12:18 20-Груд-2024 Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік | 17:01 18-Груд-2024 Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола «Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й |
20:30 15-Груд-2024 Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа 14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС | 19:19 14-Груд-2024 Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні 12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б |
20:28 13-Груд-2024 Війна за війну Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с | 22:35 12-Груд-2024 Європейська "дипломатична вісімка" Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між |
У музеї російського міста зброярів – Тули – на стенді однієї з центральних експозицій розміщені фотопортрети Володимира Федорова – основоположника школи автоматичної стрілецької зброї, професора, генерал-лейтенанта інженерної служби, Героя Праці, і Якова Рощепія – рядового царської армії, винахідника-самородка, який в умовах збройової майстерні розробив конструкцію першої автоматичної гвинтівки. <
...
Читати далі»
26-Вер-2019
Журналіст
1 вересня 1889-го в селі Підгороддя на Івано-Франківщині народилася Ольга Михайлівна Басараб (уроджена Левицька), громадська та політична діячка, підпільниця.
Навчалася в німецькій школі монахинь, закінчила ліцей Українського інституту для дівчат у Перемишлі, однорічні курси Віденської торгової академії. Також вчилася на медичному факультеті Віденського університету. 10 ж ... Читати далі»
02-Вер-2019
Журналіст
23 серпня 2019 року, напередодні святкування 28-ї річниці Незалежності України, у селищі Седнів Чернігівського району Чернігівської області урочисто відкрито першу в Чернігово-Сіверщині меморіальну дошку на честь Левка ЛУК’ЯНЕНКА – українського політичного та громадського діяча, письменника, радянського дисидента, борця за незалежність України у ХХ сторіччі, співзасновника Української Гельсінської
...
Читати далі»
23-Сер-2019
Редактор
15 серпня 1819-го в селі Сокиринці на Чернігівщині народився Григорій Павлович Ґалаґан, громадський діяч, меценат.
Походив із старовинного козацько-старшинського роду Ґалаґанів. Навчався на юридичному факультету Петербурзького університету. Повернувшись у Сокиринці, в своїх маєтках за короткий термін перейшов на нові форми господарювання, збільшуючи їх рентабельність. Що було надзвичайною р ... Читати далі»
15-Сер-2019
Редактор
1 серпня 1889-го в селі Софине на Полтавщині народився Олександр Якович Шульгин, державний, громадський, культурний та науковий діяч, дипломат.
Походив із козацького старшинського роду. Його брат Володимир Шульгин загинув у бою під Крутами. Закінчив гімназію із срібною медаллю. Навчався на історико-філологічному факультеті Санкт-Петербурзького університету, там же деякий ... Читати далі»
11-Сер-2019
Редактор
7 липня 2018 року не стало борця за незалежність України, політв’язня радянського режиму, співзасновника Української Гельсінської групи, одного з найвидатніших політичних та громадських діячів України XX століття, народного депутата України першого, другого, четвертого та п’ятого скликань, автора Акта проголошення незалежності України, Героя України Левка Григоровича Лук’яненка.
З мет ... Читати далі»
13-Чер-2019
Журналіст
22 травня 2019 року виповнюється 140 років від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика Симона Петлюри.
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання ... Читати далі»
22-Трав-2019
Журналіст
5 років тому почалася агресія Російської Федерації проти держави Україна. Це розвіяло ілюзії багатьох тих, хто вважав сучасну російську державу дружньої до нас, що ми з ними нібито «брати». Російська Федерація – агресор, імперіаліст. А 102 роки тому, у грудні 1917 р., попередник сучасної РФ – Російська Радянська Республіка офіційно оголосила війну – Українській Народній Республіці. І тоді на захис
...
Читати далі»
11-Бер-2019
Журналіст
28 лютого 1889-го у с. Борсуки Кременецького района на Тернопільщині народився Павло Шандрук – генерал-хорунжий армії УНР.
Отримав освіту в гімназії в Острозі, згодом навчався в Історико-філологічному інституті в Ніжині та 3-й Олексіївській офіцерській школі в Москві. Під час Першої світової війни воював у складі армії Російської імперії. З утворенням Української Централь ... Читати далі»
02-Бер-2019
Журналіст
4 лютого - виповнилося 95 років Дарії Гусяк – зв’язковій головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. Вона народилася у 1928 р. в м. Трускавець на Львівщині. За свою націоналістичну діяльність 25 років відсиділа у тюремному ув’язненні, звільнившись на 51 році життя. Сьогодні пані Дарія знову вболіває за долю Україні та молиться, щоб не гинули її найкращі діти.
