реклама партнерів:
Головна » Чернігівщина культурна: виставка Володимира Соколовського - співця козелецької краси

Чернігівщина культурна: виставка Володимира Соколовського - співця козелецької краси


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
27 жовтня 2014 р. в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана з нагоди 85-річчя від дня народження Володимира Сергійовича Соколовського відбулось відкриття персональної виставки живопису.
З ювілеєм та відкриттям виставки художника привітали: Берешпелець Любов Мииколаївна - начальник відділу культури Козелецької райдержадміністрації та Бригинець Лариса Миколаївна - директор Козелецького музею ткацтва.
У розмаїтті стилів сучасного образотворчого мистецтва, живопис художника В.Соколовського посідає самостійне місце. Його мистецтво виходить із традицій національної культури, народного мистецтва. Художник наділений волею, високою вимогливістю до себе, любов’ю до рідної Чернігівщини.
Народився Володимир Сергійович Соколовський 27 жовтня 1929 року у селі Чемер на Чернігівщині. На його долю випали великі випробування – голод 1933, Велика Вітчизняна війна, післявоєнна розруха. відбудовний період.
У початкових класах проявилось захоплення Володимира – любов до мистецтва і живопису. Схвальна оцінка вчителя Михайла Михайловича Матвієнка у четвертому класі стала напутнім словом на шляху юного художника. І відтоді все, що вражало його очі та думку відтворилося на папері та полотні.
Володимир Соколовський закінчив Київське училище прикладного мистецтва. Київ виховав у нього вірність традиціям реалістичного мистецтва, а ґрунтовне опанування рисунком дозволяє йому протягом багатьох років майстерно втілювати свої думки і спостереження.
На персональній виставці представлені різні за розміром і технікою виконання твори художника. Їх єднає документальність у відображенні баченого («Молочний комбінат», 1960 р., «Липецьк», 1975.)
Важливою віхою у житті та творчості Володимира Соколовського стала робота з кінця 60-х років минулого століття у російському місті Липецьк. Понад 25 років художник працював у художньо-виробничих майстернях цього міста, опановував особливості місцевої школи. В цей час митець створив серію творів присвячених цьому краю («Старі будинки», 1955 р., «Ранок», 1975 р.).
Кращим творам В.Соколовського притаманні логічна чіткість задуму, відбір пластичних засобів, що є наслідком постійної роботи на пленері. Саме в пейзажі його обдарування колориста розкривається найповніше. З – поміж багатоманітності сюжетів він обирає характерні мотиви, розкриває їх настрій («Літо», 2013 р., «Травень», 2014 р.).
У серії козелецьких краєвидів, гармонійних за колоритом, виконаних з дивною легкістю і майстерністю, непримітні куточки набувають естетичної цінності ( «Куточок парку», 2014 р., «Козелець», 2014 р., «Річка Остер», 2013 р.).
Одночасно В.Соколовського привертає робота над натюрмортами, що займає значне місце у його творчості. В них художник прагне виявити форми, об’єми, колір та матеріальність предметів, які зображує («Хліб», 2014 р., «Нас забули», 2013 р.). Особливо подобається художникові писати квіти, найчастіше осінні, поряд з якими він іноді зображує букети інших квітів («Осінні квіти», 2011 р., «Хризантеми», 2013 р., «Бузок», 2012 р., «Кактус», 2012 р.).
Творчість Володимира Сергійовича доводить, що при величезній різноманітності пейзажу, накопичений досвідом світового мистецтва, можна залишатися самим собою. Світ живої природи, дає постійний творчий імпульс. В пейзажах митця кольори надзвичайної звучності і чистоти, а експресивна манера, яка вирізняє роботи, допомагає відчути його незвичайний внутрішній світ.
Володимир Сергійович – художник, який пройшов нелегкий життєвий і творчий шлях, де були і радощі і труднощі, були й розчарування. Але, незважаючи на перешкоди, він упевнено йшов до мети, своїм мистецтвом, наполегливою працею доводив, що по праву посідає помітне місце серед художників Чернігівського краю.

Джерело: Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана











Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
Усі новини