реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щодо діяльності НАТО протягом 8-14 лютого 2007 р.

Щодо діяльності НАТО протягом 8-14 лютого 2007 р.



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2691
Європейська інтеґрація


На виконання доручення Прем’єр-міністра України № 56387/1/1-05 від 26.10.2005 р. щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи з об’єктивного інформування української громадськості з питань діяльності НАТО та співробітництва України з Альянсом надсилаємо для використання в роботі електронною поштою повідомлення про діяльність НАТО протягом минулого тижня (8-14 лютого 2007 р.).
Додатки: 1) згадане, на 3 арк.
2) список розсилки, на 1 арк.

Заступник Міністра /підпис/ А.І.Веселовський

СПИСОК ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ:

1. Комітет Верховної Ради у закордонних справах
2. Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони
3. Комітет Верховної Ради з питань європейської інтеграції
4. Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї НАТО
5. Управління інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
6. Міністерство економіки
7. Міністерство внутрішніх справ
8. Міністерство з питань надзвичайних ситуацій
9. Міністерство оборони
10. Міністерство освіти і науки
11. Міністерство охорони здоров’я
12. Міністерство охорони навколишнього середовища
13. Міністерство промислової політики
14. Міністерство транспорту та зв’язку
15. Державний департамент авіаційного транспорту Міністерства транспорту (Укравіатранс)
16. Міністерство фінансів
17. Міністерство юстиції
18. Національна академія наук
19. Національне космічне агентство
20. Служба безпеки
21. Державна служба експортного контролю
22. Державна прикордонна служба
23. Державний комітет зв’язку та інформатизації
24. Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення
25. Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики
26. Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України
27. Національний інститут стратегічних досліджень
28. Обласні державні адміністрації
29. Члени Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу до НАТО, Національні координатори співробітництва України з НАТО


ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ НАТО
ПРОТЯГОМ 8–14 ЛЮТОГО 2007 РОКУ

Зустріч міністрів оборони держав-членів Альянсу
8-9 лютого у м.Севілья (Іспанія) відбулася чергова неформальна зустріч міністрів оборони держав-членів НАТО. Під час зустрічі міністри обговорили широке коло питань міжнародної безпеки, а також шляхи імплементації рішень Ризького саміту НАТО в частині, що стосується питань безпеки і оборони. Серед головних питань порядку денного був поточний стан та перспективи операцій під проводом НАТО в Косово та Афганістані.
При обговоренні ситуації в Косово, міністри висловили підтримку пропозицій Спеціального представника Генерального Секретаря ООН М.Ахтісаарі щодо врегулювання у цьому автономному краї. Учасники зустрічі також наголосили на необхідності тіснішого політичного та практичного співробітництва між НАТО та Європейським Союзом з питань щодо Косово.
Стосовно Афганістану міністри погодилися, що стратегія НАТО щодо цієї країни залишається незмінною і полягає у подальшій потужній військовій присутності з метою сприяння відновленню та розвитку країни. Міністри обговорили загальний рівень участі в операції держав-членів станом на 2007 рік та привітали наміри деяких країн щодо збільшення своєї присутності в Афганістані, що має збільшити загальну чисельність військ держав НАТО та партнерів до 35 тисяч осіб.
Учасники заходу також обговорили подальшу оборонну трансформацію Альянсу у світлі рішень Ризького саміту, зокрема майбутнє Сил реагування НАТО та системи протиракетної оборони Альянсу.
Після цієї офіційної зустрічі відбулося неформальне засідання Ради Росія-НАТО на рівні міністрів оборони, присвячене вдосконаленню механізмів спільної боротьби з тероризмом, розповсюдженням ЗМЗ та ракетних технологій. Генеральний секретар НАТО високо оцінив співробітництво з Росією у боротьбі з незаконним виробництвом та обігом наркотиків у Афганістані та Центральній Азії. У свою чергу, Міністр оборони Російської Федерації Сергій Іванов наголосив, що Росія виступила з ініціативою списати заборгованість Афганістану у розмірі понад 10 млрд. дол. США, а також надати підтримку відновленню економіки цієї країни.
Міністр оборони РФ заявив про намір Росії опрацювати стратегію співробітництва з НАТО на довготермінову перспективу (10-15 років). Планується, що цей документ буде обговорений під час святкування п’ятої річниці створення Ради Росія-НАТО наприкінці червня цього року у Москві та Санкт-Петербурзі.
С.Іванов також висловив низку пропозицій щодо співробітництва між НАТО та Організацією Договору з колективної безпеки (ОДКБ) у сфері боротьби з тероризмом.
У Севільї також відбулося друге спільне засідання НАТО з країнами-учасниками Середземноморського діалогу (Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Мавританія, Марокко та Туніс) на рівні міністрів оборони. Воно було присвячене поглибленню практичного співробітництва у 2007 році, зокрема, у сфері підготовки та навчань.

