Щотижневий бюлетень "Україна - НАТО" № 8
Так висловився Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю російській газеті "Время новостей", відповідаючи на питання щодо співробітництва України з НАТО. За його словами, у даному випадку йдеться про право будь-якої країни самостійно вирішувати, яким чином вона забезпечуватиме політику своєї національної безпеки. "У Росії мають знати, що формування доктрини національної безпеки – це суверенне право кожної країни, кожної нації", - зазначив глава держави.
До Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік
22 лютого п.р. Кабінетом Міністрів України схвалено проект Указу Президента України "Про Цільовий план Україна-НАТО на 2008 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО". Цей документ рекомендований для розгляду главою держави.
Дев’яте засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
Воно відбулося 25 лютого п.р. в МЗС України під головуванням першого заступника Міністра закордонних справ України, т.в.о. голови цієї комісії Володимира Хандогія. В ході даного засідання присутніх було ознайомлено з оцінками результатів виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО, які були дані в ході спільного засідання Політичного та Політико-військового керівного комітетів НАТО з Україною 29 січня п.р. у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі. Обговорювались також основні завдання центральних органів виконавчої влади України в контексті підготовки до Бухарестського саміту Організації Північноатлантичного договору, який проходитиме на початку квітня цього року. Члени Комісії - національні координатори співробітництва України з НАТО обмінялись думками щодо оптимізації Національної системи координації співробітництва України з Альянсом з огляду на необхідність підвищення ефективності організації та координації дій державних органів, залучених до запровадження цілей і заходів Плану дій Україна-НАТО.
Спільна конференція з аспектів євроатлантичної інтеграції
Адміністративні та організаційні питання підготовки такої конференції обговорювались в Дніпропетровському гарнізоні робочою групою, яка складалася з представників Генерального штабу Збройних Сил України, Посольства США в Україні та Центру ім. Джорджа Маршала в Україні. Метою цього заходу, який передбачається провести у другій половині квітня п.р. в гарнізонному Будинку офіцерів смт. Черкаське, що на Дніпропетровщині, буде підвищення рівня поінформованості військовослужбовців про діяльність НАТО, а також обмін думками з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ролі Збройних Сил України в контексті імплементації зовнішньополітичного курсу нашої держави.
Розгляд юридичних аспектів правоохоронної роботи на морі
З цією метою 18-22 лютого п.р. в Севастополі пройшли робочі зустрічі групи американських представників на чолі з начальником відділу морського та міжнародного законодавства штабу Берегової охорони США капітаном 1-го рангу Д.Майклом та групи Військово-Морських Сил України ЗС України, яку очолював полковник юстиції В’ячеслав Школяр. Крім суто юридичних аспектів правоохоронної роботи на морі, окремим питанням стало обговорення та аналіз міжнародних морських угод, зокрема, Міжнародної конвенції про охорону життя людей на морі, Міжнародного кодексу охорони суден і портових засобів, Міжнародної конвенції щодо запобігання забрудненню вод судами, хід їх реалізації Україною. Наші військові мали також можливість ознайомитися з юридичними повноваженнями НАТО на підтримку коаліційних акцій та з правилами застосування сили і зброї під час операцій з перехоплення на морі, з досвідом участі 6-го флоту ВМС США в антитерористичній операції НАТО у Середземному морі "Активні зусилля".
Міжнародне військове співробітництво
В Швейцарії група українських військовослужбовців в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" на базі спеціалізованого навчального центру у місті Андерматт пройшла місячний курс гірської підготовки до дій у горах взимку в умовах сходу снігових лавин та проведення пошуково-рятувальних операцій. Наші військові ознайомилися із системою такої підготовки, її навчально-матеріальною базою і методичними матеріалами, а також опанували стандарти, які запроваджені в арміях країн-членів НАТО, щодо організації та здійснення цих операцій, та вимоги Альянсу стосовно гірсько-піхотного вишколу. Крім того, відпрацьовувались процедури і алгоритм прийняття відповідних рішень на проведення операцій у горах та новітні програми навчання фахівців гірсько-піхотної справи.
Досвід організації спільних дій командирів і сержантів авіаційних підрозділів під час виконання завдань з авіаційних перевезень та медичної евакуації в рамках операцій під егідою міжнародних інституцій вивчали представники Повітряних Сил ЗС України під час візиту до США. Наші військові ознайомилися з інформаційно-довідковими матеріалами, програмами і методиками підготовки сержантського складу американської армії.
"Приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО"
Семінар за такою тематикою відбувся в Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Аби суспільство не відчувало браку інформації із зазначеної теми, фахівці розповіли присутнім про принципи Альянсу. Зокрема, це прагнення жити у мирі з усіма народами й урядами, а також захист демократії, свободи слова та верховенства права. Для країн, що розташовані у євроатлантичному регіоні, одним із варіантів вирішення проблеми забезпечення національної безпеки є Організація Північноатлантичного договору, яка вже понад півстоліття виступає гарантом безпеки і стабільності в Європі. Під час семінару точилась дискусія про НАТО, держави-партнери цієї організації, розвиток і нинішній стан відносин Україна-НАТО. Окремо обговорювались політичні, військові та правові питання, а також можливості приєднання нашої держави до Плану дій щодо членства в Альянсі.
Науково-інформаційний центр міжнародної безпеки і євроатлантичної співпраці
при Донецькому національному університеті підготував до друку підручник для школярів
В даному виданні зібрані матеріали з питань міжнародної безпеки і євроатлантичної співпраці. У рамках виконання Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки Міністерство освіти і науки України провело конкурс на кращий проект з цих питань. Серед пропозицій, які були подані, є підготовка підручника для загальноосвітніх шкіл, а також для студентів міжнародних спеціальностей, політологів та істориків.
Регіональний аспект підвищення рівня обізнаності населення про європейський і євроатлантичний курс України
У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка 20 лютого п.р. відбувся семінар "Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір", головним організатором якого виступила Громадська ліга Україна – НАТО за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та Міжнародного фонду "Відродження". Відкриваючи даний захід, перший заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Андрій Фліссак наголосив на важливості євроатлантичного курсу України в умовах глобалізації світу. Свої думки щодо співробітництва нашої держави з Північноатлантичним альянсом та політичних, економічних, безпекових і соціальних переваг євроатлантичного курсу висловили представники громадських організацій та органів державної влади, зокрема Міністерства закордонних справ України та апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Серед учасників семінару, а це здебільшого були викладачі і студенти вищих навчальних закладів та працівники бібліотек Тернопільщини, точилася жвава дискусія як з фундаментальних питань стосовно НАТО, так і щодо нинішньої ситуації навколо відносин Альянсу з Україною. Крім того, підкреслювалась необхідність активізації інформаційної роботи серед громадськості щодо євроатлантичного курсу країни, особливо у містах та селищах області.
"Чесна інформація про ЄС і НАТО для жителів Чернігівської та Полтавської областей", – таку назву має проект, реалізація якого розпочалася на Чернігівщині за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Цей проект має міжрегіональний характер і передбачає низку інформаційних заходів для різних груп населення – учнів загальноосвітніх шкіл, державних службовців, партійних лідерів, журналістів. Особливістю такої акції є можливість обміну досвідом інформаційної роботи між представниками громадських організацій Чернігівської та Полтавської областей, а також проведення конкурсу для журналістів на кращу публікацію з проблематики ЄС та НАТО. Даний конкурс оголошується з метою пожвавити інтерес місцевих ЗМІ до питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ініціювати дискусію про переваги чи недоліки зовнішньополітичного курсу України. 10 переможців конкурсу (по 5 з кожної області) матимуть змогу поїхати до Польщі і на власні очі побачити зміни, що сталися в цій країні після входження до НАТО та Євросоюзу.
Презентація Центру євроатлантичної інтеграції у Чернігові
Вона була проведена 22 лютого п.р. Інститутом трансформації суспільства і Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України за підтримки Громадської ліги Україна – НАТО та за сприяння Міністерства закордонних справ України. Ця новоутворена структура працюватиме на базі обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
У даній акції взяли участь понад тридцять чоловік, що представляли низку профільних управлінь облдержадміністрації, вищі навчальні заклади, школи, установи сфери культури, громадські організації Чернігівщини. Перед присутніми виступили завідувач відділу інформаційної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України В.Фурашев, директор Інституту трансформації суспільства О.Соскін та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів В.Бойко, які розповіли про основні напрями та завдання такої інституції, відповіли на численні запитання. В їх промовах наголошувалось також на необхідності розгортання мережі навчально-наукових центрів з євроатлантичної інтеграції в регіонах з метою поліпшення просвітницької та інформаційної роботи у цій сфері.
|
|