реклама партнерів:
Головна » 2017 » Листопад » 21 » Благодійний марафон «Промінь надії» зібрав майже 125 тис.грн на придбання лінійного прискорювача для онкохворих

Благодійний марафон «Промінь надії» зібрав майже 125 тис.грн на придбання лінійного прискорювача для онкохворих


2017 » Листопад » 21
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 146
ПОДІЇ
124 777 тисяч гривень – із такою сумою на фінішну пряму вийшов благодійний вечір-марафон «Промінь надії», що відбувся 20 листопада в Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.
Такий творчий захід – це спільна ініціатива Чернігівської ОДА, Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

У музичну канву благодійного вечора вплели свою неповторну майстерність та вклали душу найкращі творчі колективи та митці нашого Сіверського краю. Серед них - творчі сузір’я та найталановитіші зірки Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка, обласного Молодіжного театру, обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, Чернігівського музичного коледжу ім.Л.Ревуцького, творчої ініціативи THEATRUM MUNDI, Театру естради «Феєрія» та шоу-балету «Ярмарка».

Під час заходу збирали кошти всім миром на придбання додаткового обладнання для повноцінного функціонування лінійного прискорювача. Йдеться про дозиметричне устаткування та комп’ютерний томограф. Нагадаємо, що загальна вартість проекту будівництва корпусу під сучасне радіотерапевтичне обладнання – лінійний прискорювач - складає 107 мільйонів гривень.
Як акцентував увагу присутніх головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, спільними зусиллями – коштом народних депутатів, бюджетів держави, області, міст Чернігова та Ніжина, районів та територіально-об’єднаних громад - вдалося назбирати 82 мільйони гривень.

Як зазначив начальник Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко, даний захід лише старт доброї справи. Благодійну естафету підхопили міський Палац культури, де вже 26 листопада відбудеться черговий благодійний марафон на користь онкохворих. Культурно-мистецькі заходи та благодійні аукціони пройдуть як у Чернігові, так і в області.
Запустити в роботу лінійний прискорювач планують вже навесні.Щорічно лише в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію отримують понад 2500 хворих, з яких близько 1900 отримують дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікуються до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.

За останні 20 років гамма-терапевтичне обладнання, яким укомплектовано онкодиспансер, цілком вичерпало свій технічний ресурс і нагально потребує заміни (термін експлуатації джерел гамма-терапевтичних апаратів — 5 років).

Наразі відділення променевої терапії онкодиспансеру оснащене двома апаратами для проведення дистанційної променевої терапії: РОКУС-М (1983 рік випуску) та АГАТ-Р1 (1990). Апарати працюють у три зміни, проводять у середньому 37 сеансів за зміну, що значно перевищує рекомендоване навантаження на апарат. Крім того, впродовж останніх 18 років медичні заклади області не отримували нових апаратів для проведення променевого лікування.

На даний час орієнтовна закупівельна вартість джерела гамма-терапевтичного випромінювання складає близько 8,5 мільйона гривень. Єдиним виробником таких джерел була до цих пір Російська Федерація. І це не єдина проблема: після закінчення терміну експлуатації таке джерело потребує вкрай спеціалізованого фахового захоронення. Гамма-терапевтичний апарат завжди є носієм потужного джерела радіоактивного випромінювання, яке може бути потенційно небезпечним при техногенних катастрофах, нефаховому використанні тощо.

Сучасною альтернативою гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації є лінійний прискорювач. На відміну від гамма-терапевтичного апарату він не містить радіоактивних елементів, самостійно генерує випромінювання, тому не несе загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Згідно рекомендацій ВОЗ, потреба в лінійних прискорювачах складає 1 апарат на 300 000 населення. Натомість у державних лікувальних установах України працюють лише 17 лінійних прискорювачів.
Оснащення відділення променевої терапії лінійним прискорювачем надасть можливість забезпечити безперервну роботу апаратів без потреби заміни джерел випромінювання.
Орієнтовна потреба на придбання лінійного прискорювача та устаткування до нього — 107 мільйонів гривень.

Цього року, 5 липня, підписано Меморандум про наміри щодо співробітництва між Чернігівською ОДА, обласною радою, Чернігівською міською радою та народними депутатами України щодо сприяння забезпеченню високовартісним медичним обладнанням (а саме лінійним прискорювачем) КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер».

Придбання сучасного радіотерапевтичного комплексу для Чернігівського обласного онкологічного диспансеру надасть можливість:
– значно покращити якісь надання медичної допомоги онкологічним хворим;
– підвести більш високі дози опромінення на область пухлини та зменшити опромінення оточуючих здорових тканин;
– зменшити термін перебування хворих у стаціонарі та тривалість курсу реабілітації в амбулаторних умовах;
– підвищити результати лікування онкологічних хворих, зменшити променеві ускладнення;
– знизити ризик інфекційних ускладнень після курсу променевої терапії.

Наразі обласна влада, народні обранці України та депутати області займаються вирішенням питання придбання цього медобладнання та будівництва приміщення під нього. Так, цього року на реалізацію масштабного проекту спрямовано кошти:
• Державного фонду регіонального розвитку в сумі 40 мільйонів гривень,
• співфінансування з обласного бюджету — 4,4 мільйона гривень,
• кошти об’єднаних територіальних громад та меценатів – 37,6 млн. гривень.

Зазначена сума – 82 мільйони гривень – дозволила придбати лінійний прискорювач «Еlekta» та розпочати будівництво приміщення під сучасне радіологічне обладнання.
Втім дефіцит коштів у 25 млн. гривень унеможливлює придбання комплектуючих складових – дозиметричного обладнання та комп’ютерного томографа.

--------------------------------------------------------------------------

Ми будемо вкрай вдячні всім і кожному, хто опікується проблемами онкохворих і зробить посильний внесок у спільну справу, спрямовану на одужання наших рідних, близьких, друзів, знайомих.
Лише разом ми можемо здолати рак!

Наші реквізити:
р/р 31557301121263
у ГУДКСУ в Чернігівській області
МФО 853592
код за ЄДРПОУ 02006065
Призначення надходжень:
На придбання лінійного прискорювача з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення КЛПЗ "ЧООД"

За більш детальною інформацією можна звернутися:
КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер»

• 14029, м. Чернігів, просп. Миру, 211;
• тел./факс (04622) 5-30-07, 5-99-55;
• (04622) 5-90-08, 72-32-72 - бухгалтерія.
Читайте також:Тільки у нас:
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Loading...

Коментарі

avatar
Loading...

Останні новини

16:11
15-Груд-2017
Російські олігархи поклали око на українські підприємства
Після окупації окремих районів Донецької і Луганської областей російсько-терористични
14:22
15-Груд-2017
СБУ затримала російського диверсанта
Співробітники спецслужби затримали на Черкащині агента російських спецслужб. Про це с
14:05
15-Груд-2017
Діти учасників АТО отримають смачні сюрпризи до дня Святого Миколая
Вихованці Чернігівського юрколеджу Академії державної пенітенціарної служби підготува
13:55
15-Груд-2017
У Чернігові ветерани боротьби за незалежність України розповіли педагогам про В’ячеслава Чорновола
13 грудня в Чернігові в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені
12:31
15-Груд-2017
Український бокс найкращий у Світі
Про це свідчить рейтинг найвпливовішого в Америці спортивного телеканалу ESPN. Зокрем
12:16
15-Груд-2017
ГПУ прозвітувала про свою роботу в 2017 році
Генпрокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook розмістив дані щодо дія
12:04
15-Груд-2017
Окупований Крим знову сидітиме без світла
В окупованій Російської Федерацією АР Крим знову очікується «блек-аут». Цього разу пр
11:49
15-Груд-2017
Українська Феміда оголосила вирок інформатору терористів
За даними прес-служби прокуратури Луганської області до 4 років і 5 місяців позбавлен
11:01
15-Груд-2017
Національна гвардія України показує м’язи на тактико-спеціальних навчаннях
У Всесвітній мережі з’явилось відео, на якому видно як українські військові відточуют
10:49
15-Груд-2017
США допоможуть Україні захиститись від російських кібератак
Про вказане рішення стало відомо у четвер, 14 грудня, коли Комітет у закордонних спра
Усі новини