реклама партнерів:
Головна » Знову про наболіле

Знову про наболіле


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Цьогорічна літня спека, примушуючи шукати рятівної прохолодної тіні, в черговий раз примусила чернігівців звернути увагу на стан і кількість зелених насаджень в місті.
Проблему, яка неодноразово піднімалася як в ЗМІ, так і на чисельних круглих столах, засіданнях Громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в області за участю спеціалістів і керівника підрозділу міської влади, який відповідає за стан озеленення міста. Проблему стану зелених насаджень міста вже на стільки заговорено, що навіть не зручно піднімати. Все сказано, всі проблеми названі, напрямки роботи визначені, а віз і нині там ...
Відповідь Держуправлінню від 26.08.2009 року, за підписом начальника КП «Зеленбуд»: «..Наявність інвентаризації зелених насаджень міста відсутня. Остання інвентаризація проводилася МБТІ у 1990 році. …..Нагальність проведення інвентаризації...стоїть надзвичайно гостро…Наявність плану озеленення міста – відсутній, а вкрай – необхідний… Нові насадження: квітники, газони, давно не створювалися…».
Це повідомляє керівник структури, який десятки років її очолював. Логічно виникає питання - а чому? Чому, при таких результатах праці, його так довго тримали на цій посаді?
На сьогодні загальна площа зелених насаджень загального користування в місті складає 81,75 га (2,6 кв.м/чол..) при необхідній нормі - 464 га (16 кв. м./чол.). Проблема вирішується двома шляхами: або через створення нових парків, скверів, бульварів тощо, що є логічним і природним, або – через переведення існуючих лісопарків у загальноміські парки.
Як Ви думаєте, що нинішній міській владі більш підходить?...
На погодження до Держуправління надійшов проект «Детальний план території лісопарку «Ялівщина. Функціонально – планувальна організація території».
Незважаючи на ініціативу громадськості створити на даній території регіональний ландшафтний парк, основна мета якого забезпечити відпочинок громадян при максимальному збереженні зелених насаджень, незважаючи на наявність рішення сесії обласної ради «Про резервування території лісового парку «Ялівщина для створення об’єкту природно-заповідного фонду», яке забороняє проводити на цій території будь-які будівельні роботи, міська рада вклала декілька сотень тисяч гривень в розробку даної містобудівної документації.
Це при тому, що вкрай необхідні кошти для створення парку в районі Масанів, облаштування Комсомольського парку, парку відпочинку в районі Шерстянки, який так волає про допомогу. Привокзальний парк потребує реконструкції...
Зазначений проект передбачає будівництво паркової алеї («великого прогулянкового маршруту») через всю територію Ялівщини шириною 9 метрів (!), декілька автостоянок, загальною площею 2,5 га на 900 машиномісць, набережну з будівництвом культурно-відпочинкового комплексу з готельними приміщеннями, рестораном тощо. Чомусь із 7,2 га лісового заказника в територію запланованого парку ввійшло тільки 4,8 га і т. д.
Проект наданий на розгляд Держуправління з особливим письмовим застереженням - "документ для службового користування".
Громадському обговоренню містобудівна документація підлягає після проходження в установленому порядку державної експертизи (ст..30/3 Закону України «Про планування і забудову територій»). «У разі потреби за результатами громадського обговорення вносяться необхідні зміни до документації та проводиться її повторна державна експертиза…» (ст.. 30/6).
Хочу звернути увагу на один момент. Розробнику проекту «Детальний план території лісопарку Ялівщина. Функціонально-планувальна організація території» міською радою були надані для використання «Матеріали інвентаризації об’єктів нерухомості та землекористувачів території Ялівщина з урахуванням земельного кадастру території».
Це якраз ті матеріали які так і не були надані Держуправлінню для отримання погоджень від землекористувачів даної території на створення регіонально - ландшафтного парку і підготовки відповідного проекту рішення.
Держуправлінню міська рада повідомила «…не представляється можливим надання інформації щодо власників землі та землекористувачів».

Джерело: Блог Людмили Івашко







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
Усі новини