реклама партнерів:
Головна » Мігранти їдуть в Україну, щоб проникнути в Євросоюз

Мігранти їдуть в Україну, щоб проникнути в Євросоюз


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Євросоюз постійно розширюється на схід, і тепер Україна стала новим полем битви для мігрантів, які твердо вирішили потрапити до Великобританії, пише кореспондент Daily Telegraph Гаррі Кветтевілль.
Військові казарми в місті Чоп стали будинком для ліванців, іракців, молдован, росіян і людей інших національностей, які поставили за мету потрапити в Євросоюз.
Вони знаходяться болісно близько до своєї землі обітованої. Кордон з Угорщиною, а значить і з Євросоюзом, простягається лише в кількох сотнях ярдів на південь. Не більше ніж в парі миль на захід кордон Євросоюзу проходить в тому місці, де Україна межує із Словаччиною. Лише в парі десятків миль на північ вона межує з Польщею.
Втім, якщо вірити владі України, то люди, які не по своїй волі живуть в Чопі, мітять не до Угорщини, Словаччини або Польщі. Їх кінцева мета у іншому місці.
"Всі вони хочуть потрапити до Західної Європи. Багато - до Англії", - сказав високопоставлений чиновник з цього табору. Він попросив не називати його імені, пославшись на військові порядки.
На сьогоднішній день подорож до Західної Європи - це небезпечна вилазка через кордон, що добре охороняється. Проте 21 грудня Угорщина, Словаччина і Польща увійдуть до нерозділеної кордонами Шенгенської зони Євросоюзу, в межах якої прикордонний контроль буде скасований.
Ця перспектива вже викликала занепокоєння в Австрії. Міністр внутрішніх справ цієї країни Гюнтер Платтер запропонував для її компенсації створити внутрішні військові КПП.
Девід Девіс, тіньовий міністр внутрішніх справ Великобританії, вчора сказав: "Уряд повинен співпрацювати з партнерами по Євросоюзу, щоб не допустити сплеску нелегальної імміграції, коли в цій країні буде скасований внутрішній прикордонний контроль".
Великобританія піддається все більш зростаючому тиску імміграції. За один тільки минулий рік до країни прибуло 591 тис людей, а згідно з прогнозом Національного статистичного відомства, до 2031 року безпосереднім наслідком імміграції буде збільшення населення Великобританії на 191 тис осіб щорічно.
Якщо в межах Шенгенської зони прикордонні пости демонтуються, то на її східному кордоні контроль буде значно посилений.
З боку Євросоюзу його здійснюватимуть посилені поліцейські контингенти таких країн, як Словаччина. У місті Собранці, яке знаходиться в 9 милях від українського кордонк, побудували оснащений за останнім словом техніки прикордонний наглядовий пункт. Тут службовці за допомогою плазмових панелей пильно стежать за картинкою, котра надходить з тепловізійних камер.
"Стеження за цим кордоном вкрай важливе, - говорить Ян Бучек, заступник міністра внутрішніх справ Словаччини. - В Євросоюзі побоюються, що саме через це місце сюди можуть потрапити іммігранти і терористи. Але ми їх зупинимо".
Схожі зусилля робляться також із зовнішнього боку кордону Шенгенської зони. Тим самим по суті створюється нова залізна завіса. Втім, цього разу це не радянський бар'єр, покликаний захистити Росію від Заходу, а європейська перешкода напливу людей зі сходу.
У Чопі, в кількох сотнях метрів по інший бік кордону, немає і сліду того сучасного оснащення, яким оснащені нові шенгенські кордони.Проїхавши по усіяній вибоїнами дорозі і залишивши позаду поліцейський патруль, який, як попереджають місцеві, займається тільки збором хабарів, ви побачите одягнених в уніформу солдатів, які снують туди і назад через залізні ворота в табір. Це український пересильний центр для нелегальних мігрантів.
"Ми забезпечуємо їх медичним обслуговуванням і харчуванням, - розповів службовець. - Це в основному молоді чоловіки, але є і кілька жінок з Молдови. Більшість з них нелегально перетнули кордон".
Починаючи з наступного місяця всіх нелегальних мігрантів, які будуть виявлені наглядовими центрами на зразок того, що знаходиться в Собранці, повертатимуть на пункт в'їзду до Євросоюзу. В більшості випадків це Україна, яка і без того наповнена мігрантами.
"Це серйозна проблема, - сказав службовець. - До нас прибуватиме все більше і більше народу".
Зараз через чопський табір щорічно проходять тисячі людей. Одночасно він здатний вміщати близько 100 осіб. Тут вони перебувають кілька днів, після чого переводяться в схожий табір по сусідству. На відміну від багатьох країн Євросоюзу, Україна надає притулок лише в дуже обмеженій кількості випадків, так що майже всі мешканці табору зрештою депортуються.
"Нам дорого обходиться їх пересилка додому, - розповів службовець. - Всі ці авіаквитки... Але вони прибуватимуть і далі".

Джерело: NEWSru.ua, http://eu.prostir.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
Усі новини