольстві Словацької Республіки в Україні. Підкреслювалось, що вирішення цих завдань неможливе без постійного вдосконалення державно-правової системи в даній галузі відповідно до викликів та загроз, що виникають. Наголошувалось також на важливості ефективної взаємодії спецслужб України та держав-членів НАТО в рамках протидії міжнародному тероризму.
Особливу зацікавленість представників країн-членів НАТО викликало запровадження елементів демократичного контролю за діяльністю Служби безпеки України, зокрема функціонування Громадської ради при цьому відомстві.

Про міжнародне навчання за стандартами НАТО
Удосконалення теоретичних знань та практичних навиків з розробки ввідних за стандартами НАТО, а також вирішення питання їх синхронізації за сценарієм комп’ютерного навчання "Рапід Трайдент – 2007" та базою даних мала на меті конференція, яка пройшла на об’єднаній тренувальній базі Національної гвардії США в м. Лос-Аламітос, штат Каліфорнія. У цьому заході взяла участь делегація Збройних Сил України, до якої входили представники Національної академії оборони України, зокрема, начальник відділу перспективних досліджень та супроводження моделей операцій підполковник Олександр Голіцин та начальник відділення моделювання бойових дій майор Сергій Кононенко кафедри інформатизації штабів Центру імітаційного моделювання.
Командно-штабну частину такого навчання в дусі програми НАТО "Партнерство заради миру" планується провести в липні п.р. на базі Національної академії оборони України за темою "Участь у міжнародній миротворчій операції з встановлення миру". Його завдання полягає у поліпшенні взаємосумісності штабів та підрозділів держав-учасників майбутніх маневрів, практичному використанні досвіду, набутого в миротворчих операціях та попередніх навчаннях, підвищенні рівня взаєморозуміння та співробітництва між військовослужбовцями різних країн.

Візит представників НАТО до Севастополя
Тут побувала група представників управління підготовки та навчань штабу Верховного Головнокомандування Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі на чолі з полковником Полом Рібаріхом. Головна мета цього візиту полягала в обговоренні з українськими військовими питань щодо завершення планування курсу підготовки експертів з проведення у квітні п.р. самооцінки підрозділів українського флоту відповідно до вимог Програми оцінки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей, яка має слугувати підвищенню рівня взаємосумісності між підрозділами країн, що беруть участь у програмі НАТО "Партнерство заради миру".
На контактному пункті Військово-Морських Сил ЗС України в операції НАТО у Середземному морі "Активні зусилля" експерти Північноатлантичного альянсу презентували сценарій майбутніх маневрів та відпрацювали операційний план практичної фази даного курсу, а також переглянули відібрані для оцінки військові завдання взаємосумісності. Крім того, офіцери НАТО оглянули місця проведення циклу навчання експертів, що будуть розташовані у Севастопольському військово-морському інституті ім.П.С.Нахімова та Південній військово-морській базі ВМС ЗС України.

Співробітництво Україна-НАТО у сфері протиповітряної оборони
28-29 березня п.р. у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася розширена пленарна сесія комітету Північноатлантичного альянсу з питань протиповітряної оборони у форматі Ради євроатлантичного партнерства. Нашу державу на цьому заході представляла українська військова делегація на чолі з начальником радіотехнічних військ – начальником управління радіотехнічних військ апарату начальника протиповітряної оборони Командування Повітряних Сил ЗС України генерал-майором Артуром Артеменком.
Обговорювався широкий спектр ключових питань та визначалися головні напрямки майбутнього військового співробітництва у сфері протиповітряної оборони. Зокрема, аналізувався стан ефективності опанування країнами-партнерами відповідних концептуальних документів та доктрин, спільні кроки щодо досягнення взаємосумісності в управлінні засобами та системами протиповітряної оборони, перспективи приєднання до Програми з обміну даними про повітряну обстановку (Air Situation Data Exchange – ASDE), а також шляхи вирішення проблемних завдань реалізації Цілей партнерства у сфері ППО в рамках Процесу планування та оцінки сил.
Крім того, учасники даної сесії відвідали центр НАТО з програмування, що розташований у бельгійському місті Глонс (Бельгія), де вони ознайомилися із структурою цього центру.

Молоді житомиряни за євроатлантичну інтеграцію
Організатором "круглого столу» під назвою "Перспективи вступу України до НАТО та ЄС", який відбувся в Житомирі 30 березня п.р., виступила Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Молодіжний союз "Наша Україна" Житомирщини.
В обговорені євроатлантичних перспектив нашої держави взяли участь керівник виконкому Житомирської обласної організації "Наша Україна" Руслан Годований, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Українська студентська спілка" Стас Куценко, заступник голови "Молодіжного союзу "Наша Україна" Олексій Гриценко, а також представники Житомирських молодіжних громадських організацій.
За словами доповідачів, найголовніша проблема полягає в тому, що протягом усіх років незалежності Україна стояла перед дилемою: Схід чи Захід, Європа чи Азія. Нарешті настав час, коли молодь країни повинна визначитися, чого вона хоче та окреслити свою долю. "На жаль, в Україні ще існують стереотипи, які насаджувалися роками радянською антинатовською пропагандою. Разом з тим, населення отримує дуже мало об'єктивної інформації відносно позитивів співпраці між Україною і НАТО, що і складає основну причину небажання українців вступити до НАТО. Нам необхідно зробити свій вибір та окреслити чіткий план дій," – виклав свою позицію Р.Годований.
Учасники даного заходу вирішили створити в Житомирі так звану "школу НАТО", де можна було б одержувати правдиве уявлення про діяльність НАТО та дійти до цього усвідомленого вибору.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
Усі новини


реклама партнерів: