реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 5

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 5



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 1835
Європейська інтеґрація


"Україна перейшла рубікон своєї інтеграції до глобального економічного простору"
На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко 5 лютого п.р. на прес-конференції у Женеві після засідання Генеральної ради Світової організації торгівлі, під час якого було підписано Протокол про вступ України до СОТ. Глава держави висловив переконання, що така подія є історичною "не тільки для українського народу, українського бізнесу, а й для всіх глобальних партнерів". Далі він зазначив, що на базі нашого членства в цій організації "ми пройдемо найефективнішу дорогу щодо інтегрування нашої політики в рамках діалогу з Європейським Союзом".

НАТО є інструментом захисту європейських цінностей, які сповідує Україна

Таке переконання висловив Президент України Віктор Ющенко на зустрічі 6 лютого п.р із студентами Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Це стосується європейського економічного простору, гуманітарної та соціальної політики і політики захисту прав, свобод, верховенств, які сповідує українська нація. За його словами, "логічно виникає питання: а як ці цінності відстоювати, яка безпека цих цінностей, як їх захистити. Світ дає небагато пропозицій – або логіка біполярної моделі протистояння, або інша модель, модель колективної безпеки, коли сила не в гонці озброєнь, не в твоєму арсеналі, а в політичних домовленостях". Наголосивши, що політика України не є загрозою для когось третього, він сказав: "Ми хочемо самостійно сформувати свої основи в галузі безпеки та оборони і шляхи їх досягнення. Ми повинні бути відповідальними в цих питаннях і керуватися виключно національними інтересами".

Візит до України керівника зовнішньополітичного відомства Латвії

31 січня п.р. Президент України Віктор Ющенко мав зустріч із Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Марісом Рієкстіньшем, в ході якої обговорювались актуальні питання розвитку українсько-латвійських відносин. Серед іншого йшлося про співпрацю двох країн у сфері євроатлантичної інтеграції. Глава української держави висловив сподівання на підтримку Латвією прагнення нашої країни приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Керівник латвійського зовнішньополітичного відомства запевнив у сприянні реалізації намірів України на шляху до європейських та євроатлантичних інституцій.

До засідання Робочої групи Україна-НАТО з питань демократичного цивільного контролю

Президент України Віктор Ющенко надіслав привітання учасникам цього, за рахунком шостого, засідання, яке проходило в Києві 30-31 січня п.р. "Україна послідовно прямує до досягнення своєї стратегічної мети – повної інтеграції до європейських і євроатлантичних структур. Реформа всього сектора безпеки, встановлення ефективного демократичного контролю за діяльністю спецслужб і силових органів є дуже важливими елементами процесу євроатлантичної інтеграції нашої країни", – відзначив глава держави. Високо оцінивши результати конструктивної співпраці України з Північноатлантичним альянсом, він висловив переконання, що невдовзі наша держава відповідатиме найкращим світовим стандартам у сфері безпеки й розвідки. "Це дасть змогу нашій країні посилити свій внесок у спільну боротьбу з такими сучасними викликами міжнародній безпеці і стабільності, як тероризм, організована злочинність, корупція, торгівля людьми, незаконний обіг зброї і наркотиків. Виступаючи за неподільність безпеки, Україна завжди буде надійним партнером НАТО і країн-членів Альянсу", – зазначив Віктор Ющенко.

Друга міжнародна конференція "Нова Україна в новій Європі"

Вона пройшла 4 лютого п.р. в Києві за участю відомих політиків, дипломатів, діячів культури, журналістів та громадських лідерів. Даний захід проводився в рамках проекту "Євро-Атлантичний університет" за підтримки Фонду Чарльза Мотта, Міжнародного фонду "Відродження" та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Його організаторами були Фундація "Суспільність", Фонд "Європа ХХІ" та Представництво Європейської комісії в Україні. На цьому форумі обговорювалися проблеми європейської безпеки у сучасному їх розумінні: створення умов для сталого розвитку демократичних інститутів, ринкової економіки та верховенства права, гарантування прав і свобод особистості, а також реалізація офіційно заявлених Україною прагнень до переходу на якісно новий формат відносин із Організацією Північноатлантичного договору – приєднання до Плану дій з набуття членства (ПДЧ).

Так, Віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря заявив, що у політиці євроатлантичної інтеграції нашої країни особливе значення має використання можливостей всередині та за її межами. За його словами, цим Україна доведе свою взаємосумісність з Європою.

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко зробив акцент на важливості того, що в даний час усі гілки влади цілеспрямовано і злагоджено "йдуть до європейської і євроатлантичної інтеграції України". Він зазначив, що наша країна виросла з існуючого формату співробітництва з НАТО і об’єктивно готова підняти рівень взаємодії з Альянсом до ПДЧ.

Міністр оборони України Юрій Єхануров вважає, що є всі політичні умови для приєднання до Плану дій щодо членства в Організації Північноатлантичного договору, оскільки цей план є логічним продовженням Інтенсифікованого діалогу Україна-НАТО. За його переконанням, ПДЧ, який включає в себе часткове реформування сектору безпеки, значною мірою буде стимулювати перебудову політичних інститутів, розвиток економіки і соціальної сфери.

