реклама партнерів:
Головна » Сумна новина. Помер український кінорежисер Григорій Кохан

Сумна новина. Помер український кінорежисер Григорій Кохан


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Правління Національної спілки кінематографістів України з глибоким сумом сповіщає про раптову смерть видатного українського кінорежисера, сценариста, художника Григорія Романовича Кохана.
Найглибші, найщиріші співчуття рідним, близьким, колегам, усім, хто знав і любив цю чарівну й напрочуд обдаровану людину.
Про час і місце поховання небіжчика буде повідомлено пізніше, - зазначає Національна спілка кінематографістів України.

Кохан Григорій Романович народився 23 червня 1931 року в с.Бортків (нині Львівської області). Закінчив художній відділ Українського поліграфічного інституту імені І.Федорова (1955) та Вищі режисерські курси (1964). Працював у Вірменському державному видавництві художньої літератури (1955-1962), режисером Київської кіностудії науково-популярних фільмів (1962-1969). З 1969 р. – режисер Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.
1978 р. Г.Кохану присуджено Державну премію СРСР, 2011 р. – Державну премію України імені Олександра Довженка. 1998 р. його удостоєно почесного звання Народний артист України. Кавалер ордена Трудового Червоного Прапора.
Свою кінематографічну діяльність почав на студії „Київнаукфільм”, яка упродовж 1960-80-х років була світовим лідером науково-популярного кіно. Особливу увагу митця віддано українському народному мистецтву та його майстрам. Фільми „Кам”яний живопис” (1967), „Сотвори своє сонце” (1968) стали справжнім кінематографічним відкриттям потужного шару вітчизняної культури, а в сенсі пластики та екранної виразності вони продовжили традиції Українського Поетичного кіно.
Відтак логічним був прихід Г.Кохана в ігрове кіно. Фільми „Хліб і сіль” (1970, спільно з М.Макаренком) та „Жива вода” (1971) виказали уміння режисера поєднувати гостро-фабульну оповідь з експресивною, максимально виразною пластикою. Через десятиліття це вміння виявиться в роботі над масштабною стрічкою „Ярослав Мудрий” (1982), де реалії минулого подано у спектрі особливої екранної чуттєвості. Митець виявляє особливий інтерес до української історії, одначе подає її через призму сучасних зацікавлень моральними та естетичними проблемами. Так само успішними були картини „Циганка Аза” (1987) та чотирисерійний телевізійний фільм „Кармелюк” (1986).
Смак до стрічок з авантюрною, пригодницькою сюжетикою спричинився до появи телесеріалів „Схованка біля Червоного каменю” (1972) та „Народжена революцією” (1977), які мали великий успіх у глядачів. Останній з них досі не сходить з телеекранів. Митець зробив свій внесок і в процес переосмислення недавньої історії у телесеріалі „Війна” (1990, спільно з Т.Левчуком) та „Страчені світанки” (1996) – в останньому з них подано збалансований, без ідеологічно зумовлених акцентів, образ подій, що відбувалися в Галичині у повоєнні роки.
Загострення конкуренції на кіноринку викликало посилену увагу до жанрового кіно. Здобутками Г.Кохана у боротьбі за увагу вітчизняної аудиторії стали пригодницькі стрічки „Убити шакала” (1989), „Бухта смерті” (1991), „Стамбульський транзит” (1992).
Сумний діагноз моральної деградації суспільства зроблено митцем у фільмі „Тупик” (1998).
У фільмах Г.Кохана знайшли себе і свою творчу долю чимало вітчизняних митців, насамперед художників, операторів, акторів. Сам він до останніх днів продовжував працювати як художник, його образотворчі роботи експонувалися на ряді виставок, в тому числі персональних.
Г.Кохан брав активну участь у громадському житті. Неодноразово обирався до правління Національної спілки кінематографістів, очолював Гільдію кінорежисерів.
Дивовижна універсальність режисерського обдарування Г.Кохана, високий професіоналізм, невпинність мистецьких пошуків визначили його особливе місце в історії українського кіно.

Колектив веб-порталу "Європейська Україна" висловлює співчуття рідним та близьким видатного Григорія Романовича Кохана, українського кінорежисера, сценариста, народного артиста України, лауреата Державної премії України ім. Олександра Довженка. Світла пам'ять про його добрі справи назавжди залишиться у серцях нащадків.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:00
09-Трав-2024
СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП), який агітував за приєднання Херсонщини до рф
Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так зва
21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
Усі новини