реклама партнерів:
Головна » Наукова конференція «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни»

Наукова конференція «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
14 грудня 2011 р. у м. Корюківка проведено міжнародну наукову конференцію «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни». Науковий форум організовано на виконання Указу Президента України В. Януковича «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» від 22 вересня 2011 р. № 925.
Організатори: Чернігівська облдержадміністрація, Корюківська райдержадміністрація, Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, Державний архів Чернігівської області, Чернігівський обласний історичний музей імені В. В. Тарновського, Комунальний заклад «Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів «Книга пам’яті» та «Реабілітовані історією» Чернігівської обласної ради, Корюківський історичний музей, Чернігівська обласна організація національної спілки краєзнавців України.
Учасники наукового форуму та представники місцевої і обласної влади та громадськості на чолі з головою Чернігівської облдержадміністрації Володимиром Хоменком, головою Корюківської райдержадміністрації Олександром Довгалем, директором Українського інституту національної пам’яті Валерієм Солдатенком взяли участь у покладанні квітів до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини фашистським загарбникам та до пам’ятника Героям Чорнобиля з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Учасники наукового форуму – дослідники та краєзнавці з Білорусі, Росії та України, представники громадськості та влади, свідки Корюківської трагедії 1943 р. і ветерани партизанського і підпільного руху на Чернігівщині. У роботі конференції взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, представник парламентської фракції «Реформи заради майбутнього» у Верховній Раді України Анатолій Ладний (за дорученням голови фракції – народного депутата України Ігоря Рибакова), керівництво Корюківської райдержадміністрації та районної ради, відомий київський краєзнавець із Корюківщини, генерал Василь Устименко, заступники голови Української спілки в’язнів – жертв нацизму Надія Слєсарєва та Володимир Мартиш.
Виступаючи на відкритті цього авторитетного наукового зібрання, голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив, що даний науковий форум є важливим з точки зору обміну інформацією щодо найновіших досліджень з проблематики руху опору на окупованих територіях, а також складовою частиною з вшанування пам’яті загиблого мирного населення міста Корюківка. Більш того, така наукова дискусія заслуговує стати постійним майданчиком для історичного аналізу подій Великої Вітчизняної війни на Чернігівщині, оцінки подій війни з точки зору людської моралі, людяності та гуманізму.
Директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко у вітальному слові зазначив: «Український інститут національної пам’яті щиро вітає вас з відкриттям Всеукраїнської наукової конференції «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни», яка відбувається на виконання Указу Президента України від 22 вересня 2011 року № 925 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії».
Конференція є важливою науковою і суспільно-значимою подією, адже не лише українське суспільство, а й світове співтовариство повинно знати і пам’ятати про жахливі злочини проти людяності, здійснені нацистами на території України, і про потужний всенародний Рух опору українського народу поневолювачам.
Символічно, що конференція проходить саме у Корюківці, яка у повоєнні роки завдяки людським зусиллям піднялася зі згарищ та руїн і перетворилася на сучасне місто. В Україні, за підрахунками сучасних дослідників, внаслідок каральних акцій окупантів було спалено 1377 населених пунктів. Проте трагедія 1943 року у Корюківці, коли упродовж двох днів окупанти знищили майже 7000 мирних жителів, – це особливо жахлива подія. Трагедія такого масштабу виявилася найбільшою не лише в Україні та інших на окупованих нацистам теренах СРСР, а й серед усіх окупованих Німеччиною територій за всі роки Другої світової війни.
Нині ми докладаємо зусиль для належної оцінки Корюківської трагедії в національній пам’яті, в її перетворенні на один із загальнонаціональних символів жертовності й звитяги українського народу.
Сподіваємося, що ця наукова конференція сприятиме подальшому розвитку неупереджених, ґрунтовних досліджень минулого партизанського руху як однієї із яскравих сторінок боротьби українського народу з гітлерівською агресією, поглибленню вдячної пам’яті українського народу про страждання предків, патріотичному вихованню молодого покоління».
Серед науковців з України, зокрема, виступили Олександр Лисенко, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор; Дмитро Вєдєнєєв, заступник директора Українського інституту національної пам’яті з наукових питань, доктор історичних наук, професор; Ростислав Пилявець, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, доцент; Роман Подкур, відповідальний секретар Головної редколегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, кандидат історичних наук; Вікторія Яременко, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук; Віталій Огієнко, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук; Сергій Бутко, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті; науковці з Чернігівщини.
Від Білорусі і Росії свої думки стосовно обговорюваної теми висловили Артур Зельський, директор Білоруського державного меморіального комплексу «Хатинь» (Республіка Білорусь); Олена Маслова, директор Меморіального комплексу «Хацунь» (Російська Федерація, Брянська область).
На науковому форумі були також презентовані нові книги. Юрій Ганжуров, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, доктор політичних наук, професор, директор державного підприємства «Парламентське видавництво Верховної Ради України» представив видання партизанських спогадів та матеріалів Круглого столу з проблем історії партизанського руху в Україні, який відбувся в Українському інституті національної пам’яті у вересні 2010 р. (ДП «Парламентське видавництво» Верховної Ради України) – «Партизанська та підпільна боротьба в Україні. 1941—1944 роки: історія, люди, пам’ять». Примірники цієї книги директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко подарував білоруським і російським учасникам конференції Артуру Зельському та Олені Масловій, а керівник парламентського видавництва – директору Корюківського історичного музею Олексію Бакуті.
Також учасники конференції побачили видання Чернігівської облдержадміністрації до Дня партизанської слави, а саме: «Партизанська слава. Чернігівська область» — доробок Чернігівського пошукового агентства по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам’яті» та «Реабілітовані історією»; отримали книгу Людмили Студьонової «Право на безсмертя» та фотоальбом до 70-річчя партизанського руху в Україні.
Присутні також ознайомилися із документальними виставками «Чернігівщина партизанська» з фондів Державного архіву Чернігівської області і «Червона стрічка на кубанці», представлену Чернігівським обласним історичним музеєм імені В. В. Тарновського.
У той день голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко провели брифінг для журналістів республіканських, обласних і місцевих ЗМІ з питань виконання на Чернігівщині протягом поточного року доручень Президента України Віктора Януковича. Особливий акцент було зроблено на реалізації Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії». Саме на його виконання у Корюківці цього дня відбувалася Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни».

Джерело: Український інститут національної пам’яті













Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

Усі новини