20:12 09-Вер-2024 Українська майоліка: традмція і творчість Вироби з глини належать до найдавніших творінь людства. Полив’яна кераміка відома на | 19:18 09-Вер-2024 35 років тому засновано Народний рух України за перебудову 08 – 10 вересня 1989р. — У Києві засновано Народний рух України за перебудову як гром |
16:18 08-Вер-2024 Незвичні способи застосування одноразового посуду Сьогодні одноразовий посуд став невіддільною частиною нашого життя. Він дешевий, д | 20:30 06-Вер-2024 Новий пакет допомоги Україні від США Міністерство оборони США повідомило, що новий пакет військової допомоги для України н |
21:21 05-Вер-2024 Румунія передає Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot Відповідний закон підписав президент Румунії Клаус Йоганніс сьогодні, 5 вересня. | 20:10 03-Вер-2024 51 людина загинула та понад 200 поранено внаслідок атаки рф на Полтаву За процесуального керівництва Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони |
На жаль, славетний і стародавній Новгород-Сіверський Чернігівської області в останні кілька років став асоціюватися насамперед із комуністичною символікою — мозаїчними зображеннями керівників злочинного комуністичного тоталітарного режиму В. Леніна і Й. Сталіна на водонапірній вежі в центрі міста.
...
Читати далі»
21-Квіт-2021
Журналіст
19-річному киянину загрожує до п'яти років позбавлення волі за використання комуністичної символіки на одязі. Він зайшов у кав'ярню у Львові у шапці з серпом і молотом. Про це повідомляє DW.
У Львові щодо 19-річного киянина відкрито кримінальне провадження за фактом використання комуністичної символіки. Про ... Читати далі»
29-Груд-2020
Журналіст
23 вересня в Управлінні культури та туризму Чернігівської міської ради відбувся круглий стіл на тему «Чернігів та радянська влада у 1920-х – 1940-х роках».
Організатори заходу: Український інститут національної пам’яті України, Чернігівський обласний молодіжний центр, Управління культури та туризму Чернігівської міської ради та за участю Чернігівського обласного історичного музею імен ... Читати далі»
28-Вер-2020
Журналіст
Вчора ввечері, 11 червня, мені, як представнику Українського інституту національної пам’яті, надійшла інформація від громадськості, що досі в центрі села Миколаївка Менського району Чернігівської області знаходиться пам’ятник С. Кірова.
Нагадуємо, що Кіров (Костриков) Сергій Миронович (1886–1934) — організатор та виконавець політичних репресій в СРСР; член ЦК РКП(б) з 1923 р. У 1919 р ... Читати далі»
12-Чер-2020
Журналіст
9 червня в селі Вертіївка Ніжинського району Чернігівської області проведено культурно-просвітницький захід «Роздуми про героїв і покручів».
Його організатори та учасники, ГО «Українська ініціатива», ніжинські та ічнянські волонтери, ветерани бойових дій в російсько-українській війні за сприяння Українського інституту національної пам’яті, ознайомилися з експозицією Музею національної ... Читати далі»
10-Чер-2020
Журналіст
23 серпня виповнюється 80 років з дня підписання Пакту Молотова-Ріббентропа. Гітлерівська Німеччина та сталінський Радянський Союз розділили Польщу та країни Балтії і стали союзниками на 22 місяці. Про це пише німецьке видання DW.
У секретному протоколі документа, який у Німеччині називають "Пактом Сталіна-Гі ... Читати далі»
23-Сер-2019
Журналіст
78 років тому, 23-29 червня 1941-го, на території України в трикутнику Броди – Луцьк – Дубно відбулася найбільша за всю історію Другої світової війни 1939-1945 років танкова битва, в якій взяли участь понад 4000 танків. У ній Вермахт був представлений Першою танковою групою групи армій «Південь», якій протистояли механізовані корпуси Південно-Західного фронту Червоної армії.
Німецькі ... Читати далі»
25-Чер-2019
Редактор
«Скасують декомунізацію» – хтось говорить це із обуренням і занепокоєнням, хтось із зловтіхою. Але емоції тих та інших безпідставні.
Декомунізацію скасувати неможливо. Тому що вона відбулася. Неможливо повернути на п’єдестали понад дві з половиною тисячі комуністичних ідолів, повернути їхні імена понад 50 тисячам вулиць, близько тисячі населених пунктів. Неможливо наново ... Читати далі»
22-Трав-2019
Редактор
Верховна Рада може звільнити керівника інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича.
