реклама партнерів:
Головна » Кремль визнав свою поразку на Харківщині

Кремль визнав свою поразку на Харківщині


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
1. Кремль визнав свою поразку на Харківщині.
Москва вперше відкрито визнала поразку з початку вторгнення в Україну у лютому 2022 року.
Кремлівські чиновники та пропагандисти державних ЗМІ широко обговорюють причини поразки Росії в Харківській області, що є помітною зміною порівняно з їхньою колишньою схемою висвітлення перебільшених чи сфабрикованих успіхів Росії з обмеженими подробицями.
Кремль ніколи не визнавав, що Росія зазнала поразки під Києвом або, пізніше, на острові Зміїний, представивши відступ з Києва як рішення зробити пріоритетом «звільнення» Донбасу, а втечу зі Зміїного — як «жест доброї волі».
Міністерство оборони Росії спочатку запропонувало аналогічне пояснення невдачі Росії в Харкові, стверджуючи, що російські війська виводять з Харківської області для перегрупування, але ця помилкова версія зазнала швидкої та гучної критики в Інтернеті.
Визнання Кремлем поразки є частиною спроби пом'якшити та перенаправити критику за такий нищівний провал із президента Росії Володимира Путіна на Міністерство оборони Росії та військове командування.
2. Кремлівські джерела зараз працюють над тим, щоб зняти з Путіна будь-яку відповідальність за поразку, натомість покладаючи провину за втрату майже всієї окупованої Харківської області на недостатньо поінформованих військових радників у путінському оточенні.
Один із членів кремлівської Ради з міжнаціональних відносин Богдан Безпалько навіть заявив, що голови військових чиновників, які не побачили зосередження українських військ і техніки і проігнорували Telegram-канали, які попереджали про підготовку контрнаступу українських військ у Харківській області, мають «лежати на столі у Путіна».
Раніше ISW повідомляв, що Кремль відклав зустріч Путіна з представниками Міноборони відразу після виведення військ з-під Харкова, що посилило видимість розколу між Кремлем та Міноборони Росії.
Визнання Кремлем поразки в Харкові показує, що Путін готовий і здатний визнати і навіть зазнати поразки Росії, принаймні за деяких обставин, і зосередитися на тому, щоб зняти з себе провину.
3. Декілька депутатів Державної Думи Росії висловили стурбованість важкою ситуацією на лінії фронту в Україні під час першого пленарного засідання осінньої сесії Держдуми 13 вересня.
Лідер Комуністичної партії Росії Геннадій Зюганов заявив, що Росії необхідно оголосити повну мобілізацію, оскільки російська «спеціальна військова операція» — це війна.
Зюганов сказав, що «спецоперацію» можна закінчити будь-якої миті, але війна може закінчитися лише перемогою чи поразкою, і «ми не маємо права програти» цю війну.
Лідер партії «Справедлива Росія — За правду» Сергій Міронов закликав до соціальної «мобілізації», коли б пересічні росіяни більше звертали увагу на війну в Україні, а не до повної військової мобілізації.
Лідер ЛДПР Леонід Слуцький також зазначив, що Росія продовжить боротьбу у геополітичній «сутичці» із Заходом.
Усі три депутати публічно виступали за визнання Путіним незалежності «днрлнр» до лютневого вторгнення та відіграли важливу роль у створенні інформаційних умов для самого вторгнення.
Депутати також обговорили грудневу дату наступного слухання щодо законопроекту, який спростить доставку повісток про призив на строкову службу.
Законопроект, який, швидше за все, буде прийнятий, дозволить російським військкоматам розсилати повідомлення про виклик поштою, а не вручати їх особисто, і зобов'яже чоловіків, які не отримали повідомлення поштою, в будь-якому разі з'явитися до місцевого призовного пункту.
4. Кремль, ймовірно, намагається використати поразку в Харкові для полегшення зусиль щодо прихованої мобілізації.
Заяви Зюганова, Міронова та Слуцького могли бути спрямовані на те, щоб викликати у росіян занепокоєння та патріотизм, спонукати їх до більш активної участі у війні.
Законопроект може ще більше полегшити поточну кампанію з мобілізації, яка спрямована на заохочення набору на службу за контрактом за допомогою обману, примусу або обіцянок фінансової винагороди.
Військкомати по всій Росії розсилають неофіційні повістки, схожі на повідомлення про виклик, поштою та телефоном, але багато чоловіків знають, що російське законодавство вимагає, щоб військкомати видавали повістку про виклик особисто.
Російські чоловіки, які відгукнулися на неофіційні заклики, розповіли, що вербувальники намагалися переконати їх чи чинити тиск на них, щоб вони підписали військовий контракт.
Законопроєкт про легалізацію повісток про виклик поштою сприятиме цій нечесній практиці.
І законопроект, і заяви депутатів можуть викликати страх перед загальною мобілізацією серед чоловіків, що може спонукати деяких підписувати контракти на військову службу та отримувати фінансові бонуси за добровільність, а не призов до армії та примусу до служби без такої компенсації.
5. Ніщо в думському законопроєкті не говорить про те, що Путін готується оголосити загальну мобілізацію, і не зрозуміло, чи зможе він зробити це швидко.
Повномасштабний призов, швидше за все, підірве можливості Міноборони Росії щодо навчання та оснащення нових солдатів, особливо тому, що російські тренувальні бази, схоже, перевантажені підготовкою обмеженої кількості добровольчих батальйонів, які зараз перебувають на місцях.
Росії, ймовірно, спочатку доведеться значно розширити свою тренувальну базу, а це трудомісткий процес, а потім знайти і підготувати до бойових дій достатню кількість техніки, щоб укомплектувати велику кількість нових підрозділів, перш ніж вона зможе навіть почати справлятися з великим припливом нових призовників.
Широко відомий брак військової техніки в Росії свідчить про серйозні провали в російській військовій промисловості, через які виробництво необхідного обладнання, боєприпасів і запасів для великої призовної армії буде дуже скрутним.
ISW не виявив жодних ознак того, що підготовка до таких дій почалася чи ведеться.
6. Кремль прийняв наративи, які перегукуються з давніми вимогами і скаргами блогерів, припускаючи, що Путін прагне заспокоїти і повернути критично налаштовану блогерську спільноту, а не піддати її цензурі.
Російські воєнні блогери давно скаржилися на МО РФ і вище військове командування, тепер кремлівські державні ЗМІ відкрито висловлюють невдоволення ходом війни та відсутністю ситуаційної поінформованості про події на місцях.
Блогери рекламують свої Telegram-канали, висвітлюють події на передовий цілодобово і у вихідні, і закликають читачів підписатися, якщо вони «вірять» у Путіна.
Підконтрольні Кремлю і ЗМІ, що знаходяться під його впливом, тепер відкрито закликають до інтенсивних ракетних ударів по критичній українській цивільній інфраструктурі та транзитним маршрутам, і ця ідея користується широкою підтримкою серед багатьох блогерів.
Ці нові заклики є різким відходом від колишньої лінії Кремля, яка стверджувала, що російські сили не завдавали ударів по цивільній інфраструктурі, і цей новий наратив викликає у Кремля громадську підтримку серед блогерів.
Заява Слуцького на засіданні Думи про незацікавленість більшості громадян у війні перегукується з частими скаргами блогерів на шкідливі побічні ефекти ведення обмеженої війни.
7. Поразка Росії у Харківській області викликає паніку серед росіян на окупованих українських територіях, військовослужбовців та блогерів.
Головне управління розвідки України повідомило, що російська влада в Криму закликала їхні сім'ї втекти до Росії, а співробітники Федеральної служби безпеки Росії продають свої будинки на півострові і терміново евакуювали свої сім'ї через український контрнаступ.
Український Генеральний штаб повідомив, що насильно мобілізовані проксі-підрозділи мають низький моральних дух та психологічні проблеми.
Російські блогери все більше турбуються про українські контрнаступи на різних ділянках фронту у Донецькій та Запорізькій областях та заздалегідь виявляють уразливі російські позиції.
8. Військові невдачі Росії в Україні, ймовірно, продовжують послаблювати вплив Росії у колишньому Радянському Союзі.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним і скликав зустріч держав-членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) пізніше того ж дня, але не посилався на Угоду про колективну безпеку ОДКБ, згідно з урядовими документами обох зустрічей.
У МЗС Росії не стали коментувати, чи виконає Кремль свої зобов'язання з ОДКБ перед Вірменією, якщо Азербайджан продовжить наступ.
