09:57 01-Бер-2021 У Чернігові згадали про його визволення разом із столицею 103 роки тому 26 лютого у Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено просвітницький захі | 09:52 01-Бер-2021 У Чернігові обговорили початок війни та кримський спротив російській окупації 25 лютого у Чернігові в Обласному молодіжному центрі проведено онлайн-гутірку – студі |
09:42 01-Бер-2021 На Чернігівщині вшанували пам’ять полковника армії УНР Архипа Кмети 23 лютого в м Ічня Чернігівської області меморіальні заходи увічнення пам’яті борця з | 19:14 28-Лют-2021 В окупованому Росією Криму пересохли два водосховища У захопленому Росією Криму запаси Сімферопольського і Загорського водосховищ виснажил |
19:12 27-Лют-2021 На Чернігівщині вшанували пам’ять вбитого російським агресором Номана Челебіджіхана 23 лютого в м. Ічня Чернігівської області біля будівлі залізничного вокзалу проведено | 13:44 20-Лют-2021 Євросоюз підтримав створення нової навчальної програми для українських державних службовців Новий проєкт “Розбудова спроможності для інтеграції та реформ - посилення адміністрат |
13:26 20-Лют-2021 У Чернігові згадали про підготовку та початок сучасної російської агресії проти України 19 лютого, напередодні чергових роковин нападу ворога, в Чернігівському обласному мол | 19:06 19-Лют-2021 У Чернігові обговорили тему «Народження української свідомості» 18 лютого Чернігівський обласний молодіжний центр провів студійне обговорення в прямо |
19:01 19-Лют-2021 РНБО запровадила санкції до Віктора Медведчука та Оксани Марченко Рада національної безпеки й оборони України включила в санкційний список 8 осіб і 19 | 18:18 17-Лют-2021 У Чернігові 20 лютого відбудеться вшанування Героїв Небесної Сотні На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянс |
23 лютого в м Ічня Чернігівської області меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув
...
Читати далі»
01-Бер-2021
Редактор
1891, 23 січня в селі Піски на Чернігівщині в родині сільського псаломщика та вчителя у безкоштовній сільській школі грамоти народився український поет Павло Тичина.
Родина була багатодітною – у Григорія Тимофійовича та Марії Василівни Тичин було 13 дітей (до дорослого віку дожило дев’ятеро). Читати й писати Павло маленьким навчився самостійно – підсідаючи до школярів, яких навчав у їхній х ... Читати далі»
24-Січ-2021
Редактор
Національний ботанічний сад. Його небезпідставно називають одною із візитівок Києва, адже ця туристична принада знана серед киян і гостей столиці. За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території та рівнем наукових досліджень він належить до найбільших ботанічних садів Європи. Однак, не всі знають, що засновник Ботанічного саду – уродженець Полтави, вчений, ботанік, селекціонер, гене
...
Читати далі»
09-Січ-2021
Редактор
7 січня виповнюється 130 років із дня народження Юрія Митрофановича Добриловського, військового діяча, полковника медичної служби Армії Української Народної Республіки.
Народився в містечку Ічня на Чернігівщині. Закінчив медичний факультет Київського університету. З початком Першої світової війни мобілізований на фронт. В українському війську – молодший, потім старший лік ... Читати далі»
06-Січ-2021
Редактор
12 грудня 1890 року в селі Воля Якубова на Львівщині народився Андрій Атанасович Мельник, організатор формації Січових стрільців у Києві, один із організаторів УВО, голова проводу ОУН із 1938-го.
Командував сотнею Легіону Українських січових стрільців у 1914-1916 роках на австрійсько-російському фронті. Учасник героїчних боїв на Маківці і Лисоні. Пройшов через російський полон, де поз ... Читати далі»
12-Груд-2020
Редактор
7 грудня 1892 року у Чернігові народився Всеволод Ганцов, мовознавець європейського рівня, політв’язень радянських таборів.
«Від Ганцова можна було чекати праць великої наукової ваги», – так його характеризував академік Віктор Виноградов. Агатангел Кримський також цінував молодого науковця, який працював із професорами Берлінського і Гамбурзького університетів, в інституті при Сорбоннi в Па ... Читати далі»
08-Груд-2020
Редактор
16 серпня 1884 року в селі Костобобрів сучасного Семенівського району на Чернігівщині народився Ісаак Прохорович Мазепа, керівник уряду Української Народної Республіки часів Директорії, політичний і державний діяч.
Походив із міщанської родини з козацьким корінням. Закінчив Новгород-Сіверське повітове духовне училище, Чернігівську духовну семінарію. Навчався в Санкт-Петербурзькому уні ... Читати далі»
16-Сер-2020
Журналіст
Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців висунула на здобуття Чернігівської обласної премії імені М. Коцюбинського в номінації «Народознавство» видання «Сергій Єфремов. Personalia: Публіцистика 1899–1917 років («Значущі Інші»: статті, посвяти, сильветки, некрологи, рецензії, полеміка)» (в 2-х томах, 2016-2018 роки) Світлани Іваницької, доктора історичних наук, доцента, заві
...
Читати далі»
05-Лип-2020
Журналіст
Нещодавно відбулося засідання громадського комітету з присудження Народної премії імені Тараса Шевченка. Нагорода вручається за вагомий внесок у розвиток української культури, відродження історичної пам’яті, формування національної свідомості та утвердження української мови.
Отже, цьогорічними лауреатами премії стали: композитор Олександр Яковчук – за авторські обробки українських нар ... Читати далі»
29-Чер-2020
Журналіст
Один український військовий загинув, двоє військових отримали поранення, ще п’ятеро – бойові травмування на Донбасі 21 травня, повідомив штаб української воєнної Операції об’єднаних сил.
Підконтрольні Росії бойовики кожного дня цинічно обстрілюють українські позиції на Донбасі. З початку 2020 року окупанти сотні разів відкривали вогонь по ЗСУ, внаслідок чого загинули 52 військові. Вос ... Читати далі»
21-Трав-2020
Журналіст
У наукових колах Миколу Скліфосовського по праву називають найвидатнішим військово-польовим хірургом після М. Пирогова та найбільш популярним лікарем після С. Боткіна. Він був видатним лікарем, ученим, громадським діячем.
Народився він 6 квітня 1836 року неподалік від міста Дубосари Тираспольського повіту Херсонської губернії, гімназію закінчив у Одесі. Лікарем Скліфосовський вирішив ... Читати далі»
06-Квіт-2020
Редактор
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні.
Саме Джеймс Мейс був автором ідеї «Запали свічку пам’яті», побачивши одного разу оформ-автопортрет Тараса Шевченка зі свічкою. А завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні та його масштаби. Він був автором звіту комісії Конг ... Читати далі»
18-Лют-2020
Журналіст
У музеї російського міста зброярів – Тули – на стенді однієї з центральних експозицій розміщені фотопортрети Володимира Федорова – основоположника школи автоматичної стрілецької зброї, професора, генерал-лейтенанта інженерної служби, Героя Праці, і Якова Рощепія – рядового царської армії, винахідника-самородка, який в умовах збройової майстерні розробив конструкцію першої автоматичної гвинтівки. <
...
Читати далі»
26-Вер-2019
Журналіст
1 вересня 1889-го в селі Підгороддя на Івано-Франківщині народилася Ольга Михайлівна Басараб (уроджена Левицька), громадська та політична діячка, підпільниця.
Навчалася в німецькій школі монахинь, закінчила ліцей Українського інституту для дівчат у Перемишлі, однорічні курси Віденської торгової академії. Також вчилася на медичному факультеті Віденського університету. 10 ж ... Читати далі»
02-Вер-2019
Журналіст
23 серпня 2019 року, напередодні святкування 28-ї річниці Незалежності України, у селищі Седнів Чернігівського району Чернігівської області урочисто відкрито першу в Чернігово-Сіверщині меморіальну дошку на честь Левка ЛУК’ЯНЕНКА – українського політичного та громадського діяча, письменника, радянського дисидента, борця за незалежність України у ХХ сторіччі, співзасновника Української Гельсінської
...
Читати далі»
23-Сер-2019
Редактор
15 серпня 1819-го в селі Сокиринці на Чернігівщині народився Григорій Павлович Ґалаґан, громадський діяч, меценат.
Походив із старовинного козацько-старшинського роду Ґалаґанів. Навчався на юридичному факультету Петербурзького університету. Повернувшись у Сокиринці, в своїх маєтках за короткий термін перейшов на нові форми господарювання, збільшуючи їх рентабельність. Що було надзвичайною р ... Читати далі»
15-Сер-2019
Редактор
1 серпня 1889-го в селі Софине на Полтавщині народився Олександр Якович Шульгин, державний, громадський, культурний та науковий діяч, дипломат.
Походив із козацького старшинського роду. Його брат Володимир Шульгин загинув у бою під Крутами. Закінчив гімназію із срібною медаллю. Навчався на історико-філологічному факультеті Санкт-Петербурзького університету, там же деякий ... Читати далі»
11-Сер-2019
Редактор
7 липня 2018 року не стало борця за незалежність України, політв’язня радянського режиму, співзасновника Української Гельсінської групи, одного з найвидатніших політичних та громадських діячів України XX століття, народного депутата України першого, другого, четвертого та п’ятого скликань, автора Акта проголошення незалежності України, Героя України Левка Григоровича Лук’яненка.
З мет ... Читати далі»
13-Чер-2019
Журналіст
22 травня 2019 року виповнюється 140 років від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика Симона Петлюри.
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання ... Читати далі»
22-Трав-2019
Журналіст
5 років тому почалася агресія Російської Федерації проти держави Україна. Це розвіяло ілюзії багатьох тих, хто вважав сучасну російську державу дружньої до нас, що ми з ними нібито «брати». Російська Федерація – агресор, імперіаліст. А 102 роки тому, у грудні 1917 р., попередник сучасної РФ – Російська Радянська Республіка офіційно оголосила війну – Українській Народній Республіці. І тоді на захис
...
Читати далі»
11-Бер-2019
Журналіст
|