реклама партнерів:
Головна » Хто є хто у новій кримській владі

Хто є хто у новій кримській владі


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Минув вже місяць від дня призначення нового уряду АРК. Формування (точніше – переформатування) нової кримської влади пройшло напрочуд дуже швидко і без традиційних для цього процесу скандалів. Однієї березневої середи були призначені нові спікер і прем’єр, а вже у п’ятницю – за невеликим винятком повністю були сформовані уряд і президія парламенту автономії. Більшість новопризначених кримських керівників – старі і знайомі фізії з багато разів перетасованої колоди місцевої номенклатури. Втім, є кілька нових облич. Вони теж із тасованої-перетасованої колоди. Але «донецької», а це значить, що вони – «джокери».
Про нового кримського прем’єра Василя Джарти писали багато, всім уже відомо, що він народився у Старобешевському районі Донеччини, але його предки – вихідці з Криму, переселені Єкатериною Другою у приазовські степи греки-уруми (тобто тюркомовні нащадки древніх греків). Був активним кооператором, підприємцем, потім обирався мером Макіївки, народним депутатом України від Партії регіонів. Із минулого року був куратором Криму по партійній лінії і відповідальним за виборчу кампанію кандидата на Президента України Віктора Януковича.
Призначення Василя Джарти на посаду голови кримського уряду спершу не планувалося. Очікувалося, що у це крісло сяде інший висуванець «макіївської групи» Анатолій Могильов. Проти нього категорично заперечували кримські татари, але, найголовніше, пост виборчий пасьянс, розкладений новим Президентом, закинув Могильова на посаду головного міліціонера країни, а Джарти залишив без міністерського крісла, хоча йому пророкували очільництво Міністерства транспорту чи Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.
Звичайно, «кримська синиця в руці», тим більше, така вгодована і багатообіцяюча, як контроль над виконавчою владою автономії, значно краща, аніж «київський журавель у небі», бо ділять у столиці тепер лише другорядні посади. Тож, хоча часу було мало на підготовку «донецько-макіївського десанту», але він виявився успішним і солідним.

Макіївка як кузня кадрів для Криму
Правою рукою – першим віце-прем’єром уряду автономії став член команди Василя Джарти, його помічник часів мерства у Макіївці 46-літній Павло Бурлаков. Той починав свою політичну кар’єру другим секретарем Донецького обкому комсомолу, а до кримського уряду прийшов із Верховної Ради України, де очолював підкомітет з питань місцевих бюджетів.
Третім народним депутатом України, яка обміняла депутатський мандат на крісло в кримському уряді, стала Олена Нетецька. 37-літня уродженка Макіївки відтепер обіймає посаду міністра Ради міністрів АРК. Ще один макіївчанин став віце-прем’єром – Георгій Псарьов.
Серед нових для Криму людей – колишній працівник центрального апарату Державної податкової адміністрації, а нині – віце-прем’єр кримського уряду Катерина Юрченко. Її вже називають «очима Азарова», хоча, найвірогідніше, вона є членом команди нового міністра фінансів України Федора Ярошенка. Разом з тим, донецьке коріння останнього і його співпраця з Миколою Азаровим широко відомі.
Якщо згадані урядовці прибули до Криму з інших міст України, то міністром промислової політики став виходець із Республіки Молдова Микола Кирильчук. Він земляк нового кримського спікера Володимира Константинова – народився, жив, учився і працював (у тому числі – на чільних посадах місцевої молдовської влади) у Бєльцях. До України переїхав менше двох років тому. Коли він отримав українське громадянство і чи відмовився від громадянств Молдови і Румунії – в урядових структурах поки що дізнатися не вдалося. У прес-службі Ради міністрів АРК пообіцяли це прояснити пізніше.

Зміни можливі
Щоб задовольнити апетити усіх нових союзників, котрі підтримали зміну кримської влади, тандему Джарти-Константинов довелося не послухатися свого лідера, Президента Віктора Януковича, який вимагав 20-відсоткового скорочення штатів владних структур. Вони провели через Верховну Раду автономії рішення про збільшення кількості віце-прем’єрів у кримському уряді з трьох до восьми і розподілу Міністерства промислової політики, транспорту, зв’язку і паливно-енергетичного комплексу АРК на три міністерства: Мінпромполітики, Мінтрансу і Мінпалива та енергетики Криму. А також створили у парламенті ще дві постійні комісії.
Таким чином вдалося зберегти владне представництво кримських «регіоналів», комуністів і висуванців Меджлісу, трохи посилити владні позиції членів команди Сергія Куницина, який орієнтується на Фірташа, повернути в уряд і до президії Верховної Ради АРК висуванців партій «Російський блок» і «Союз» та, найголовніше, групі донецько-макіївських «регіоналів» зайняти домінуючі позиції у кримській владі.
Слід сказати, що сам Василь Джарти залишився не дуже задоволеним такою численною командою, яку отримав в результаті політичного компромісу. За його словами, він не знає, навіщо йому 8 заступників і чим їх зайняти. Не знає він, наскільки нові урядовці професійні. «Якщо людина професіонал – немає запитань, якщо ж ні – я перший ініціюватиму його звільнення», – сказав журналістам Василь Джарти. «Ми зустрінемося з вами за два тижні. Повірте, буде інша розмова, трохи менше буде усмішок у моїх так званих заступників», – пообіцяв кримський прем’єр.
За два тижні жодних змін не відбулося, але за місяць кримський прем’єр публічно висварив кількох урядовців і пообіцяв звільнити міністра житлово-комунального господарства Криму Володимира Баженова, призначеного за квотою комуністів. Схоже, його Василь Джарти може вибрати цапом-відбувайлом для наведення дисципліни в уряді і залякування урядовців-коаліціантів, яким не пощастило раніше жити чи працювати на Донеччині.
Єдиний «не донецький», кому не загрожує звільнення – це таємничий московський радник голови кримського уряду Олег Кудінов. Він має привілей заходити до прем’єра у будь-який час, контролює Головне управління інформаційної політики Ради міністрів АРК, що створюється за ініціативою прем’єра, і командує віце-прем’єрами. При цьому таємничий москвич не має жодної офіційної посади, окрім псевдо «Стратег», що отримав від заляканих урядових клерків.

Володимир Притула.
Джерело: "Радіо Свобода"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
Усі новини