реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 6

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 6



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2379
Європейська інтеґрація


Україна ефективно продовжуватиме курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію
Про це, серед іншого, заявив Президент України Віктор Ющенко на традиційній щорічній зустрічі 7 лютого п.р. із керівниками дипломатичних представництв та міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Глава держави, підбивши основні підсумки політичного розвитку нашої країни за минулий рік і окресливши цілі та пріоритети 2008 року, підтвердив, що політика європейської та євроатлантичної інтеграції "повною мірою відповідає філософії внутрішніх перетворень у державі". Президент України зауважив, що українська сторона розраховує на продуктивний діалог з Організацією Північноатлантичного договору в нинішньому році. "Україна очікує, що до порядку денного саміту НАТО в Бухаресті буде внесено питання про приєднання України до Плану дій з набуття членства в НАТО. Сподіваємося на позитивний для нашої країни розгляд цього питання", – заявив він. На його переконання, настав час для нової якості відносин з Російською Федерацією. Віктор Ющенко наголосив на налаштованості України у своїх зовнішньополітичних пріоритетах на поглиблення нашого стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами Америки. Глава держави запевнив у принциповій важливості для України зміцнення заходів довіри і співробітництва між країнами регіону, реалізації спільних проектів співпраці від Балтії до Чорного моря за участю всіх без винятку зацікавлених сторін. Він повідомив, що у рамках своїх міжнародних зобов’язань Україна має намір пожвавити свою діяльність як член ООН, інших глобальних форматів, спрямованих на підтримання міжнародного миру і безпеки, запобігання розповсюдженню зброї масового знищення.

Глава держави закликав опонентів не спекулювати на інтеграції в НАТО

З таким закликом Президент України Віктор Ющенко звернувся в ефірі програми "Я так думаю" на телеканалі "1+1" 7 лютого п.р. під час полеміки з лідером Компартії Петром Симоненком. Глава держави вважає, що відповідний референдум доцільно проводити тільки тоді, коли буде запрошення і коли буде виконано План дій щодо членства в НАТО. "Нас ніхто не питає, хочемо в НАТО чи не хочемо. Нам ніхто цього питання не задає", – заявив Віктор Ющенко.

До підсумків робочого візиту глави держави до Росії

Перебуваючи 12-13 лютого п.р. в Москві, Президент України Віктор Ющенко дав інтерв’ю Всеросійській державній телевізійній та радіомовній компанії (телеканалам "Вести" та "Россия"). Головною темою розмови були двосторонні відносини України з Росією. Поряд з іншими, він торкнувся євроатлантичного курсу нашої держави. Відповідаючи на запитання про прагнення України інтегруватися до євроатлантичних структур, глава держави ще раз наголосив, що йдеться "не про політику проти когось", а насамперед, про національні інтереси України. Говорячи про ініціативу нашої країни про приєднання до Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі, Віктор Ющенко підкреслив, що українська сторона розраховує на схвалення позитивного рішення на Бухарестському саміті НАТО у квітні 2008 року. "Хотілося б, щоб саміт у Бухаресті приніс все-таки позитивну відповідь із цього питання", – сказав Президент України.

Робочий візит керівника українського зовнішньополітичного відомства до ФРН

Під час цього візиту, який відбувся 8 лютого п.р., Міністр закордонних справ України Володимир Огризко мав зустріч з Віце-канцлером, Федеральним міністром закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Франком Вальтером Штайнмайером. На ній обговорювались основні напрямки двостороннього співробітництва між обома країнами у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції. Дипломати висловили, зокрема, задоволення ходом підготовки до підписання нової посиленої угоди між Україною та Євросоюзом.

Засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони

Дане засідання, яке було присвячено обговоренню подальших шляхів реформування оборонного і безпекового сектору України, відбулося 7-8 лютого п.р. у Вільнюсі за участю глав оборонних відомств держав-членів НАТО та країн-контрибуторів операції у Косово. Українську делегацію на ньому очолював Міністр оборони України Юрій Єхануров, який поінформував керівництво Альянсу і своїх колег про хід воєнної реформи в Україні та стан розвитку Збройних Сил України.

Відкриваючи цю неформальну зустріч, Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер висловив високу оцінку результатів більш ніж десятирічної співпраці України з Альянсом. Наголосивши на постійній підтримці нашої країни у здійсненні реформ, спрямованих на подальшу інтеграцію в євроатлантичне співтовариство, він відзначив внесок України у миротворчі місії під егідою НАТО.

У свою чергу, глава українського оборонного відомства зазначив, що Україна розглядає Альянс як гаранта стабільності та безпеки на євроатлантичному просторі й підкреслив, що Міністерство оборони України було і залишається надійним рушієм євроатлантичної інтеграції.

Крім того, мав місце детальний обмін думками щодо активізації наших зусиль у операціях в Косово, Іраку, Середземному морі та Афганістані, розвитку співпраці в контексті виконання щорічних цільових планів Україна-НАТО у рамках Плану дій Україна-НАТО, реалізації Інтенсифікованого діалогу України з Альянсом з питань членства та відповідних реформ.

До аналізу соціологічних досліджень щодо поінформованості громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Презентації та обговоренню результатів таких досліджень було присвячено чергове, шістнадцяте за рахунком, засідання Міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань 12 лютого п.р. в рамках Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО під головуванням її керівника, першого заступника Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Національного координатора співробітництва України з НАТО в інформаційній сфері Анатолія Мураховського. У даному засіданні взяли також участь представники громадських організацій, що займаються інформуванням громадськості про євроатлантичний курс нашої країни. Ця робота проводилась в жовтні - грудні 2007 року медіахолдінгом "Прес-КП" спільно з Центром з інформаційних проблем територій Національної академії наук України на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Серед її головних висновків відзначалося наступне:

помітно зменшуються частка громадян, які виступають категорично проти вступу України в НАТО;
спостерігається повільна тенденція покращення ставлення до можливого входження України в НАТО;
основними перешкодами об'єктивної інформованості щодо НАТО є недовіра до інформації та неготовність змінювати раніше сформовану думку.
Окрім аналізу цих соціологічних досліджень, розглядалися питання про доопрацювання проекту Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки, про План роботи Міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань на 2008 рік, про відновлення телепередач "Територія безпеки" та демонстрацію телепередачі "Кордон", які присвячені питанням євроатлантичної інтеграції України, про поліпшення роботи з оновлення інформації на веб-сайтах органів виконавчої влади, про відзначення вчителів, які брали активну участь у проведенні Всеукраїнського конкурсу на кращу учнівську роботу щодо інформування з питань міжнародної безпеки і співробітництва з ЄС і НАТО "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ".

Плануюча конференція багатонаціональних навчань Сил реагування НАТО

Початкова плануюча конференція багатонаціональних навчань "Кооператив Лонгбоу-2008" та "Кооператив Лансер-2008" Сил реагування НАТО в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" відбулася у столиці Вірменії Єревані з 28 січня по 1 лютого п.р. В її роботі взяли участь представники держав-членів та партнерів НАТО. Нашу країну на ній представляли офіцери групи міжнародного військового співробітництва управління 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України під проводом капітана Андрія Степанова.

У ході даного заходу обговорювались практичні та адміністративні аспекти організації майбутніх маневрів, питання їх всебічного забезпечення. Розглядалися також основні документи стосовно терміну плану та сценарію проведення цих навчань, уточнювався склад сил і засобів від країн-членів і партнерів НАТО, які будуть залучені до них.

Тренування умовно поділятимуться на два етапи. На їх першій стадії під назвою "Кооператив Лонгбоу-2008" будуть сформовані та підготовлені управління та штаб багатонаціональної бригади. На другому етапі під назвою "Кооператив Лансер-2008" відпрацьовуватимуться дії щодо реального керівництва підрозділами на польовій фазі цих маневрів. Варто додати, що вони є правонаступниками багатонаціональних навчань серії "Кооператив Бест Еффорт" та "Кооператив Ассошіейтед".

Громадська підтримка наміру України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО

Про це йшлося на прес-конференції "НАТО – вирішальний чинник національної безпеки України", що пройшла 28 січня п.р. в Українському національному інформаційному агентстві ("Укрінформ").

На думку представників Громадської ліги Україна-НАТО, для успішної реалізації ініціативи вищого політичного керівництва України стосовно Плану дій щодо членства в НАТО необхідно якнайшвидше наповнити цей намір предметним змістом, зокрема, затвердити Цільовий план Україна-НАТО на 2008 рік та провести Всеукраїнський громадський форум за участю політичних партій та громадських організацій на підтримку євроатлантичної інтеграції. Підкреслювалась також доцільність видання великим накладом відповідного спільного листа на адресу Генерального секретаря НАТО та організації роз'яснення його суті для широкого загалу із залученням експертів. Крім того, планується створення нових інформаційних центрів "Україна-НАТО" при вищих навчальних закладах України. Підсумовувались численні заходи, здійснені в цьому напрямі впродовж минулого року. Так, у багатьох регіонах України було проведено понад 100 прес-конференцій, семінарів, "круглих столів" для різних цільових груп, а також відеоконференції з керівництвом Альянсу. Серед бібліотек та вузів України, де функціонують 54 інформаційні стенди, присвячені НАТО, розповсюджено 10 тис. примірників інформаційно-довідкової літератури.

"Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір"

За такою назвою в Запорізькому національному університеті відбувся семінар, головним організатором якого виступила Громадська ліга Україна – НАТО за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації та міжнародного фонду "Відродження". На цьому зібранні обговорювались наступні питання: чому для України є важливим набуття членства в Організації Північноатлантичного договору; якою є участь регіонів країни на шляху євроатлантичної інтеграції нашої держави; що сьогодні являє собою Альянс.

Серед іншого під час дискусії порушувалися проблеми недостатньої поінформованості громадськості про співробітництво України з НАТО, про політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичного курсу. Окремо наголошувалось на важливості координації інформаційної роботи українських державних структур та неурядових організацій на регіональному рівні.

В даному заході взяли участь перший проректор Запорізького національного університету Федір Турчанко, начальник відділу європейської інтеграції Запорізької обласної державної адміністрації Світлана Якименко, голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, представники Атлантичної ради України та апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
20:27
17-Лис-2024
Байден дозволив Україні завдати ударів по Росії американськими ракетами великої дальності
Про це пише газета The New York Times з посиланням на офіційних осіб США.
За д
Усі новини


реклама партнерів: