реклама партнерів:
Головна » Імунізація на Чернігівщині набирає обертів

Імунізація на Чернігівщині набирає обертів


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
За 7 місяців поточного року в Чернігівській області зареєстровано 2 випадки захворювання дітей на кашлюк. Торік за такий же період їх було 20. Краснухою минулого року хворіло аж 256 осіб, а в цьому – 55, тобто, є суттєве зниження. А от з паротитом (свинкою) усе навпаки: захворюваність, порівняно з аналогічним періодом 2009 р., зросла утричі і склала в цьому році 57 випадків.
Наведені дані свідчать про те, що інфекційні хвороби з нашого суспільства ніде не діваються, а їх спалахи можуть бути для всіх несподіванкою. Для тих, хто вважає перелічені хвороби несерйозними і звичайними дитячими, завідувач епідеміологічного відділу обласної санепідстанції Віктор Кірієнко нагадує: у кожної з них свої загрози. Так, наприклад, кашлюк дуже небезпечний для маленьких дітей, оскільки при важкому перебігу може призвести до летального кінця. Наслідками краснухи у вагітних жінок можуть бути вади розвитку плоду, аж до потворності, його викидання тощо. Свинка, як відомо, загрожує хлопчикам майбутнім чоловічим безпліддям. Усіх цих нещасть можна уникнути, якщо вчасно щепитися від інфекційних захворювань, наголошує В. Кірієнко.
Ситуація з надходженням вакцин у цьому році – не найкраща. Через пізнє прийняття державного бюджету на 2010 рік, імунопрепарати в Чернігівську область почали надходити, починаючи з травня, і в даний час їх недостатньо. Але поставки тривають, отож батькам, яким пора щепити своїх дітей, Віктор Кірієнко радить частіше цікавитися в поліклініках надходженням потрібних вакцин.

За словами епідеміолога, найбільше (70% від річної потреби) в область надійшло "Пентаксиму" – препарату, яким щеплять відразу від п’яти хвороб: дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту та хіб-інфекції. Його вводять малюкам 3-4-місячного віку і нестачі в ньому зараз немає. Це сучасна французька комплексна вакцина, на які Україна, орієнтуючись на світові тенденції, поступово переходить.

"Для дитини це значне полегшення – отримати одну ін’єкцію замість трьох для захисту від 5-6 інфекцій. Ці вакцини дорожчі, але для маленьких дітей емоційний фактор грає дуже важливу роль", – зазначив В. Кірієнко.

Зазнають вдосконалення і давно відомі й випробувані вакцини. Так, наприклад, АКДС (кір, дифтерія, кашлюк, правець) тепер надходить з очищеним (ацелюлярним) кашлюковим компонентом. Саме цей компонент викликав у дітей температурну реакцію і почервоніння в місці введення препарату, а тепер у здорових дітей цього не спостерігається.

Всього для проведення профілактичних щеплень в області застосовується 13 видів вакцин. Із них цього року не надходило тільки три види: АДП-м (дифтерія і правець для щеплення дорослих), АДМ (дифтерія для дорослих, які щепилися від правця), та проти гепатиту В. Усі інші в різних кількостях надходять і першочергові щеплення, особливо дітям, робляться. На сьогодні в області проведено 40% планових щеплень, що непогано з огляду на пізнє надходження вакцин. До кінця року час іще є, і в санепідстанції вірять, що все буде гаразд.
Що стосується негативного ставлення до імунопрофілактики, яке зараз формується в суспільстві, то Віктор Кірієнко вважає це явищем тимчасовим. "Це буває періодично, доки не виникне якась епідемія – дифтерії, наприклад, як було на початку 90-х років минулого століття. Скільки людей тоді померло і стало інвалідами! Після такого люди повертаються до вакцинації обличчям і розуміють, що без цього ніяк не обійтися", - говорить фахівець.
Принагідно він нагадує жителям Чернігівщини, що дорослим щепитися теж потрібно. Так, приміром, захищати себе від тої ж дифтерії і правця бажано кожні 10 років. Та й про поліомієліт, який у цьому році несподівано охопив Таджикистан, варто не забувати. Зв’язки між країнами зараз доволі тісні – туристичні, бізнесові та інші, тож інфекцію можна "підловити" там, де її зовсім не чекаєш.

Джерело: Прес-служба управління охорони здоров’я Чернігівської обласної держадміністрації







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
Усі новини