Народний депутат від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул подав і зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. Про це повідомляють ЗМІ, зокрема, скандальний Вілкул відзначив, що на його думку вслі ... Читати далі»
24-Квіт-2019
Черняков
За шаром комуністичного минулого приховується шар російсько-імперського минулого. Коли тим чи іншим містам, селам, вулицям повертали історичні назви, то виявилося, що вони присвячені керівникам Російської імперії, її воєначальникам тощо. Прикладом того, наскільки багатим є цей російсько-імперський шар в Україні, є Александр Суворов. На дискусії «Імперська спадщина: як і що з нею робити?» історики,
...
Читати далі»
21-Бер-2019
Черняков
Конституційний Суд України визнав, що законопроект про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку відповідає вимогам Конституції. Відповідний висновок суду у справі за зверненням Верховної Ради України був оприлюднений у середу, 6 лютого. Про це пише німецьке видання DW.
Своє рішення суд пояс ... Читати далі»
06-Лют-2019
Редактор
У Верховній Раді України зареєстрували два законопроекти № 9139 та № 9200 про засудження і заборону пропаганди «руського міра». Інститут національної пам’яті підтримує мету цих законопроектів, але зазначає, що вони не вповні відповідають заявленим авторами цілям та можуть спричинити розбалансування чинного закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарни
...
Читати далі»
29-Жов-2018
Журналіст
На початку липня 2018 р. розпочався новий етап боротьби за демонтаж мозаїчних зображень комуністичних вождів Леніна і Сталіна, які знаходяться на водонапірній башті в центрі міста обласного значення Новгороді-Сіверському Чернігівській області. Відстань від цього міста до державного кордону з Російської Федерацією – державою-агресором – 50 км.
НОВИЙ ЕТАП БОРОТЬБИ? Так! 1) ... Читати далі»
13-Сер-2018
Журналіст
На цьому тижні у Верховній Раді України розглядатиметься законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» (№ 6574 від 09.06.2017). Проект закону розроблено Українським інститутом національної пам’яті, народними депутатами України та громадськістю.
«До тепер ... Читати далі»
13-Бер-2018
Журналіст
Важливою особливістю російської пропаганди є те, що більшість публічних виступів російських політичних діячів та медійників є реакція на спроби «образити» Росію, принизити її імперські амбіції та замашки.
Не стала виключенням і заява лідера компартії РФ Генадія Зюганова, який образився на президента США з приводу коментаря останнього щодо ролі Америки у двох світових війнах та засудже ... Читати далі»
11-Груд-2017
Експерт
Сьогодні, рівно 100 років тому, 7 листопада 1917 року в Петрограді група більшовиків на чолі з Владіміром Лєніним (Ульяновим) здійснила збройний переворот, яким повалила демократичний революційний уряд і захопила владу. Із цієї події розпочалося становлення комуністичного тоталітарного режиму. Відтоді більшовики перевели масовий терор у ранг державної політики.
“Жовтневий переворот” в ... Читати далі»
07-Лис-2017
Редактор
27 жовтня – 4 листопада 1937 року в Карелії, в урочищі Сандармох, відбувся перший і найбільш масовий розстріл в’язнів Соловецького табору особливого призначення, загинуло 1111 осіб.
Лісове урочище Сандармох знаходиться за 19 кілометрів від міста Медвеж’єгорськ. Воно стало спеціальною територією, яку органи НКВС СРСР використовували для масових страт. Наприкінці 1930-х тут розстріляно ... Читати далі»
01-Лис-2017
Журналіст
1956, 23 жовтня – у Будапешт почалася угорська революція, придушена військами СРСР за участі органів держбезпеки Угорщини.
Радянська армія вступила на угорську землю в 1944-му. Під її контролем були створені нові органи державної влади. А вже в 1947-1948 роках остаточно встановилася диктатура Угорської партії трудящих (виникла внаслідок об’єднання Комуністичної партії Угорщини та Угор ... Читати далі»
25-Жов-2017
Журналіст
«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліт
...
Читати далі»
24-Жов-2017
Редактор
1939, 17 вересня – нападом на Польщу в Другу світову війну на боці нацистського Третього Райху вступив Радянський Союз.
17 вересня 1939-го, віроломно і без оголошення війни, відповідно до домовленостей із Гітлером, на територію Польської держави зі сходу увійшли радянські війська (так званий «визвольний похід у Західній Україні та Західній Білорусії»), порушивши договір 1932-го про не ... Читати далі»
17-Вер-2017
Редактор
|
Останні новини
Модуль не активізовано (module is not installed)