реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень "Україна - НАТО" № 9

Щотижневий бюлетень "Україна - НАТО" № 9



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2304
Європейська інтеґрація


Зустріч глави держави з керівником уряду Литви
Під час цієї зустрічі, яка відбулася 28 лютого п.р., Президент України Віктор Ющенко та Прем’єр-міністр Литовської Республіки Гедімінас Кіркілас обговорили питання двосторонньої співпраці між обома країнами, а також взаємодії в реалізації євроатлантичної та євроінтеграційної політики України. Глава української держави подякував литовській стороні за послідовну підтримку як євроатлантичних прагнень України, так і позитивного рішення стосовно питання приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.

Євроатлантичні прагнення України мають базуватися на раціональному виборі моделі достатньої безпекової політики нашої країни
Так пояснив Президент України Віктор Ющенко у своїй промові 28 лютого п.р. на міжнародному форумі "Європа-Україна", який проходив у Києві. Торкаючись відносин України з Євросоюзом, глава держави заявив, що Україна розраховує на асоційоване членство в ЄС. Він аргументував євроустремління України спільними ціннісними позиціями, а також окремо зазначив, що ця політика не спрямована проти третьої сторони і не викликана політичною кон’юнктурою. За його словами, євроатлантичні прагнення України повинні гарантувати незмінний статус нашої країни як суверенний. Віктор Ющенко назвав передчасними вимоги проведення референдуму з питань вступу до НАТО, оскільки Альянс не робив відповідних пропозицій Україні. Президент також вважає, що мають бути здійснені активні зусилля по інформуванню людей про Організацію Північноатлантичного договору та її політику. На його думку, таких нових знань потребують 97 відсотків українців.

Послідовна підтримка Польщею реалізації європейських та євроатлантичних перспектив України
Вдячність за це була висловлена Міністром закордонних справ України Володимиром Огризком на переговорах з Президентом Республіки Польща Лехом Качинським, проведених 4 березня п.р. в рамках візиту керівника українського зовнішньополітичного відомства до Варшави. Зі свого боку, глава польської держави відзначив цілковиту підтримку його країною української заявки на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО на Бухарестському саміті у квітні 2008 року. Він також підкреслив, що на сьогодні спостерігається відчутний поступ Європейського Союзу в сприянні євроінтеграційним устремлінням України.

Підписання виконавчих домовленостей щодо подальшого розвитку та підвищення
ефективності діяльності Бюро військової документації Україна-НАТО

Дана церемонія пройшла в рамках візиту делегації представників НАТО на чолі із заступником директора - начальником штабу Координаційного центру партнерства бригадним генералом Віктором Стрімбеану 28 лютого п.р. відповідно до Адміністративної угоди між Міністерством оборони України та штабом Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації щодо створення, фінансування та підтримки діяльності Бюро військової документації Україна-НАТО. З виконанням всіх необхідних формальностей воно повністю перейшло у власність української сторони. В урочистому підписанні цих домовленостей брали також участь представники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, Координаційного центру партнерства та Офісу зв’язку НАТО в Україні.

Обговорення питань взаємодії з НАТО в рамках програми "Наука заради миру” у Харківському регіональному прес-центрі Укрінформу
Ця подія відбулася за участю вчених Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут". Як розказав завідуючий лабораторією ННЦ "ХФТІ" Олександр Щербаков, тут здійснюється розробка унікальної установки під назвою "Нестор". Йдеться про могутній компактний генератор-циклотрон, який планується використати для досліджень у сфері медицини, екологічної безпеки, судової експертизи. Розробка такої установки почалася в 2000 р. за рахунок гранта НАТО, причому перший транш становив триста тисяч євро. За своїми технічними характеристиками циклотрон можна порівняти із кращими європейськими аналогами. Для Харкова це не єдиний приклад співпраці з НАТО. Так, у 1995 р. за допомогою Альянсу ліквідовано аварію на Диканівських очисних спорудах, яку можна порівняти з екологічною катастрофою. Щодо України в цілому, то останніми роками країни НАТО брали участь у ліквідації наслідків повеней у Закарпатті, збереженні найбільшого в Європі полігона "Яворів", що у Львівській області. Нині у фонді НАТО передбачено значні кошти для попередження вибухів і пожеж, подібних тим, що мали місце в Новобогданівці, Запоріжжі, Донецькій області.
Під час обговорення, в якому також взяли участь харківські політологи і соціологи, порушувалося питання вступу України в НАТО. Загальний висновок: спочатку в Україні повинні утвердитися демократичні норми, що відповідають стандартам Альянсу.

Чергове засідання Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blackseafor"
Воно пройшло 19 – 21 лютого п.р. в турецькому місті Стамбул за участі Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, України та Туреччини. На ньому були обговорені та узгоджені плани проведення цьогорічної активації "Blackseafor". Зокрема, розглядалися доповнення до підконцепції майбутньої фази такої активації, а також склад сил, що залучатимуться до неї, та деталі заходів, що проводитимуться під час стоянки в портах і в морі. Очікується, що військові моряки з причорноморських країн виконають такі навчальні завдання, як ведення надводної та повітряної обстановки, плавання в ордерах, спостереження за цивільними суднами та літаками, передача вантажу, перехоплення і догляд судна-порушника, евакуація мирного населення, надання допомоги кораблю, що терпить лихо, та рятування людини, що опинилася за бортом.

Зустріч представників командування Військово-Морських Сил ЗС України та НАТО
27 лютого п.р. співробітники Офісу зв’язку НАТО в Україні та військові аташе країн-членів НАТО, які акредитовані в нашій державі, відвідали Феодосію, де побували в батальйоні морської піхоти. Там вони ознайомилися з умовами розміщення особового складу, організацією бойової підготовки, оглянули зразки озброєння та військової техніки. На Старокримському полігоні гості спостерігали за проведенням тактико-спеціальних занять за миротворчою тематикою, діями на блокпосту, під час зачистки будівель та при патрулюванні. За словами заступника командувача Військово-Морських Сил ЗС України з берегової оборони - начальника військ берегової оборони полковника Олександра Островського, такі зустрічі дають можливість почути думку іноземних колег, обмінятися досвідом, вислухати слушні зауваження та побажання.

Заключна конференція з планування щорічного військово-морського навчання "Чорноморське партнерство-2008"
Цей форум пройшов у турецькому місті Стамбул за участю офіцерів Військово-Морських Сил ЗС України капітана 2 рангу Геннадія Шпаковського та старшого лейтенанта Василя Юрійчука. На ньому було остаточно погоджено замисел майбутніх маневрів, визначено склад сил від країн, які долучатимуться до них, та умови їх логістичного забезпечення, обговорено проект оперативного плану цього тренування.
Навчання серії "Чорноморське партнерство" проходять в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". У різні роки Військово-Морські Сили ЗС України на них представляли фрегат "Гетьман Сагайдачний", морський тральщик "Жовті Води", корвет "Луцьк" і корабель управління "Славутич".

"Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір"
Під такою назвою у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка 26 лютого п.р. відбувся семінар, який ініціювала Громадська ліга Україна-НАТО за сприяння Міжнародного фонду "Відродження" та Народного руху України.
З вітальними словами до присутніх звернулися ректор цього університету Петро Саух та начальник управління зв’язків з громадськістю Житомирської облдержадміністрації Микола Сюравчик, які відзначали важливість подібних зібрань у роботі щодо інформування громади регіону про євроатлантичний курс України. В даному заході брали участь заступники голів районних державних адміністрацій з гуманітарних питань, представники державних установ, громадських організацій та політичних партій Житомирщини, молодь і освітяни області. Серед іншого розглядалися соціальні та наукові аспекти співробітництва України з Альянсом, а також проблема реалізації й вдосконалення державної політики щодо інформаційної підтримки неурядовими громадськими об’єднаннями євроатлантичного курсу України з урахуванням особливостей кожного регіону. Демонструвався фільм "НАТО: свій чи чужий?". Окремо обговорювалась теза "Безпека через науку – важливий елемент співпраці України з НАТО".

Телепроект Львівської обласної державної телерадіокомпанії "Чому так?"
Ця телепередача вийшла у прямому ефірі 25 лютого п.р. До участі в ній було запрошено представників різних політичних партій та органів місцевої влади, науковців і військовослужбовців Західного оперативного командування. Обговорювалась тема євроатлантичної інтеграції України, в рамках якої порушувались, зокрема, такі питання, як НАТО в інформаційному контексті, обізнаність громадськості щодо діяльності Альянсу тощо. Присутні мали можливість висловити власні думки щодо євроатлантичних процесів.

"Україна - НАТО: кроки назустріч"
Інформаційний стенд під такою назвою, створений за проектом Центру інформації та документації НАТО в Україні, виставлено у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки. Тут можна ознайомитися з матеріалами про ключові аспекти діяльності Організації Північноатлантичного договору, її історію, структуру, позицію України щодо членства в ній. Представлені документи допомагають читачам сформувати власну думку і виробити особисті погляди на дану проблематику. Своє ставлення до політики держави у цьому напрямку та бачення перспектив розвитку відносин Україна-НАТО читачі можуть висловити у запропонованій анкеті.
Слід нагадати, що проект Центру інформації та документації НАТО в Україні "Встановлення інформаційних стендів НАТО: створення доступу до інформації з питань міжнародної безпеки в Україні" реалізовується в нашій державі з 2005 року. Щорічно спільно з Всеукраїнським громадським об'єднанням "Демократична дія" проводяться "круглі столи" і семінари за участі працівників міністерств культури і туризму, освіти і науки, закордонних справ, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, бібліотек навчальних закладів. Для поповнення таких постійно діючих інформаційних стендів безкоштовно передається література з названої тематики.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
20:27
17-Лис-2024
Байден дозволив Україні завдати ударів по Росії американськими ракетами великої дальності
Про це пише газета The New York Times з посиланням на офіційних осіб США.
За д
19:41
17-Лис-2024
Генерал Валерій Залужний попереджає: війна на виснаження і допомога запізнілими і малими порціями цьому не допоможуть
На круглому столі в рамках роботи міжпартійної парламентської групи на підтримку Укра
Усі новини


реклама партнерів: