реклама партнерів:
Головна » Чернігів. Другий похід в Катерининську церкву. Збитки підраховуються.

Чернігів. Другий похід в Катерининську церкву. Збитки підраховуються.


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Як вже повідомлялося в засобах масової інформації, 8 листопада працівникам Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського та Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» нарешті вдалося потрапити до Катерининської церкви. Враження від побаченого були не вельми приємні…
Експонати історичного музею винесені з церкви. І зараз його працівники намагаються їх врятувати та підраховують збитки, які завдані українській культурі. Хоча, частина музейних цінностей вже втрачені назавжди.
Тим часом, юрти з представниками Української Православної церкви Московського патріархату продовжують стояти біля Катерининської церкви. Незважаючи на звернення громадських та політичних організацій, зокрема «Просвіти» та обласної організації УНП, з вимогою демонтажу наметів.
20 листопада в Катерининську церкву увійшли працівники «Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Вони вирішили не чекати доки будуть демонтовані намети УПЦ МП. Бо, потрібно якомога швидше обстежити пам’ятку та визначити першочерговість ремонтних робіт.
З метою підрахунку збитків, заподіяних внаслідок блокування національної пам’ятки, керівництво заповідника включило в комісію експерта Торгово-промислової палати. А щоб провести науково-технічне обстеження церкви Національний заповідник запросив фахівця з Києва - заступника директора Державного науково-технічного центру «Конрест» Романа Гуцуляка.
Понад 15 місяців працівники заповідника не могли увійти до Катерининської церкви. Цього разу, міліція відгукнулася на прохання керівництва Національного заповідника і забезпечила роботу комісії.
Отже, про збитки. Комісія підтвердила необхідність повної заміни опалювальної системи в пам’ятці (вода в трубах не була злита і радіатори «порозривало»). За попередніми підрахунками фахівців на встановлення нової системи опалення потрібно близько 50 тисяч гривень. Внаслідок протистояння постраждали і споруда. Проте, суму коштів, необхідних на проведення ремонтно-реставраційних пам’ятки зараз підрахувати непросто. Будівельникам для цього потрібен час.
З допомогою сучасних приладів була заміряна і вологість стін пам’ятки. В деяких місцях споруди вона перевищувала дозволену норму вдвічі, а то й втричі. Отож і не дивно, що комісією виявлено численні відшарування тиньку, замокання, тріщини на стінах. Встановлено також затікання атмосферних опадів через вікна (потрібна герметизація віконних отворів). Висновок: потрібні термінові ремонтно-реставраційні роботи.
Але не забуваймо й про те, що доля Катерининської церкви ще не вирішена остаточно. Як відомо, 12 жовтня 2007 року Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним і скасував розпорядження голови Чернігівської облдержадміністрації від 05.04.2006 р. № 151 «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ Київського патріархату м. Чернігова Катерининської церкви». Проте, постанова Київського апеляційного суду ще може бути оскаржена у Вищому адміністративному суді.
Разом з тим, в Національному заповіднику «Чернігів стародавній» нині розглядається питання і можливості створення в Катерининській церкві експозиції ікон. Хоча, зрозуміло, що спочатку в пам’ятці необхідно зробити ремонт.

Сергій Черняков, Європейська Україна.

На фото автора: Катерининська церква, «порозривані» радіатори опалювальної системи, відшарування тиньку на стінах, обстеження технічного стану пам’ятки.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
Усі новини