...
Читати далі»
04-Лют-2019
Журналіст
1 січня 2019 р. на державному рівні відзначається 110-та річниця від дня народження Степана Андрійовича Бандери, провідного діяча та теоретика українського національно-визвольного руху, голови Проводу Організації українських націоналістів, політичного діяча. Ми запропонували Сергію Бутку, представнику Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області дати найголовніші аргументи,
...
Читати далі»
29-Груд-2018
Редактор
1808, 12 листопада – у с. Варва на Чернігівщині народився Осип Бодянський – український філолог-славіст, історик, фольклорист, перекладач, письменник, видавець.
Народився в сім'ї священика. Навчаючись у духовній семінарії в Переяславі, захопився фольклористичними студіями, брав участь в аматорських театральних виставах. У 1834 р. закінчив Московський університет. Протягом 1837-1842 pp ... Читати далі»
12-Лис-2018
Журналіст
29 жовтня 1909 року у селі Сілець Волзький Сокальського району на Львівщині народився Іван Климів – Легенда, член Проводу ОУН, генерал-політвиховник УПА, Лицар Золотого Хреста Заслуги.
Закінчив гімназію в Сокалі (1929). Був членом Пласту (9-й курінь ім. П. Дорошенка) та Української військової організації. Вищу освіту здобував на юридичному факультеті Львівського університету. Ставши ч ... Читати далі»
29-Жов-2018
Журналіст
23 лютого на залізничному вокзалі районного центру Ічня Чернігівської області урочисто відкрито меморіальну дошку на честь національного героя та духовного лідера кримських татар Номана Челебіджіхана (1885-1918 роки).
Юрій Косенко, голова правління ГО «Українська Ініціатива», за ініціативи та на підставі його досліджень відбулася ця подія, пояснив: «Номан Челебіджіхан в 1912 і 1917 ро ... Читати далі»
26-Лют-2018
Журналіст
1915, 15 січня (за іншими даними – 11 січня) – у м. Снятин на Івано-Франківщині народився Василь Андрусяк – командир сотні УНС «Змії», курінний куреня «Скажені», керівник бою на горі Лопата з німцями, командир Станіславського ТВ-22 «Чорний ліс», полковник УПА. Лицар двох Золотих хрестів бойової заслуги.
Навчався у Снятинській державній гімназії (1925-1933), звідки був виключений за пр ... Читати далі»
15-Січ-2018
Журналіст
1907, 12 січня (1906, 30 грудня) – в Житомирі народився Сергій Павлович Корольов, вчений, конструктор космічних кораблів, основоположник практичної космонавтики.
Сконструював першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, космічні кораблі «Восток» і «Восход». Саме завдяки його науковому та організаторському таланту став можливий знаменитий політ у космос Юрі ... Читати далі»
15-Січ-2018
Журналіст
1894, 10 січня – у в містечку Заложці (нині смт Залізці) на Тернопільщині народилася Ярослава Музика – українська художниця-живописець, графік, майстер декоративно-ужиткового мистецтва, член ОУН, політв’язень радянських концтаборів.
Була племінницею Соломії Крушельницької, правнучкою священика і письменника Григорія Савчинського, у домі якого в селі Гермаківці на Борщівщині провела ди ... Читати далі»
11-Січ-2018
Журналіст
Василь Кук відійшов у вічність, але залишився у нашій пам’яті людиною-легендою, героєм української національно-визвольної боротьби. У час, коли Україна попрощалася з Великим Українцем, кожен, хто його знав, згадує свої зустрічі й розмови з Василем Куком. Згадую і я.
Двокімнатна «хрущовка» в Дарниці. Уся квартира завалена книжками. У кімнаті Василя Кука – найсучасніша техніка! Усі журн ... Читати далі»
11-Січ-2018
Журналіст
1904, 11 січня – у с. Миклашів на Львівщині народилася Олена Вітер – церковна та громадська діячка, настоятелька греко-католицького монастиря, політв’язень радянських концтаборів, «Праведник народів світу» (1976).
До 13 років жила з батьками в Австрії. Закінчила гімназію сестер Василіянок у Львові, у 1921 р. стала студенткою медичного інституту. У 1922 р. після смерті батька залишила ... Читати далі»
11-Січ-2018
Журналіст
6 січня 1938 року у селі Рахнівка Гайсинського району Винницької області народився Василь Стус.
Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13-ть провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті. Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й на ... Читати далі»
05-Січ-2018
Журналіст
|
Останні новини
Модуль не активізовано (module is not installed)