Такий обережний підхід Росії може зашкодити її відносинам з Вірменією та іншими державами-членами ОДКБ, особливо якщо Росія не зможе надати військову чи миротворчу підтримку.
9. ОДКБ — це міжурядовий військовий альянс, створений Росією і в якому домінує Росія, який, за твердженням Кремля, пов'язаний із колективною безпекою, але зазвичай використовується для виправдання чи просування своїх цілей гібридної війни.
Російські військові, ймовірно, не мають достатніх сил, щоб забезпечити припинення вогню або розмістити в цьому районі додаткових миротворців після шести місяців спустошливої війни в Україні.
ISW повідомив 13 березня, що Росія вивела 800 військовослужбовців з бази у Вірменії та підрозділи свого «миротворчого контингенту» у Нагірному Карабаху, щоб поповнити ранні втрати в Україні.
З того часу ISW не спостерігав передислокацій у Нагірний Карабах або на російську базу у Вірменії.
10. Ключові висновки
Кремль визнав свою поразку в Харківській області, першу поразку Росії у цій війні.
Кремль перекладає провину з президента Росії Володимира Путіна на його військових радників.
Кремль, ймовірно, намагається використати поразку в Харкові, щоб полегшити зусилля щодо прихованої мобілізації, посилюючи патріотичну риторику та дискусію про повнішу мобілізацію, одночасно переглядаючи законопроєкт Державної Думи Росії, який дозволяє військовим відправляти повістки поштою.
Ніщо в думському законопроєкті не говорить про те, що Путін готується оголосити загальну мобілізацію, і зовсім не зрозуміло, чи він зможе зробити це швидко в будь-якому випадку.
Успішний український контрнаступ у районі Харківської області викликає паніку у російських військовослужбовців, окупаційної влади та блогерів.
Військові невдачі Росії в Україні, ймовірно, продовжують послаблювати вплив Росії у колишньому Радянському Союзі, оскільки Росія, схоже, не бажає забезпечувати дотримання порушеного режиму припинення вогню, укладеного за її посередництва Вірменією та Азербайджаном, або дозволити Вірменії посилатися на положення Організації Договору про колективну безпеку, в якій домінує Росія, для свого захисту.
Українські війська, ймовірно, продовжували наземні атаки вздовж лінії Лиман-Ямпіль-Білогорівка на півночі Донецької області та, можливо, проводять обмежені наземні атаки через річку Оскол у Харківській області.
Російські та українські джерела повідомили, що українські сили продовжують наземні маневри в трьох районах Херсонської області в рамках південного контрнаступу.
Російські війська поступово просувалися на південь від Бахмуту і продовжували наземні атаки по всій Донецькій області.
13 вересня українські сили подали перші візуальні докази використання російськими військами безпілотника іранського виробництва в Україні.

Institute for the Study of War
Переклад Августин Волошин
Агія Загребельська






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:07
13-Чер-2024
Я не плачу. Сльози котяться самі…
«Нещодавно їхала із Сум до Києва. Блаблакаром. Вибирав машину чоловік, домовлявся теж
19:35
12-Чер-2024
США покарали Московську біржу, вона зупинила торги доларами та євро
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголоси
13:18
11-Чер-2024
Що означає перемога у цій війні?
На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну я вже писала, що для України, як
19:23
10-Чер-2024
На Харківському напрямку загинув лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський
"Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! ", - інформує Роксалан
18:47
10-Чер-2024
О. Ольжич. Квіти і шана Герою!
80 років тому у німецькому концтаборі «Заксенхаузен», не витримавши катувань, загинув
21:41
08-Чер-2024
Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення ППО України
Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gr
19:55
06-Чер-2024
НАТО-Україна: співпраця в галузі оборонних технологій
НАТО планує розширити співпрацю з Україною в галузі оборонних технологій та надавати
21:11
03-Чер-2024
Слідча з Маріуполя Мар'яна Чечелюк повернулася з полону
Слідча з Маріуполя Мар'яна Чечелюк, яку росіяни близько двох років тримали у полоні,
21:02
02-Чер-2024
Російські окупанти здійснили спробу прориву на Харківському напрямку
Оперативна інформація станом на 13.00 02.06.2024 щодо російського вторгнення
В
20:46
01-Чер-2024
З Бєлгорода евакуюють російських військових
Про це свідчить перехоплення розмови росіян, яке у 1 червня опублікувало Головне упра
Усі новини