20:41 01-Жов-2024 Окупанти розстріляли 16 українських військовополонених на Покровському напрямку Розпочато розслідування за фактом чергового воєнного злочину армії рф За проце | 19:02 01-Жов-2024 З 1 жовтня НАТО очолює Марк Рютте — лютий критик Путіна і вірний союзник Києва 1 жовтня 57-річний експрем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте набуває повноважень гене |
21:23 27-Вер-2024 Чи можливе історичне примирення між Росією та Україною? Щоб знати відповідь на це запитання, варто подивитися на те, чим є Росія, що сталося | 21:04 26-Вер-2024 Актуальна інформація про ситуацію на річках Сейм та Десна 26 вересня переміщення забруднення у Київській області не фіксується. Якість води на |
20:50 25-Вер-2024 Російська окупаційна армія 25 вересня вдарила по центру Краматорська Донецької області 2 загиблих і 19 поранених — таку інформацію щодо удару по Краматорську маємо станом н | 11:30 23-Вер-2024 СБУ продовжує системно викривати зрадників і колаборантів на добровільній співпраці з рфією За повідомленням Чернігівського обласного Управління СБУ, правоохоронцями було зібран |
Цю відзнаку у 2005 році заснували Волинське товариство «Світязь» і ГО «Чернігівський інтелектуальний центр» за сприяння Національної спілки письменників України, Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та міжнародних громадських організацій.
З 1 листопада 2014 року засновником цієї премії стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України (президент Сергій Дзюба), ... Читати далі»
22-Сер-2021
Редактор
«Чернігівщина: 30 років незалежності України. Керівна еліта» — під такою назвою 16 серпня в залі засідань президії Чернігівської обласної ради проведено презентацію довідника Сергія Соломахи, борця за незалежність України у XX столітті, громадського діяча.
«Над цією темою я працюю з 1990 року, тобто від перших альтернативних виборів. Довідник підготовлено до 30-річчя Акту проголошення ... Читати далі»
22-Сер-2021
Редактор
12 серпня минає 110 років з дня народження Валентина Никифоровича Єременка (1911-1992), вченого, фізико-хіміка, матеріалознавця, академіка.
Народився 12 серпня 1911-го в селі Кремінна (тепер місто) на Луганщині. Закінчив хімічний факультет Харківського університету, викладав у вузах Харкова. ... Читати далі»
13-Сер-2021
Редактор
15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку. 180 років від дня народження цієї видатної особистості відзначається на державному рівні відповідно постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році».
«Чим вона була видатна? І чи має вона ... Читати далі»
16-Квіт-2021
Редактор
16 квітня — 180 років з дня народження у місті Борзна на Чернігівщині Христини Данилівни Алчевської, видатної педагогині, письменниці, бібліографіні, громадської діячки.
Батько не дозволяв Христині навчатися разом із молодшими братами, тож вона під час занять підслуховувала уроки під дверима. І при цьому навчилася читати та писати раніше братів. А коли незабаром родина переїхала в Кур ... Читати далі»
16-Квіт-2021
Редактор
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольговичів династії Рюриковичів. Ця постать відзначається відповідно постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році».
Середній син чернігівського князя в 1157-1164 роках Святослава Ольговича. Не отримавши ніякої волості по смерті батька, жив у Новгороді-Сіверському або ... Читати далі»
04-Квіт-2021
Редактор
Відомий український поет, прозаїк, перекладач та літературознавець Василь Слапчук успішно співробітничає із закордонними письменниками, зокрема в Білорусі. У Мінську в нього вийшли вже три книжки, які отримали значний резонанс. Отож, за поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України (яка об’єднує письменників, перекладачів і науковців із 60 держав), Спілка письменників Білорусі нагор
...
Читати далі»
18-Бер-2021
Журналіст
120 років з дня народження Бориса Степановича Бутника-Сіверського, мистецтвознавця. Ювілей цього уродженця Чернігова відзначається на державному рівні відповідно постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році».
Народився 16 березня 1901-го в Чернігові, син українського живописця і графіка Степана Бутника. У 1917-му закінчив Чернігівське ре ... Читати далі»
16-Бер-2021
Журналіст
23 лютого в м Ічня Чернігівської області меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув
...
Читати далі»
01-Бер-2021
Редактор
1891, 23 січня в селі Піски на Чернігівщині в родині сільського псаломщика та вчителя у безкоштовній сільській школі грамоти народився український поет Павло Тичина.