Участь Генерального секретаря НАТО
у мюнхенській конференції з питань безпеки
10 лютого Генеральний секретар НАТО Я.Схеффер виступив на 43-й конференції з питань безпеки в Мюнхені (Німеччина). У своєму виступі він окреслив головні стратегічні напрями діяльності, які будуть пріоритетними в ювілейному для Альянсу 2009 році, коли відзначатиметься 60-та річниця його заснування.
Серед найголовніших пріоритетів був названий Афганістан. Саме успішний розвиток цієї країни буде свідченням загальної спроможності Альянсу, зазначив Я.Схеффер. Зокрема, він висловив сподівання, що у 2009 році ця країна буде знаходитись на шляху до сталого миру та стабільності, підкресливши, що ця стабільність буде підтримуватись суттєвою військовою присутністю Альянсу. Серед важливих факторів, що впливають на успішність створення безпекового середовища в Афганістані, Генеральний секретар відзначив роль та вплив сусіднього Пакистану, зокрема у контексті політичного діалогу щодо розв’язання ситуації на афгансько-пакистанському кордоні.
Друга важлива мета, що має бути досягнута у 2009 році – по-справжньому цілісна та стабільна Європа. У цьому зв’язку Генеральний секретар відзначив Косово, яке, на його думку, на той час буде мати чіткий політичний статус, міцні інституції, сталий економічний розвиток, а також тісно співпрацюватиме з Сербією. Я.Схеффер висловив сподівання, що у 2009 році край не потребуватиме значної міжнародної військової присутності. Водночас, наразі миротворчі сили KFOR повинні залишатись в провінції у повному обсязі, зокрема з метою захисту національних меншин.
У контексті подальшого розширення Альянсу Генеральний секретар повідомив, що у 2009 році хотів би бачити, зокрема, Сербію на шляху до НАТО. Альянс також йде назустріч амбіційним прагненням України та Грузії. При цьому Я.Схеффер підкреслив, що саме український народ повинен вирішити це питання. Генеральний секретар висловив сподівання, що у 2009 році НАТО „матиме міцніші стосунки з Україною”.
На порядку денному ювілейного саміту Альянсу 2009 року буде також нова стратегічна концепція НАТО.

Засідання РЄАП на рівні послів
14 лютого у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулось чергове засідання Ради євроатлантичного партнерства (РЄАП) на рівні послів, в якому взяв участь Глава Місії України при НАТО, Посол Костянтин Морозов. Генеральний секретар НАТО Я.Схеффер поінформував послів РЄАП про результати позачергового засідання Північноатлантичної Ради (ПАР) на рівні міністрів закордонних справ (26 січня, Брюссель), що було присвячене обговоренню нагальних питань миротворчих місій під проводом НАТО в Афганістані та Косово, а також про зустріч міністрів оборони держав-членів Альянсу (8-9 лютого, Севілья). Посол України у своєму виступі поінформував учасників заходу щодо направлення миротворчого персоналу України для участі в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламський Республіці Афганістан.
У засіданні також взяв участь заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань та безпекової політики Мартін Ердман, який поінформував про результати щорічного Симпозіуму РЄАП 17-19 січня, присвяченого актуальним питанням діяльності в рамках програми Партнерство заради миру (ПЗМ).
У ході дискусії К.Морозов підкреслив, що нові виклики та загрози міжнародній безпеці та стабільності зумовлюють подальшу активізацію Євроатлантичного партнерства у контексті рішень Ризького саміту.
Посли держав-членів РЄАП погодились з необхідністю подальшого опрацювання шляхів розвитку партнерства, яке, за спільним переконанням, залишається основним завданням і у світлі сучасних викликів безпеці набуває нового змісту у діяльності Альянсу. Зокрема, було наголошено на необхідності переглянути існуючі механізми ПЗМ, у тому числі процедурні, з метою підвищення ефективності цієї програми.

Департамент НАТО
МЗС України





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини


реклама партнерів: