реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 10

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 10



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2549
Європейська інтеґрація


Інтерв’ю Президента України Віктора Ющенка Українському національному інформаційному агентству ("Укрінформ")
Серед головних тем розмови, яка відбулася 11 березня п.р. з нагоди 90-річчя від заснування Укрінформу, був курс України на євроатлантичну інтеграцію. "Давайте абстрагуємося від НАТО, а просто один у одного запитаємо: яка безпекова чи оборонна політика потрібна Україні, щоб ми мали усталену стабільність?", - підкреслив глава держави. Він наголосив, що приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО "є маленьким продовженням цієї політики, не більше". За його словами, йдеться про етапність інтеграційного процесу з Організацією Північноатлантичного договору. "Бухарестський саміт якраз і є тією точкою відліку, коли Україна повинна вступити у співпрацю з Північноатлантичним альянсом в якості учасника угоди про ПДЧ", - зазначив Віктор Ющенко.

Державна прикордонна служба України має стати правоохоронним органом європейського зразка
Таке завдання поставив Президент України Віктор Ющенко на зустрічі з керівниками даної установи та представниками дипломатичного корпусу, що відбулася 12 березня п.р. після відкриття на Черкащині Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби. Глава держави подякував країнам-партнерам України, чия допомога уможливила відкриття цього закладу та його оснащення за всіма сучасними критеріями. Сьогоднішня подія "є прикладом того, як спільні погляди, співпраця на міжнародному рівні рухають такий першокласний національний проект", - сказав Президент України.

Конференція "Україна - ЄС" у Брюсселі
Виступаючи 10 березня п.р. на даному форумі, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що процес інтеграції нашої держави в НАТО "йде нормально", і наголосила: "Єдине, що потрібно, - це його супроводжувати". За її словами, треба провести "ще дуже значну роботу, щоб суспільство почало змінювати думку щодо колективних систем безпеки".

Робочий візит керівника українського зовнішньополітичного відомства до Великої Британії
В рамках цього візиту 11 березня п.р. Міністр закордонних справ України Володимир Огризко провів зустріч з Державним секретарем у закордонних справах та справах Співдружності Девідом Мілібендом. У ході перемовин обговорювались актуальні питання двосторонніх відносин. Предмет уваги сторін склали деякі аспекти євроатлантичної інтеграції України в контексті намірів нашої держави приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.
Того ж дня було оприлюднено заяву Парламенту Великої Британії стосовно України, в якій, зокрема, вітається нещодавнє успішне завершення переговорів щодо вступу України до Світової організації торгівлі, відзначається вагомий внесок нашої країни у зміцнення безпеки у євроатлантичному регіоні та результативність її активної співпраці з НАТО. Висловлено сподівання щодо посилення та піднесення на новий рівень відносин між Україною і Альянсом за підсумками Бухарестського саміту у квітні 2008 року.

Верховна Рада України прийняла постанову "Про питання вступу України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО)"
За цей акт 6 березня п.р. проголосувало 248 народних депутатів із 423 зареєстрованих в залі парламенту. В даній постанові, зокрема, наголошується, що рішення про вступ України до НАТО має прийматися "лише за наслідками всеукраїнського референдуму, який може проводитися за народною ініціативою відповідно до Закону України "Про всеукраїнський референдум".

Приєднання України до Плану дій щодо набуття членства в НАТО надасть новий поштовх для інтенсифікації міжнародного співробітництва у безпековій сфері
На цьому наголосив в.о. Голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко 29 лютого п.р. на зустрічі з послами країн-членів НАТО, під час якої була презентована Концепція реформування СБУ. Серед докорінних змін передбачаються оптимізація організаційно-штатної структури, форм і методів роботи Служби безпеки України, демілітаризація, впровадження демократичного цивільного контролю над діяльністю спецслужб, розширення співпраці з неурядовими громадськими установами, повернення історичної правди та розсекречення архівів, забезпечення високого соціального статусу співробітників СБУ.
Керівник даного відомства повідомив, що сьогодні Служба безпеки України взаємодіє з 34 спеціальними структурами та правоохоронними органами держав, які входять до Альянсу, в таких галузях, як боротьба з міжнародним тероризмом, незаконним обігом наркотиків, організованою злочинністю, корупцією, відмиванням грошей, незаконними діяннями в економічній сфері та в торгівлі зброєю.

Спільне засідання Північноатлантичної ради НАТО та Політико-безпекового комітету ЄС
Воно відбулося 25 лютого у Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Яап де Хооп Схеффера та Верховного представника з питань спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС Хав’єра Солани. Розглядалася обстановка в Афганістані, Косово та Боснії і Герцеговині.
Окрема увага була приділена, зокрема, діяльності Поліцейської місії ЄС в Афганістані та підготовці спеціалістів для Національної поліції Афганістану. Визнана необхідність розвитку співробітництва між місіями Альянсу та Євросоюзу в цій країні.
Обговорюючи ситуацію у Косово, Генеральний секретар НАТО наголосив, що сили КФОР продовжуватимуть виконувати свої функції із забезпечення безпекового середовища та захисту всіх громадян краю. Він підкреслив, що Альянс розглядає свою миротворчу діяльність тут як частину міжнародних зусиль, спрямованих на стабілізацію регіону.
Стосовно Боснії і Герцеговини Верховний представник з питань спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС зазначив, що Євросоюз проводить переговори з БіГ щодо укладання Угоди про стабілізацію та асоціацію.

Робоча зустріч начальників генеральних штабів країн Вишеградської четвірки
В ході цієї зустрічі, яка відбулася 1 березня п.р. в Празі – столиці Чеської Республіки, сторони обмінялися досвідом взаємодії військових підрозділів своїх країн у миротворчих операціях. Окремо йшлося про співробітництво в рамках військових навчань та програм технічної модернізації збройних сил. Крім того, розглядалися проблеми стратегічних авіаційних перевезень, захисту електронної інформації, енергетичної безпеки та місій НАТО. Дістала підтримку ініціатива створення робочої групи, яка координуватиме роботу, пов’язану з опрацюванням спільного каталогу таких потреб.
У форматі "4+1" в цьому зібранні брала участь українська військова делегація на чолі з начальником Генерального штабу Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком. Він ознайомив своїх колег з перспективами залучення підрозділів ЗС України до багатонаціональних бойових тактичних груп Європейського Союзу. Детально також обговорювались питання розвитку двосторонньої військової співпраці нашої країни з державами Вишеградської четвірки.

Семінарські заняття для представників Командування Повітряних Сил Збройних Сил України
Вони проводились 11-13 березня п.р. у Вінниці за участю експертів Центру цивільно-військових відносин Школи післядипломної освіти ВМС США. До складу американської військової делегації також увійшли аташе з питань оборони Посольства США в Україні полковник Джеймс Моллой та координатор оборонних програм відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні Алі Кенгерлі. Під час цього заходу українські офіцери знайомились з методами та порядком планування і розробки різноманітних програм, прийнятих в арміях провідних країн світу, етапами складання бюджету та його реалізацією. Крім того, українські військові опрацювали перелік основних завдань щодо виконання і спрямування стратегічних, оперативних і тактичних цілей бюджетних видатків.

Дніпропетровським чиновникам читатимуть лекції про НАТО
Раз на місяць викладачі вищих навчальних закладів Дніпропетровська розповідатимуть держслужбовцям міста про Організацію Північноатлантичного договору та умови ймовірного членства України в ньому. Такі лекції проводитимуть викладачі політології та історії. Відвідування цих публічних читань є обов’язковим для головних спеціалістів, начальників управлінь та їхніх заступників. За статистикою, менше десяти відсотків населення володіють достатньою інформацією з даної проблематики. За словами доцента Дніпропетровського національного університету Олександра Рудика, такий же відсоток обізнаних і серед держслужбовців. Відтак гальмуються процеси налагодження співробітництва із структурами НАТО та формування об’єктивної громадської думки щодо можливого вступу в НАТО. Лекції на цю ж тему читатимуть також депутатам місцевих рад усіх рівнів, вчителям та викладачам.

Кременчуцька молодь по-новому подивилась на НАТО
25 лютого п.р. у Кременчуці відбувся "круглий стіл" "НАТО - очима молоді" у рамках програми "Євроатлантична інтеграція - очима молоді". Організаторами цього форуму виступили: Молодіжний парламент Кременчука, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, відділ у справах сім'ї та молоді у партнерстві з міським управлінням освіти та Кременчуцьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. У заході взяли участь представники шкільних євроклубів міста, молодіжних громадських організацій, активісти учнівського та студентського самоврядування.
У промові завідувачки міським відділом у справах сім’ї та молоді Ольги Усанової зверталась увага на те, що проблема необізнаності населення про НАТО полягає в стереотипах ще радянських часів, коли пересічних громадян переконували, що Північноатлантичний альянс - це зло. На думку головного спеціаліста міського управління освіти Ірини Калітіної, молодь потрібно постійно інформувати про євроатлантичні інституції через проведення лекцій в навчальних закладах шкільними євроклубами. Про переваги та негативні наслідки, що чекають на Україну в разі вступу до НАТО, розповів директор міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Віталій Малецький. Як зазначив координатор згаданої програми Микола Шевченко, відносини України з Альянсом є предметом гучних диспутів, що загострюються перед черговими виборами як серед політиків, так і в суспільстві, але всі дискусії, як правило, поширюють упереджену інформацію про Організацію Північноатлантичного договору.
Присутні висловлювали різні міркування стосовно Альянсу, одностайності тут не було. Надалі планується проведення ряду "круглих столів", тренінгів та лекцій, спрямованих на поінформування молоді про НАТО та ЄС.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: