реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 24 » За вступ до Європейського Союзу понад половина українців

За вступ до Європейського Союзу понад половина українців


2015 » Вересень » 24
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1087
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ
За вступ до ЄС виступає втричі більше українців, ніж до Євразійського економічного союзу. Про це йдеться у результатах опитування Фонду "Демініціативи" та Центру Разумкова.
Майже половина населення вважає, що зближення з Росією не відповідає інтересам України. Проте у цьому питанні дослідники зафіксували істотні регіональні відмінності між мешканцями різних частин держави.
Опитування також продемонструвало, що більшість учасників гіпотетичного референдуму про вступ України до НАТО висловилися б за членство у Північноатлантичному альянсі.
Участь у дослідженні, яке проводили 22-27 липня цього року, брали 2011 повнолітніх респондентів з усіх регіонів України, за винятком Криму та непідконтрольних Києву територій Донеччини та Луганщини. Похибка дослідження складає – 2,3%.

Втричі більше
51% українців підтримали б вступ України до ЄС, а за інтеграцію до Євразійського економічного союзу Росії, Білорусі та Казахстану виступають 17% респондентів, кажуть соціологи. Не визначилися з відповіддю на це питання 31% опитаних.
Найбільше прихильників вступу до ЄС проживає на заході та в центрі країни. На підконтрольній Києву території Донбасу кількість тих, хто підтримує європейську, євразійську інтеграцію та не визначився з відповіддю, є приблизно однаковою.
У грудні 2012 року опитування, проведене тими самими організаціями, зафіксувало, що за вступ до Євросоюзу виступали 42% населення, вступ до Митного союзу підтримували 32%, а 10,5% респондентів заявили, що Україна не повинна приєднуватися до жодної з цих організацій. Не визначилися з відповіддю тоді 15% опитаних.
Більшість вважають, що зближення України з ЄС відповідає інтересам України. Однак якщо у 2013 році такої думки притримувалися 72% українців, то зараз ця цифра складає 57%, зауважують автори дослідження.
Понад половина респондентів також погодилися з твердженнями, що зближення з ЄС не загрожує українській культурі (51%) та що тісніші стосунки з Євросоюзом важливі для зміцнення міжнародної позиції України (59%).
44% українців вважають, що протягом року Україна ані наблизилася до Євросоюзу, ані віддалилася від нього. Кількість тих, хто вважають, що Київ став ближчим до Брюсселя, та тих, хто вважає, що у цих стосунках мало місце охолодження, майже однакова (21 та 22,5% відповідно).

Посилення санкцій
Близько половини респондентів - 49% вважають, що зближення України з Росією не відповідає інтересам України. 30% українців не погоджуються з цією тезою.
Соціологи відзначають, що лише 10% мешканців заходу України та 17% жителів центральних регіонів вважають корисним для України зближення з Москвою. Разом з тим на півдні, сході країни та на підконтрольних Києву територіях Донбасу таких респондентів – понад 40%.
Більшість жителів усіх регіонів України (в цілому по країні 59%) вважають, що зближення України і Росії відповідає інтересам Росії.
"Між 2013 і 2015 роками ставлення до перспективи поглиблення відносин з Росією істотно погіршилося", - відзначають соціологи.
Інтерес України у зближенні з сусідом нині бачать удвічі менше українців, ніж позаминулого року (30% проти 63%).
Половина українців вважають, що санкції, запроваджені західними державами проти Росії, мають посилити. За пом’якшення санкцій виступають 6% населення, за їхнє повне скасування – 8,5%.

Хто почав?
Майже половина українців (49%) вважають, що відповідальність за "російсько-український конфлікт" несе Росія. Понад 9% покладають вину на Україну, понад 33% – на обидві сторони. Не визначилися з відповіддю 8,5% респондентів.
Формулювання "російсько-український конфлікт" вжили автори дослідження.
На офіційному рівні Москва не визнає участь своїх військових у бойових діях на Донбасі та заперечує інформацію про постачання озброєнь бойовикам самопроголошених республік.
Відповіді на це питання показали серйозні регіональні відмінності між респондентами з різних частин України, відзначають соціологи.
На заході та в центрі України відповідальність за конфлікт покладають на Росію понад 60% опитаних. На півдні та на підконтрольних Києву територіях Донеччини та Луганщини найпопулярнішою є опція зі взаємною відповідальністю Києва та Москви за конфлікт. На сході України кількість тих, хто однозначно звинувачує Росію та покладає відповідальність на обидві країни, є приблизно однаковою (37 та 39% відповідно).

За НАТО

У гіпотетичному референдумі про вступ України до НАТО взяли б участь 62,3% населення України, кажуть автори дослідження. Не прийшла б на голосування чверть населення, а 12,6% респондентів не визначилися з відповіддю на це питання.
64% від тих, хто хоче прийти на референдум, або ж 42% від загальної кількості респондентів сказали, що підтримали б вступ України до Північноатлантичного альянсу. 28,5% від потенційних учасників референдуму або ж 36% від усіх опитаних висловилися б проти.
"Якщо в середньому по країні рівень підтримки вступу до НАТО найвищий за всю історію незалежної України, то в регіональному розрізі існують відмінності", - зауважують соціологи.
За вступ до НАТО проголосували б 89% мешканців заходу країни, 73% жителів центру та 61% українців, що живуть на півдні. Натомість на сході України 64% населення проголосували б проти членства в НАТО, а на підконтрольних Києву територіях Донбасу противниками євроатлантичної інтеграції є 54% респондентів.
Протягом останніх років ставлення населення України до голосування на такому гіпотетичному референдумі змінювалося.
У грудні 2009 року опитування "Демініціатив" та фірми USS показало, що у такому референдумі за явки 60% більшість (60%) його учасників проголосували б проти вступу до НАТО і лише 21% підтримали б таке рішення.
Натомість проведене у травні цього року опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що на референдум про вступ до Північноатлантичного альянсу прийшли б 73% українців, що мають право голосу. 51% з них підтримав би членство України в НАТО, 49% - висловилися б проти.

Джерело: ВВС УкраїнаЧитайте також:Тільки у нас:
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Loading...

Коментарі

avatar
Loading...

Останні новини

15:50
10-Лис-2017
Ліквідація посади гетьмана у 1764 році
1764, 10 листопада – російська імператриця Катерина ІІ скувала гетьманство в Україні.
09:44
08-Лис-2017
Презентація книги: «Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». 50 років діяльності».
9 листопада о 14.00 у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бі
18:16
07-Лис-2017
100 РОКІВ СТАНОВЛЕННЯ КОМУНІСТИЧНОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ
Сьогодні, рівно 100 років тому, 7 листопада 1917 року в Петрограді група більшовиків
18:58
03-Лис-2017
ВТРАТА УКРАЇНОЮ ПІВНІЧНИХ ТЕРИТОРІЙ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1917 – 1919)
У 1917 р. Чернігівська губернія складалася з 15 повітів. В контексті Української рево
15:02
02-Лис-2017
Про що забув сказати Пучдемон: 5 міфів про каталонську незалежність
Тема каталонського сепаратизму не сходить з перших шпальт щонайменше останніх два міс
15:52
01-Лис-2017
Масовий розстріл в’язнів в урочищі Сандармох у 1937 році
27 жовтня – 4 листопада 1937 року в Карелії, в урочищі Сандармох, відбувся перший і н
19:33
31-Жов-2017
Аміна Окуєва: якою її запам'ятаємо (відео)
30 жовтня 2017 року була вбита Аміна Окуєва, прес-офіцер батальйону імені Джохара Дуд
18:32
28-Жов-2017
«Роснафта» припинила на 5 років роботу на Південно-Чорноморській ділянці через санкції
Російське федеральне агентство із надрокористування задовольнило клопотання компанії
08:30
26-Жов-2017
Теракт біля телеканалу "Еспресо": загинув охоронець нардепа і капітан поліції
В результаті вибуху, який стався напередодні ввечері біля телеканалу "Еспресо", загин
15:52
25-Жов-2017
Угорська революція 1956 року
1956, 23 жовтня – у Будапешт почалася угорська революція, придушена військами СРСР за
Усі новини