Родина була багатодітною – у Григорія Тимофійовича та Марії Василівни Тичин було 13 дітей (до дорослого віку дожило дев’ятеро). Читати й писати Павло маленьким навчився самостійно – підсідаючи до школярів, яких навчав у їхній х ... Читати далі»
24-Січ-2021
Редактор
Національний ботанічний сад. Його небезпідставно називають одною із візитівок Києва, адже ця туристична принада знана серед киян і гостей столиці. За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території та рівнем наукових досліджень він належить до найбільших ботанічних садів Європи. Однак, не всі знають, що засновник Ботанічного саду – уродженець Полтави, вчений, ботанік, селекціонер, гене
...
Читати далі»
09-Січ-2021
Редактор
7 січня виповнюється 130 років із дня народження Юрія Митрофановича Добриловського, військового діяча, полковника медичної служби Армії Української Народної Республіки.
Народився в містечку Ічня на Чернігівщині. Закінчив медичний факультет Київського університету. З початком Першої світової війни мобілізований на фронт. В українському війську – молодший, потім старший лік ... Читати далі»
06-Січ-2021
Редактор
12 грудня 1890 року в селі Воля Якубова на Львівщині народився Андрій Атанасович Мельник, організатор формації Січових стрільців у Києві, один із організаторів УВО, голова проводу ОУН із 1938-го.
Командував сотнею Легіону Українських січових стрільців у 1914-1916 роках на австрійсько-російському фронті. Учасник героїчних боїв на Маківці і Лисоні. Пройшов через російський полон, де поз ... Читати далі»
12-Груд-2020
Редактор
7 грудня 1892 року у Чернігові народився Всеволод Ганцов, мовознавець європейського рівня, політв’язень радянських таборів.
«Від Ганцова можна було чекати праць великої наукової ваги», – так його характеризував академік Віктор Виноградов. Агатангел Кримський також цінував молодого науковця, який працював із професорами Берлінського і Гамбурзького університетів, в інституті при Сорбоннi в Па ... Читати далі»
08-Груд-2020
Редактор
16 серпня 1884 року в селі Костобобрів сучасного Семенівського району на Чернігівщині народився Ісаак Прохорович Мазепа, керівник уряду Української Народної Республіки часів Директорії, політичний і державний діяч.
Походив із міщанської родини з козацьким корінням. Закінчив Новгород-Сіверське повітове духовне училище, Чернігівську духовну семінарію. Навчався в Санкт-Петербурзькому уні ... Читати далі»
16-Сер-2020
Журналіст
Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців висунула на здобуття Чернігівської обласної премії імені М. Коцюбинського в номінації «Народознавство» видання «Сергій Єфремов. Personalia: Публіцистика 1899–1917 років («Значущі Інші»: статті, посвяти, сильветки, некрологи, рецензії, полеміка)» (в 2-х томах, 2016-2018 роки) Світлани Іваницької, доктора історичних наук, доцента, заві
...
Читати далі»
05-Лип-2020
Журналіст
Нещодавно відбулося засідання громадського комітету з присудження Народної премії імені Тараса Шевченка. Нагорода вручається за вагомий внесок у розвиток української культури, відродження історичної пам’яті, формування національної свідомості та утвердження української мови.
Отже, цьогорічними лауреатами премії стали: композитор Олександр Яковчук – за авторські обробки українських нар ... Читати далі»
29-Чер-2020
Журналіст
Один український військовий загинув, двоє військових отримали поранення, ще п’ятеро – бойові травмування на Донбасі 21 травня, повідомив штаб української воєнної Операції об’єднаних сил.
Підконтрольні Росії бойовики кожного дня цинічно обстрілюють українські позиції на Донбасі. З початку 2020 року окупанти сотні разів відкривали вогонь по ЗСУ, внаслідок чого загинули 52 військові. Вос ... Читати далі»
21-Трав-2020
Журналіст
У наукових колах Миколу Скліфосовського по праву називають найвидатнішим військово-польовим хірургом після М. Пирогова та найбільш популярним лікарем після С. Боткіна. Він був видатним лікарем, ученим, громадським діячем.
Народився він 6 квітня 1836 року неподалік від міста Дубосари Тираспольського повіту Херсонської губернії, гімназію закінчив у Одесі. Лікарем Скліфосовський вирішив ... Читати далі»
06-Квіт-2020
Редактор
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні.
Саме Джеймс Мейс був автором ідеї «Запали свічку пам’яті», побачивши одного разу оформ-автопортрет Тараса Шевченка зі свічкою. А завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні та його масштаби. Він був автором звіту комісії Конг ... Читати далі»
18-Лют-2020
Журналіст
|
Останні новини
Модуль не активізовано (module is not installed)