реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 7

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 7



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2013
Європейська інтеґрація


Україна підтримує спільні проекти з країнами Чорноморського регіону
Про це було заявлено Президентом України Віктором Ющенком на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу та держав Чорноморського регіону 14 лютого п.р. "Ми віднаходимо якісно нові можливості для прискорення спільної побудови єдиного і неподільного Європейського простору демократії, стабільності і безпеки", - впевнений глава держави. За його словами, Чорноморський регіон є невід’ємною частиною єдиної Європи, відтак співпраця в даному регіоні має належним чином відповідати загальній логіці європейської інтеграції. Віктор Ющенко окреслив бачення українською стороною пріоритетних напрямів такої співпраці. Серед них – мирне розв’язання так званих "заморожених конфліктів" і подолання їх негативних наслідків. "Ми й надалі спрямовуватимемо свої зусилля на забезпечення високого рівня регіональної і міжнародної взаємодії для попередження тероризму, боротьби з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків і зброї", - зазначив Президент України.

Зустріч глави держави із керівником зовнішньополітичного відомства Німеччини

Під час цієї зустрічі, яка відбулася 14 лютого п.р., Президент України Віктор Ющенко та Міністр закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Франк Вальтер Штайнмайєр обговорили питання двостороннього співробітництва між обома країнами, обмінялися думками з міжнародної проблематики. У контексті євроатлантичної інтеграції України глава держави закликав німецьку сторону підтримати українську заявку стосовно приєднання України до Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі на Бухарестському саміті НАТО у квітні 2008 року.

Робочий візит глави держави до Французької Республіки

Головним пунктом цього візиту, який відбувся 20 лютого п.р., стала зустріч Президента України Віктора Ющенка з Президентом Франції Ніколя Саркозі. Сторони обговорили конкретні напрямки співпраці двох країн у рамках майбутнього французького головування в Євросоюзі у другому півріччі 2008 року. Зокрема, розглядався хід переговорного процесу щодо укладення нової посиленої Угоди Україна-ЄС. Крім того, глави обох держав обговорили питання євроатлантичної інтеграції України та ту політику, яку вона проводить у цій сфері. В інтерв’ю журналістам після завершення зустрічі Віктор Ющенко сказав: "Я знаходжу у цьому питанні повне розуміння". "Ми виходимо з того, що правом України є формувати своє бачення основ та засад національної безпекової політики, і Франція всіляко підтримує ці українські прагнення", - зазначив він, додавши, що сьогодні українській стороні є дуже важливим у колі своїх європейських партнерів провести активні консультації, які б дали змогу отримати позитивний сигнал Альянсу для України в рамках Бухарестського саміту.

Інтерв’ю глави держави американському журналу "Fortune"

Основними темами розмови були економічна ситуація в нашій країні та перспективи в контексті вступу України до Світової організації торгівлі, курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Говорячи про набуття нашою державою членства в СОТ, Президент України Віктор Ющенко відзначив: "Це крок, який оптимізує загальну економіку України" і додав, що йдеться, зокрема, про зростання добробуту в цілому, значне збільшення обсягу експорту по різних галузях, нові можливості для держави, виробника, споживача.

44-а Мюнхенська конференція з питань політики безпеки

Цей представницький щорічний форум проходив 9-10 лютого п.р. під назвою "Світ у стані невизначеності – поява нових гравців, відсутність адекватних стратегій?". У його роботі брали участь керівництво Північноатлантичного альянсу, міністри оборони та закордонних справ країн-членів і партнерів НАТО, видатні політики у галузі безпеки держав Європи, Північної Америки та Азії. Нашу країну представляла на ньому делегація на чолі з Міністром оборони України Юрієм Єхануровим.

Порядок денний даного зібрання включав наступну актуальну проблематику: "Від співробітництва до конфронтації? Майбутнє контролю над озброєнням", "Виклик стабільності в Європі: майбутнє Південно-Східної Європи", "Майбутній розвиток Афганістану" тощо. Але ключовим аспектом стало обговорення теми

"Атлантичний альянс: "Бухарест та майбутній розвиток". Своїми думками з цього питання поділилися Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, Федеральний міністр оборони Федеративної Республіки Німеччина Франц Йозеф Юнг, Міністр оборони Французької Республіки Ерве Морен та Міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорські.

"Альянс вітає намагання посилити можливості Збройних Сил України, піднести їх рівень до рівня НАТО"

Ця ключова фраза була виголошена головою Військового комітету НАТО канадським генералом Раймондом Ено на зустрічі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Сергієм Кириченком в рамках візиту до Києва 14 лютого п.р. Під час військових консультацій високопосадовий гість мав нагоду ознайомитися зі станом виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України, Імплементаційної програми Робочого плану Військового комітету НАТО на 2008 рік. Сторони також обговорили поточні та пріоритетні шляхи розбудови співробітництва ЗС України з Альянсом, обмінялися думками щодо можливої участі українських підрозділів у складі Сил реагування НАТО та підвищення їх оперативних спроможностей. Генерал Раймонд Ено виступив у Національній академії оборони України на відкритті в Києві VIII міжнародного тижня НАТО з промовою, тематика якої стосувалася майбутнього Організації Північноатлантичного договору та трансформаційних процесів, що відбуваються в ній. Протягом п’яти днів, що тривав цей традиційний щорічний захід, викладачі Оборонного коледжу НАТО та експерти Альянсу прочитали курс лекцій, зокрема, на такі теми, як "Еволюція НАТО", "Оборонне планування та командна структура НАТО", "Ініціативи партнерства НАТО", "Відносини НАТО з Україною та Росією".

