реклама партнерів:
Головна » Вибори-2012. Як правильно голосувати

Вибори-2012. Як правильно голосувати


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Щоб розпорядитися своїм голосом на парламентських виборах, прийти 28 жовтня на виборчу дільницю – лише півсправи. Важливо ще й правильно проголосувати. За яку партію і кандидата – вибір ваш. Але не забувайте: голосуючи, можна власноруч поставити на своєму волевиявленні жирний хрест.
Навіть ледь помітної крапочки, яку випадково намалювали, шукаючи у бюлетені потрібну вам графу, вистачить, щоб ваш голос забракували. Аби цього не трапилося, варто запам’ятати кілька простих порад.
Збираючись на вибори, не полінуйтеся заглянути у своє запрошення. Там вказано місце і час (з 8 до 20 години) голосування. Сподіватися, що і цього разу голосуватимете у тій же школі чи садочку, що й на минулих виборах, не варто. Ваша виборча дільниця може бути за іншою адресою.
Не відкладайте похід на дільницю до останнього. Постарайтеся прийти хоча б за годину до закінчення голосування. Пам’ятайте: після закриття виборчої дільниці проголосувати зможуть лише ті виборці, які на 20.00 ще залишалися у приміщенні для голосування.
Ви можете перебувати на дільниці стільки часу, скільки вам потрібно для голосування. Але не зловживайте цим, щоб не створювати черг і дати можливість проголосувати іншим виборцям.
Запрошення на вибори візьміть із собою – за вказаним у ньому номером вас швидше знайдуть у списку виборців. І не забудьте паспорт. Якщо вам виповнилося 25 чи 45, а у паспорті не вклеєне «вікове» фото, бюлетені за таким документом вам не видадуть. У цій ситуації не допоможуть ні водійське посвідчення, ні пенсійне чи студентський квиток. Не є підставою для отримання бюлетенів і закордонний паспорт, якщо ви голосуєте в Україні, а не на закордонній виборчій дільниці.
Якщо ви заздалегідь не перевірили свої дані у списку виборців і у день голосування виявиться, що допущені неточності чи технічні описки (наприклад, з помилками написані прізвище, ім’я, по батькові, дата народження), зверніться до голови, заступника чи секретаря дільничної комісії. Та якщо неточності можна виправити й у день виборів (головне, щоб, попри допущені описки, було очевидно, що йдеться саме про вас, а не про іншу особу), то поновити себе у списку виборців, якщо раптом вас там не виявиться, 28 жовтня нереально. Зробити це зможуть хіба що ті виборці, які вчасно звернулися до суду (останній день подачі таких звернень – 25 жовтня) й отримали відповідне рішення. Іти до суду у день голосування, як це можна було робити на попередніх виборах, – марна справа.
На відміну від минулих парламентських виборів, нинішні відбуватимуться за змішаною, пропорційно-мажоритарною системою. Тобто наступну Верховну Раду обиратимемо не лише з кандидатів за партійними списками, а й із висуванців по одномандатних округах (пів-на-пів). А це означає, що кожен виборець отримає по два бюлетені: жовтого кольору – зі списком партій, зеленого – з переліком кандидатів-мажоритарників по вашому округу.
У бюлетенях мають бути вказані округ і номер виборчої дільниці. Обов’язковими є печатка дільничної комісії, прізвище, ініціали та підпис члена комісії, який видав вам бюлетені. У відривному талоні (де повинні вказати ваш особистий номер у списку виборців) має розписатися не лише член комісії, який видав вам бюлетень, а й ви.
Знайшовши у жовтому бюлетені назву «своєї» партії, а у зеленому – прізвище кандидата-мажоритарника, за якого хочете проголосувати, поставте у порожньому квадратику навпроти чітку позначку. Що це буде – хрестик чи галочка, не важливо. Головне, щоб позначка у бюлетені була лише одна. Не ведіться на запевнення провокаторів, що можна проголосувати, наприклад, за дві опозиційні партії чи за двох кандидатів-мажоритарників. Якщо у бюлетені буде більше, ніж одна позначка, його визнають недійсним. Коли вам кажуть: «Подобається кандидат Іваненко – ставте навпроти нього «+», не подобається – «-», — це обман. Знак «-» – теж позначка. Якщо ви поставите її навпроти прізвища того, хто вам не подобається, ваш голос зарахують саме за цього кандидата. Не робіть у бюлетенях ніяких написів (навіть якщо вам дуже кортить висловити комусь своє «фу», написавши, що кандидат Іваненко – козел, а партія така-то – сяка-така.
Не шукайте у бюлетенях графу «не підтримую жодну партію» чи «не підтримую жодного кандидата»: «противсішного» рядка на цих виборах не буде. Так що доведеться робити свій вибір без нього.
Якщо, заповнюючи бюлетень, ви припустилися помилки, зверніться до комісії. За вашою письмовою заявою вам повинні видати інший бюлетень, попередньо склавши відповідний акт.
Ви повинні заповнити бюлетень особисто, у кабіні для голосування, без присутності там інших осіб. Але якщо через фізичні вади не можете зробити це самостійно, з відома виборчої комісії маєте право скористатися допомогою (не підказкою!) іншого виборця. Саме виборця, а не спостерігача чи члена комісії. Для людей із вадами зору передбачено спеціальні трафарети зі шрифтом Брайля. Але навряд чи ними забезпечать усі виборчі дільниці.

Джерело: Високий замок






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

Усі новини