реклама партнерів:
Головна » Головні секрети винограду: цілющі властивості, як купувати і зберігати

Головні секрети винограду: цілющі властивості, як купувати і зберігати


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Жодна пора року не може похвалитися таким достатком фруктів і овочів, як рання осінь. І зі всього цього вітамінного різноманіття варто особливу увагу приділити винограду. Адже недарма лікарі порівнюють ампелотерапію (виноградолікування) з поїздкою на курорт мінеральних вод. А навіщо кудись їздити, коли можна влаштувати його в себе вдома: це нескладно і ефективно.
Про цілющі властивості цієї ягоди було відомо давно. За Біблією, першою рослиною, висадженою на схилах гори Арарат після Всесвітнього потопу, був саме виноград. Ще греки й римляни, що жили до нашої ери, застосовували цю ягоду як ліки для відновлення сил і поліпшення обміну речовин.
Стародавні люди використовували виноград проти ангіни й виразок у роті. Вже в ті часи виноград і його сік були відомі як прекрасне сечогінне (у ньому 70-80% води, що містить розчинені цукор, кислоти, вітаміни й солі), проносне (завдяки вмісту глюкози), загальнозміцнюючий і відхаркувальний засіб. До речі, остання властивість винограду пояснюється кислотами, що містяться в ягодах. Вони злегка подразнюють дихальні шляхи, через що полегшується відділення мокротиння й пом’якшується кашель. Так, сорт «Ізабелла» рекомендують для лікування катарів дихальних шляхів, а мускат олександрійський – при запаленнях горла. Сушений виноград, тобто ізюм, слугував смачною таблеткою при захворюваннях легенів, печінки і нирок.
У цій унікальній ягоді міститься велика кількість мікроелементів і легкозасвоюваних мінеральних солей (цинк, кальцій, залізо, мідь, марганець, магній). Особливо багато в ній калію, тому пройти курс лікування виноградом потрібно насамперед сердечникам. Він рекомендується й людям, що страждають недокрів’ям, оскільки збільшує кількість еритроцитів і підвищує рівень гемоглобіну.

Головні секрети винограду
У медичних цілях в цій ягоді використовується практично все: починаючи від шкірки й закінчуючи листям. Наприклад, дуже корисний і поживний сік винограду. Так, літр такого соку по калорійності не поступається 1,5 кг яблук або персиків, 650 г яловичини чи 1 кг риби. А енергія, яку одержує людина з 1 кг винограду, становить 700-850 ккал. Виходить, що 4 кг свіжого винограду чи 1 кг ізюму можуть забезпечити вас запасом енергії, якої вистачить на весь день. Корисний і сік нестиглих ягід винограду – у якості прекрасного жарознижуючого засобу.
Предметом пильного вивчення стала й виноградна кісточка. У ній було виявлено багато активних речовин (поліфенолів), які мають унікальну здатність зв’язувати вільні радикали. Останні, як відомо, є однією з причин старіння і виникнення онкологічних захворювань. Сьогодні стали розроблятися навіть харчові добавки на основі виноградних кісточок, які зміцнюють стінки судин і зменшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань. У народній медицині виноградні кісточки використовують при алергії. Прекрасною сировиною служать вони й для косметологів. Наприклад, шампунь із маслом виноградних кісточок сприяє зміцненню й відновленню волосся, а масаж з використанням того ж масла приведе вашу шкіру в порядок – вона стане ніжною і гладкою.
Багаті аскорбіновою кислотою і листя винограду, які є цінною добавкою до будь-яких салатів. Більш того, у кавказькій кухні вони дуже широко використовуються, що сприяє міцному здоров’ю на довгі роки.
Але головний секрет користі цієї ягоди полягає саме в вмісті глюкози і фруктози. Цукор виноградної ягоди не зазнає у процесі травлення значних перетворень і відразу надходить у кров, що сприятливо впливає на м’язовий тонус, посилюючи скорочення серцевого м’яза і підвищуючи обмін речовин, а також розширюючи кровоносні судини.
Дуже корисна й шкірка винограду, але не всякий шлунок з нею впорається. Тому під час курсу ампелотерапію лікарі радять людям, що страждають гастритом чи виразковою хворобою, випльовувати щільну шкірку разом з насінням або не їсти ягоди, а пити свіжовичавлений сік.
Єдине правило, яке вам доведеться враховувати, раз ви вже взялися за виноградолікування, полягає в тому, що попередньо потрібно підлікувати зуби, тому що кислоти і цукор виноградних ягід, потрапляючи на зуби, уражені карієсом, викликають біль і прискорюють їхнє руйнування. Тому дантисти радять після прийому винограду обов’язково полоскати рот.

Купуємо виноград
Вибираючи виноград, майте на увазі, що коричневі крапки й пігментація на ньому зовсім не означають, що він поганої якості. Слідкуйте за тим, щоб ягоди не були ушкоджені. У свіжих виноградин на поверхні шкірки є білуватий наліт.
Сорти з товстою шкіркою та щільною м’якоттю, а також ті, що мають рихлі грона зберігаються краще. Темний виноград зберігається довше світлого. Але він, до речі, більш корисний для здоров’я.

Зберігаємо виноград
У домашніх умовах свіжий виноград не може довго зберігатися, тому що для цього потрібно прохолодне, добре вентильоване приміщення. Для нетривалого зберігання (15-20 днів) грона можна розкласти на полицях у неопалюваному приміщенні.
Можна зберігати ягоди, уклавши їх у невисокі дерев’яні ящики й пересипавши виноград тирсою. Невелику кількість ягід можна зберігати в морозильній камері холодильника в закритих поліетиленових мішечках чи картонних коробках.

Джерело: korusna.info






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
Усі новини