До проведення спільних військових навчань

* 4 - 8 лютого п.р. в місті Лос-Аламітос (Каліфорнія, США) відбулася плануюча конференція з підготовки міжнародних командно-штабних навчань з використанням комп’ютерів "Стрімкий тризуб – 2008", які передбачається провести на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Збройних Сил України (м. Яворів, Україна) у період з 30 серпня по 13 вересня 2008 року. Від нашої країни в цьому форумі брав участь начальник відділення Центру імітаційного моделювання Національної академії оборони України майор Сергій Кононенко, від США – представники американського командування в Європі, Національної гвардії штатів Каліфорнія та Юта. Спостерігачами на ньому були представлені Австрія, Азербайджан, Албанія, Вірменія, Грузія, Молдова, Канада, Німеччина та Швеція.

Сторони уточнили цілі майбутніх маневрів, їх тип та структуру, зміст навчальних заходів. Крім того, було розроблено та затверджено сценарій цих навчань, відпрацьовані оперативні директиви і розпорядження, визначені вихідні дані по структурі військ і сил для країн, що долучатимуться до тренувань, а також кількість особового складу від кожної з них.

* 14 лютого п.р. в місті Вінниця (Україна) побувала американська військова делегація, яку очолював Аташе з питань оборони та Військово-Повітряний аташе Посольства США в Україні полковник Джеймс Моллой. Українську сторону представляла група офіцерів на чолі із заступником командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенантом Сергієм Онищенком. Обговорювались можливості проведення двостороннього навчання "Комбайнд Еффорт" у 2008 році із залученням військово-транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України та Військово-Повітряних Сил США в Європі. За словами Джеймса Моллоя, Україна вже давно заявила про свою зацікавленість брати участь у євроатлантичних інституціях, пов’язаних з безпекою, та здійсненні певних військових операцій тощо. У свою чергу, генерал-лейтенант Сергій Онищенко звернув увагу американських гостей на відчутні проблемні питання в реформуванні українського війська, наголосив на послідовному дотриманні курсу інтеграції України в євроатлантичні організації, які є гарантом колективної безпеки європейської спільноти.

* 12 – 15 лютого п.р. в місті Одеса (Україна) відбулася плануюча конференція спільного українсько-американського тактичного навчання військово-морських сил "Сі Бриз – 2008". Українську сторону представляла на ній робоча група на чолі із заступником командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Віктором Максимовим. Українські та американські військові провели консультації щодо організації майбутніх щорічних військових маневрів, які зазвичай проходять на території України. Зокрема, обговорювались концепція, ймовірний склад і терміни цього спільного тактичного навчання. Загалом, під час наступних тренувань передбачається опанувати такі навчальні питання, як висвітлення надводної, повітряної та підводної обстановки, пошук і стеження за підводним човном, а також відпрацювати дії з контролю за судноплавством, поповнення запасів на ходу, спільного відбиття раптових нападів з повітря та моря, ведення радіообміну, виконання вогневих вправ, організації зв’язку тощо.

Варто зазначити, що українсько-американські навчання серії "Сі Бриз" започатковані з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-Морських ЗС України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн, які є членами НАТО, або приєднались до програми "Партнерство заради миру".

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки започатковано новий навчальний проект для студентів і вчителів щодо поглибленого знайомства з НАТО

Така новинка, впроваджена спільно з Міністерством освіти і науки України, розрахована не лише на студентів спеціальності "Міжнародні відносини", але й вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, що сприятиме підвищенню їх поінформованості про діяльність НАТО, стимулюватиме інтерес до цієї тематики. Здійснення даного проекту розпочалося з проведення "круглого столу" на тему "НАТО як крок до взаєморозуміння". Участь у ньому представника Центру інформації та документації НАТО в Україні дало можливість студентській молоді, викладачам, запрошеним педагогам з перших вуст почути про функціонування Північноатлантичного альянсу, ставлення до НАТО в різних країнах світу. Цікавим виявився і тренінг "Мала модель НАТО", який підготували студенти-міжнародники Волинського національного університету. Присутні отримали вичерпні відповіді на наступні злободенні питання, що нині дискутуються в нашому суспільстві: "НАТО – загроза чи запорука миру", "НАТО і боротьба із світовим тероризмом". Висловлено також бажання налагодити активніший обмін студентами з навчальними закладами країн ЄС.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
20:27
17-Лис-2024
Байден дозволив Україні завдати ударів по Росії американськими ракетами великої дальності
Про це пише газета The New York Times з посиланням на офіційних осіб США.
За д
19:41
17-Лис-2024
Генерал Валерій Залужний попереджає: війна на виснаження і допомога запізнілими і малими порціями цьому не допоможуть
На круглому столі в рамках роботи міжпартійної парламентської групи на підтримку Укра
Усі новини


реклама партнерів: