реклама партнерів:
Головна » В Україні побоюються експансії російського капіталу

В Україні побоюються експансії російського капіталу


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Провідні російські банки вийшли на український ринок фінансових послуг. Українські аналітики, банкіри та депутати закликають уряд у Києві знайти адекватну відповідь на цей виклик.
На початок 2012 року дев'ять російських банків зосередили у своїх руках 15,5 відсотків активів усієї банківської системи України і 16,3 відсотки кредитних та інвестиційних ресурсів. Серед них – найбільші в Росії «Банк Москвы», «Альфа-банк», «Сбербанк России» та «Внешторгбанк». Українські економісти й банкіри не виключають, що російський капітал спробує скористатися економічними труднощами України, щоб взяти під контроль її фінансово-банківську галузь і уряд.

Секрет успіху простий
Згідно з дослідженням Асоціації українських банків (АУБ), кожний десятий українець вклав свої гроші на депозит в українському представництві одного із російських банків. Серед юридичних осіб України частка таких депозитів складає 16 відсотків. Українські економісти не вважають такі показники результатом чесної конкурентної боротьби і пояснюють їх виключно заслугою материнських структур цих філіалів, готових підтримати свої представництва потужними ресурсами.
Проректор Європейського університету, голова «Комітету економістів України» Андрій Новак в інтерв’ю DW навів приклад «Сбербанку Росії» із активами у 300 мільярдів доларів, який вважають найбільшим банком Східної Європи. «Коли капітал однієї країни займає надто великий сегмент нашого внутрішнього ринку, це загрожує монополізацією і утвердженням вирішального впливу на кредитні відносини в державі», - сказав Новак.

Тривожні очікування
У лютому голова «Сбербанку Росії» Герман Греф завив про готовність надати уряду України багатомільярдну позику, якщо Києву не вдасться відновити співробітництво із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Тим часом на фоні послідовного скорочення золотовалютних резервів Національного банку України (НБУ) міністерству фінансів у Києві доведеться вже в червні 2012 року повертати російському «Внешторгбанку» два мільярди доларів, взятих у кредит у 2010 році.
Експерти не виключають, що кредитування уряду України російськими банками, підконтрольними Кремлю, може стати загрозою для всієї української держави. Так, у випадку нового стрибка інфляції банки України опиняться у критичному стані, а російські банки, викуповуючи борги українських компаній, зможуть легко встановити контроль і над банківською, і над виробничою галузями України, вважає Андрій Новак.
«Теоретично можливо, що російські банки, завдаючи собі збитків, зможуть видавати дешевші кредити, особливо якщо у цьому буде замішана політика», - заявив в інтерв’ю DW президент АУБ Олександр Сугоняко. Він закликав владу України «не сидіти, склавши руки».

Бізнес і політика
Новий кредит від російських банків буде означати посилення залежності Києва від Москви, ріст девальваційних очікувань, дестабілізацію ринку і створення проблем українським банкам з поверненням кредитів, переконаний Сугоняко. Відповідальність за такий стан справ він покладає, по-перше, на уряд України і його боргову політику, а по-друге, - на НБУ, що відповідає за регулювання ринку і мінімізацію ризиків.

Україна може захистити себе, якщо НБУ зробить «привілейовані пропозиції банкам, які формують свій капітал з коштів виключно українського походження», - сказав в інтерв’ю DW перший заступник голови комітету Верховної ради з фінансів і банківської діяльності, депутат фракції БЮТ-«Батьківщина» Сергій Терьохін. Гроші національності не мають, але коли «бізнес перетворюється на політику, тоді виникає проблема загального суверенітету країни, до якого належить і економічний суверенітет», - підкреслив економіст.

Автор: Олександр Савицький
Редактор: Володимир Медяний
Джерело: Німецька хвиля






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:11
20-Трав-2024
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав К
08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
Усі новини