Учасники конференції ухвалили резолюцію, в якій, зокрема, зазначено наступне: рішення про План дій стосовно членства в НАТО слід розглядати в двох контекстах. З боку України – це спосіб довести щирість заявлених пріоритетів щодо системних реформ в напрямку європейських стандартів, а з боку країн НАТО – це засіб наочно підтвердити політику "відкритих дверей" щодо України. Вважаємо, що комплекс реформ, який буде розроблений в рамках ПДЧ українським урядом і включатиме в себе відповідно до випробуваного сусідніми країнами досвіду політичні, економічні, безпекові, ресурсні та правові питання, істотно доповнить систему зобов’язань, що підвищить прозорість і підконтрольність українського уряду, сприятиме більш ефективному використанню бюджетних коштів, надасть громадянському суспільству додаткові інструменти контролю та впливу на діяльність держави.

Засідання Політичного та Політико-військового керівного комітетів НАТО з Україною

Це засідання відбулося 29 січня п.р. в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі і було присвячене обговоренню стану виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО. Від нашої держави в ньому брала участь міжвідомча делегація, яку очолював заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Віктор Недопас. До її складу також входили працівники міністерств оборони та фінансів, Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Українські представники поінформували Альянс про здійснення заходів минулорічного цільового плану з ключових напрямів зовнішньої і внутрішньої політики, у фінансовій та інформаційній сферах, на різних ділянках реформування секторів оборони і безпеки, боротьби з корупцією тощо. У центрі уваги були також основні висновки проекту річного звіту щодо прогресу досягнення цілей Плану дій Україна-НАТО у 2007 році, підготовленого Міжнародним секретаріатом і Міжнародним військовим штабом Організації Північноатлантичного договору.

До активного розгляду питань порядку денного долучились представники 13 країн-членів Альянсу, які в цілому позитивно оцінили тогорічну діяльність України на євроатлантичному векторі. Схвальний відгук дістали поточне співробітництво НАТО з Україною у сфері оборони та безпеки, внесок нашої держави у підтримання миру та стабільності у світі, зокрема участь України у всіх поточних операціях та місіях під проводом Альянсу. Наголошувалось на готовності до подальшого сприяння нашій державі на шляху наближення до євроатлантичних стандартів, в тому числі з максимальним використанням формату Інтенсифікованого діалогу. Серед іншого було відзначено подальшу перебудову сектору безпеки, боротьбу проти тероризму і активізацію інформаційної роз’яснювальної роботи серед населення щодо євроатлантичних прагнень України.

Міжнародне військове співробітництво

* З 28 січня по 2 лютого п.р. в США з метою ознайомлення із системою взаємодії між цивільними та військовими формуваннями під час проведення заходів з мінімізації загроз і наслідків техногенних катастроф та запобігання і реагування на кризові ситуації з візитом перебувала українська військова делегація на чолі з начальником Головного оперативного управління – заступником начальника Генерального штабу ЗС України контр-адміралом Ігорем Кабаненком. У Каліфорнії українські військовики ознайомилися із стратегією планування та організацією такої взаємодії між збройними силами США, Національною гвардією, Департаментом поліції та Департаментом охорони кордону цього штату в ході виконання спільних завдань. Зокрема, детально вивчалися стратегічні напрями спільних дій, функції, структура та порядок взаємовідносин між силовими структурами штату Каліфорнія, а також відповідна законодавча база.

* Започаткуванню співробітництва між повітряними силами збройних сил України та Королівства Данія в галузі організації та виконання повітряних перевезень присвячено візит в нашу країну датської делегації 28 січня - 1 лютого п.р. До її складу входили офіцер штабу майор Керн Оддершеде, офіцер відділу міжнародного військового співробітництва майор Ове Уруп-Мадсен, представник штабу прапорщик Сорен Нілсен. Українську сторону представляли заступник начальника апарату авіації полковник Олександр Кулібаба, працівники інформаційно-аналітичного відділу оперативного управління штабу, відділу міжнародного військового співробітництва, групи процесу планування та оцінки сил управління бойової підготовки, управління пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації Командування Повітряних сил ЗС України та помічник командувача цих сил з організації та підтримки міжнародних зв’язків. Під час перебування датських військових у Вінниці для них було проведено брифінг-презентацію на тему: "Сучасний стан та перспективи розвитку Повітряних сил ЗС України згідно з Державною програмою розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки". Крім того, колеги з Данії ознайомилися з досвідом залучення української військово-транспортної авіації до виконання заходів програми НАТО "Партнерство заради миру", із структурою та можливостями пошуково-рятувальної служби.

"Євроінтеграційний курс і система національної безпеки України"

Під таким гаслом Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур провела 1 лютого п.р на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва "круглий стіл" за широкого представництва військових, працівників силових структур та колишніх військовослужбовців м. Вінниці та області, а також депутатів обласної ради, представників громадських організацій Вінниччини, які займаються питаннями посилення демократичних засад і національної безпеки, та регіональних засобів масової інформації. У даному зібранні взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Урбан Руснак, працівники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національного центру оборонних технологій і воєнної безпеки Міністерства оборони України і Національної академії оборони України, активісти громадської організації "Атлантична рада України" та Центрального проводу Народного руху України.

Багато хто з присутніх, які не теоретично, а на практиці знаються на численних аспектах національної безпеки, висловлювалися на підтримку наміру України під час Бухарестського саміту приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. У ході розмови також підкреслювалося, що цей крок не означає негайного вступу до Альянсу, проте надає Україні якісно іншого статусу на світовій арені і, відповідно, в міжнародних відносинах. Водночас наголошувалося на необхідності посилення державної політики в сфері інформування української громадськості про шляхи забезпечення національної безпеки, зокрема за рахунок більшого залучення до такої роботи громадських організацій, що актуалізується з огляду на тенденції, які нині спостерігаються в світовому та національному інформаційному просторі.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини


реклама партнерів: