реклама партнерів:
Головна » Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв представив колективу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» нового Генерального директора Наталію Реброву. Заповідник належить до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.
«Сьогодні перед заповідником особливі виклики, повʼязані зі збереженням спадщини, яка руйнується через чинники пов’язані з війною, а також внаслідок безвідповідального ставлення тимчасових користувачів, які і понині у судових процесах намагаються повернути ці ж об’єкти в користування релігійній громаді Української православної церкви. Наразі потрібно сформувати реальний план дій для оптимізації усіх процесів та перетворення заповідника у потужний культурно-освітній центр. На жаль, до закінчення війни мова не йде про повне відновлення, але працювати в цьому напрямку потрібно вже зараз», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Очільник МКІП також відвідав Троїцький собор, який входить до заповідника. Це визначна пам’ятка доби Гетьманщини у Чернігові, збудована коштом Івана Мазепи. Сьогодні Троїцький монастир в Чернігові – єдине місце в Україні, яке повністю звільнене єпархією УПЦ МП. Отже, керівництво Заповідника разом з МКІП має втілити комплексне рішення не тільки з реабілітації пам’яток після безвідповідального користування, а й повернути до життя та відповідного використання всього комплексу.
Реброва Наталія Борисівна закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка. В 2021 році здобула науковий ступінь «кандидат історичних наук» в Національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка.

З 1997 року Наталія Реброва почала працювати у заповіднику «Гетьманська столиця» у Батурині. Спочатку науковим співробітником, а з 2002 року була призначена на посаду Генерального директора заповідника, на якій працювала до 15 травня 2024 року. Під її керівництвом заповідник сформувався і утвердився, став один із кращих національних закладів України.
Відтепер вона очолюватиме Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». Це науково-дослідний та культурно-освітній заклад архітектурно-історичного спрямування. Він об’єднує комплекс нерухомих і рухомих пам’яток матеріальної та духовної культури, які становлять виняткову історичну, мистецьку, художню та наукову цінність.
«Гарантую, що всі рішення будуть прийматись з повагою до міста Чернігів та в межах чинного законодавства, рішення будуть швидкими. З керівниками структурних підрозділів ми все проаналізуємо і презентуємо Міністерству культури та інформаційної політики план нашого бачення розвитку та збереження надбання Національного заповідника «Чернігів стародавній»», – зазначила Наталія Реброва.

Сьогодні майновий комплекс заповідника включає 26 пам’яток національного значення, а загальна площа заповідника становить понад 26 га. Майновий комплекс включає 36 об’єктів.

Нагадаємо, історичний центр Чернігова, міста з тисячолітньою історією, є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. МКІП спільно з обласною та міською адміністраціями вже стартує робота над опрацюванням номінаційного досьє щодо культурного ландшафту міста середмістя Чернігова.

За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:54
20-Чер-2024
Досліджуємо привабливість любовних романів

Читачі в усьому світі вже давно знайшли особливу привабливість у романтичних книга

21:50
17-Чер-2024
ЗСУ відкинули армію РФ у Серебрянському лісі
12-та бригада спеціального призначення «Азов» спільно з 1-ою бригадою оперативного пр
21:03
16-Чер-2024
Про Саміт миру у Швейцарії
Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала досягнення Саміту миру, який провели цими
21:49
14-Чер-2024
Самоклеюча плівка: особливості та поради щодо вибору

Сучасні декоративні матеріали вражають своєю різноманітністю. Виробники

21:07
13-Чер-2024
Я не плачу. Сльози котяться самі…
«Нещодавно їхала із Сум до Києва. Блаблакаром. Вибирав машину чоловік, домовлявся теж
19:35
12-Чер-2024
США покарали Московську біржу, вона зупинила торги доларами та євро
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголоси
13:18
11-Чер-2024
Що означає перемога у цій війні?
На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну я вже писала, що для України, як
19:23
10-Чер-2024
На Харківському напрямку загинув лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський
"Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! ", - інформує Роксалан
18:47
10-Чер-2024
О. Ольжич. Квіти і шана Герою!
80 років тому у німецькому концтаборі «Заксенхаузен», не витримавши катувань, загинув
21:41
08-Чер-2024
Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення ППО України
Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gr
Усі новини