реклама партнерів:
Головна » 6 листопада – Міжнародний день чоловіків

6 листопада – Міжнародний день чоловіків


Коментарі: 0 Свята. Пам'ятні дати

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Якщо уважно придивитися до статистики, виходить, що цей день слід відзначати з більшим розмахом, аніж 8 Березня, оскільки в нашій країні представників сильної статі явно бракує. За даними Держкомстату України, дефіцит чоловіків в Україні становить майже 3,6 млн. осіб.

Керівник і глава сім’ї
З легкої руки Михайла Горбачова було покінчено з чоловічою дискримінацією, і світова громадськість почала відзначати Всесвітній день чоловіків кожної першої суботи листопада. Ініціативу колишнього президента СРСР підтримала низка міжнародних організацій, і ось тепер, як подарунка, чоловіки чекають у цей день, насамперед, жіночої уваги.
І ця увага буде забезпечена. Вже хоча б тому, що з майже 46 млн. постійного населення країни близько 25 млн. осіб – це жінки, і трохи більш як 21 млн. – чоловіки. За даними Держкомстату України, чоловіків віком до 30 років налічується в країні близько 8,6 млн. (жінок – 8,2 млн.), від 30 до 60 років – 9,2 млн. (жінок – 10,4 млн.), від 60 до 99 років – 3,3 млн. (жінок – 6 млн.).
Переважно українські чоловіки проживають у містах (понад 14 млн.). І навіть у благодатному Криму чоловіків набагато менше, ніж жінок: на 1000 кримчанок припадає лише 844 кримчанина. Наймолодші чоловіки живуть у Закарпатській області, де їх середній вік становить 34,3 року (середній вік жінок – 38 років), а в Чернігівській області зафіксований найвищий середній вік чоловіків – 39,2 року (жінок – 45,7 року). У столиці України середній вік чоловіків – 36,5 років, жінок – 40,4 років.
І хоча багатьом жінкам здається, що працюють вони набагато більше за чоловіків, але статистика говорить про інше у країні працюючих чоловіків більше, ніж працюючих жінок. За даними Держкомстату України на 1 січня 2009 року, кількість працездатних чоловіків в країні налічувалася 14,3 млн. (жінок – 13,5 млн). Середній вік працездатного українця – 37,3 року, жінок – 42,5 року.
Керують у нашій країні в основному теж чоловіки. Згідно з даними досліджень, проведених брюссельським центром Вluesteps, чоловіки приблизно втричі частіше обіймають керівні пости, ніж жінки, і це – світова тенденція. За спостереженнями рекрутингової компанії HRC Talents, серед вітчизняних топ-менеджерів у всіх сферах українського бізнесу – теж суцільно чоловіки.
Як правило, українські чоловіки – люди сімейні. Згідно з опитуванням громадян дітородного віку (до 50 років), проведеним Інститутом демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи, 95% українців мають родину. 50% респондентів стверджують, що глава їхньої сім’ї, годувальник – чоловік. Понад 40% опитаних зазначають, що дружина і чоловік усе вирішують разом, вони – два рівноцінні годувальники. Але навіть у тій родині, де глава – чоловік, вже немає жорсткої системи лідерства, патріархальних засад, як це було раніше. Близько 8% респондентів визнають, що глава сім’ї – жінка.

Неспортивне створіння
Українці дуже мало займаються фізкультурою і спортом, натомість сексом – 108 разів на рік, про що свідчать дослідження компанії Durex. Для порівняння: середньосвітовий показник становить 103 рази, а рекордсменами є греки – близько 138 разів на рік. За даними компанії Bayer Scherin Pharma, українські чоловіки, що здолали 30-річний рубіж, кохаються від 4 до 18 годин на рік. Сексологи говорять про те, що тривалість статевого акту українців після 30-ти становить від 2 до 10 хвилин і повторюється в середньому двічі на тиждень. Тож показники українських чоловіків перевищують показники західних ровесників удвічі.
До того ж, за даними Медико-демографічного дослідження України 2007 року, чоловікам більшою мірою властива ризикована сексуальна поведінка. Згідно з дослідженням, протягом року ризикований статевий акт мали 22% жінок і 43% чоловіків репродуктивного віку. Для респондентів 15-24 років ризик виявився ще вищим: у сексуальних стосунках з високим ступенем ризику перебували 46% жінок і 85% чоловіків.
Українські чоловіки в принципі більше ризикують. І в підсумку майже в п’ять разів частіше за своїх ровесників-європейців гинуть унаслідок зловживання алкоголем, травм, нещасних випадків. Зокрема, показник алкогольних отруєнь в Україні відрізняється від показника в ЄС більш ніж у 32 рази. В сукупності з неприродних причин щороку помирає понад 70 тисяч представників сильної статі України.

Вимираючий вид
Загалом українські чоловіки живуть менше за всіх у Європі. Як пояснює Ела Лібанова, директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України: “Передчасна смертність серед чоловіків працездатного віку в Україні в 3-4 рази вища, ніж в країнах ЄС”. Сумно, але у віці 40 – 60 років помирають 22% українських чоловіків. Сьогодні українці віком 15 – 60 років помирають у 3,3 разу частіше, ніж, наприклад, їхні австрійські ровесники.
У віковій групі від 40 до 49 років чоловіки вмирають у 3,5 разу частіше, ніж жінки. Така надсмертність чоловіків характерна тільки для кількох пострадянських країн. Це і зумовлює більш ніж 10-річну різницю в тривалості життя чоловіків і жінок: середня тривалість життя українських чоловіків становить 62 роки, жінок – 74.
Сильна стать виявляється слабкою з багатьох причин. Одна з них – нездоровий спосіб життя. В Україні палять більше половини дорослих чоловіків, серед ін’єкційних наркоманів і хронічних алкоголіків переважає сильна стать. Понад 30% українських чоловіків мають зайву вагу і ожиріння (проблеми з вагою спостерігаються у 40% жінок).
До того ж чоловіки звертаються по медичну допомогу значно рідше за жінок. Який підсумок? Українські чоловіки майже в п’ять разів частіше передчасно помирають від хвороб системи кровообігу, ніж європейці. У віці від 25 до 64 років чоловіки захворюють на рак удвічі частіше, ніж жінки. Рівні передчасної смертності від усіх інфекційних захворювань в Україні перевищують показники ЄС майже вдесятеро, причому понад 4/5 померлих становлять чоловіки.
Проте є й добра новина. Смертність чоловіків вища протягом усього працездатного віку і починає зменшуватися лише на п’ятому десятку. Чоловіки, що пережили 60-річний рубіж, вже мають практично рівні з ровесницями можливості дожити до похилого віку.

Джерело: Мелешкр Ксенія, "Главред"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:00
09-Трав-2024
СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП), який агітував за приєднання Херсонщини до рф
Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так зва
21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
Усі новини