реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 11

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 11



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1812
Європейська інтеґрація


Глава держави оптимістично оцінює перспективи приєднання нашої країни до Плану дій щодо членства в НАТО
Таку впевненість висловив Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції в Брюсселі, перебуваючи 13 березня п.р. з робочим візитом в Королівстві Бельгія. "Переконаний – ми досягнемо свого суверенного бажання приєднатися до Плану дій щодо членства", - заявив він. За його словами, сьогодні українській стороні слід провести "надзвичайно багато роботи, переговорів із різними країнами", щоб забезпечити успішне для України рішення на саміті НАТО в Бухаресті. Глава держави наголосив, що одним із найголовніших моментів у даному контексті є розуміння учасників Альянсу, чому для України так важливо інтегруватися в систему колективної безпеки.

Робочий візит глави держави до Польщі
В ході цього візиту, який відбувся 14 березня п.р., під головуванням Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Польща Лєха Качинського були проведені українсько-польські переговори. Після їх завершення глава української держави відзначив важливу роль Польщі в питанні приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО на саміті в Бухаресті у квітні 2008 року. Він наголосив, що йдеться про "якісне завдання в контексті нашої інтеграції до Північноатлантичного блоку". Віктор Ющенко ще раз підкреслив, що не бачить перспектив української національної безпеки, суверенітету та цілісності поза моделлю колективної безпеки. У свою чергу, Лєх Качинський зауважив, що польська сторона підтримує європейські прагнення України, і запевнив, що Польща вживатиме конкретних дій для забезпечення позитивного рішення з цього питання.

Інтерв’ю глави держави Громадському телебаченню Польщі та виданню „GazetaPolska”
В числі головних тем розмови, яка відбулася 14 березня п.р. під час перебування Президента України Віктора Ющенка в Польщі з робочим візитом, окрема увага була надана євроатлантичній інтеграції нашої країни та перспективам її приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО. Він заявив, що оптимістично налаштований на таке рішення. "У нас є сьогодні багато відданих партнерів, які допомагають нам йти цією дорогою", - сказав глава держави, назвавши серед них Польщу та США. За його словами, інтеграція України до Альянсу є правильним шляхом, який гарантує їй державний суверенітет та цілісність.

Черговий випуск тижневої радіопрограми "Акценти Президента: точка зору глави держави на актуальні події тижня"
Він прозвучав 15 березня п.р. в ефірі Національної радіокомпанії України. Значна увага в ньому була приділена питанню про запрошення України до Плану дій щодо членства в НАТО на саміті Альянсу в Бухаресті. "Я переконаний, що ми досягнемо свого суверенного бажання приєднатися до ПДЧ відносно членства в НАТО", - підкреслив Віктор Ющенко.

Листи Президента України і Прем’єр-міністра України до Генерального секретаря НАТО, Президента Франції та Федерального Канцлера ФРН
Ці звернення були оприлюднені 17 березня п.р. і в них йдеться про прагнення України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО та висловлюється сподівання на схвалення позитивного рішення Північноатлантичним альянсом з цього питання на Бухарестському саміті. Одночасно привертається увага до можливості зафіксувати незворотність євроатлантичного вибору України, яка існує сьогодні, шляхом запрошення нашої держави до ПДЧ в Бухаресті.

Робочі візити керівників українського зовнішньополітичного відомства до Болгарії, Іспанії та Туреччини
18 березня п.р. в Софії перебував перший заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, де відбулися його переговори із заступником Міністра закордонних справ Болгарії Т.Чуровим, радником Президента Республіки Болгарія із міжнародної політики Е.Вилєвим та радником Прем’єр-міністра Болгарії з питань зовнішньої політики В.Рядомирським. Обговорювались зовнішньополітичні пріоритети України, зокрема курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. До відома болгарської сторони було доведено незмінність позиції України стосовно приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО, а також окреслені плани майбутніх відносин між нашою країною і Північноатлантичним альянсом.
Того ж дня заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв відвідав Мадрид, де зустрівся у зовнішньополітичному відомстві Іспанії з Генеральним директором з питань зовнішньої політики Рафаелом Дескальяром та Генеральним секретарем з питань ЄС Мігелем Наварро. Відбувся обмін думками про переговорний процес між Україною та ЄС щодо нової посиленої угоди. Окрему увагу було приділено обговоренню питань, пов’язаних з підготовкою до Бухарестського саміту НАТО, та перспектив подальшого співробітництва між Україною і Альянсом.
19 березня п.р заступник Міністра закордонних справ України Олександр Купчишин перебував у Туреччині, де провів консультації з Державним секретарем МЗС Турецької Республіки Е.Апаканом та Генеральним секретарем Ради національної безпеки Туреччини Т.Бурджуочлу. Співрозмовники обмінялися думками щодо сучасного етапу співробітництва України з Північноатлантичним альянсом та ходу підготовки до Бухарестського саміту НАТО. У цьому контексті турецькою стороною було відзначено, що офіційна Анкара підтримує євроатлантичні прагнення нашої держави.
Того ж дня Міністр закордонних справ України Володимир Огризко відвідав Італію, де мав зустріч з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Італійської Республіки Массімо Д’Алемою. Відбулися переговори з актуальних аспектів українсько-італійського співробітництва. Значна увага була приділена питанням європейської та євроатлантичної інтеграції України. Глава українського зовнішньополітичного відомства передав співрозмовнику оригінал особистого звернення Президента України Віктора Ющенка до Президента Італійської Республіки Дж.Наполітано, в якому міститься прохання підтримати прагнення України стосовно приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО на Бухарестському саміті Альянсу. Зі свого боку, Массімо Д’Алема високо оцінив рівень взаємодії України з Організацією Північноатлантичного договору, позитивно відзначив внесок нашої держави у зміцнення міжнародної безпеки, зокрема, шляхом участі у військових операціях НАТО, а також підтвердив готовність італійської сторони всіляко сприяти зближенню між Україною та Альянсом.

Спільний неофіційний лист десяти країн-членів Альянсу стосовно приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО
Йдеться про звернення Болгарії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії і Чехії, в якому мовиться, що такий крок зміцнив би стабільність і безпеку в Європі. Автори даного листа наголошують, що долучення України й Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО на саміті Північноатлантичного союзу в Бухаресті стало б логічним продовженням співпраці з цими країнами з урахуванням зусиль, яких вони обидві доклали для реформування своїх військових і політичних інституцій. Водночас застерігається, що відмова їм у задоволенні такого прохання може поставити під сумнів традиційну політику НАТО – політику "відкритих дверей".

Консультації Україна-НАТО високого рівня в рамках Інтенсифікованого діалогу
3-й раунд цих консультацій відбувся 13 березня п.р. в Брюсселі у штаб-квартирі Альянсу. З боку НАТО в них взяла участь делегація у складі заступника помічника Генерального секретаря НАТО з безпекової політики та партнерства Роберта Сіммонса, помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шевіді, інших високих посадовців Міжнародного секретаріату Альянсу. Від України представницьку делегацію очолював перший заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій. До неї увійшли працівники ряду відомств, зокрема Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату РНБО України, міністерств оборони та юстиції, МНС і Держкомтелерадіо. Сторони обговорили широкий спектр питань зовнішньої та внутрішньої політики України, важливих з точки зору подальшої реалізації курсу нашої держави на євроатлантичну інтеграцію. Окрему увагу було приділено інформуванню населення України про НАТО та співробітництво з Альянсом, реформам у військовій, безпековій, оборонній, конституційній та правовій сферах, боротьбі з корупцією.

До спільного командно-штабного навчання із залученням військ "Рапід Трайдент-2008"
Для набуття необхідних навичок у проведенні цього навчання в американському штаті Каліфорнія (м.Лос-Аламітос) група представників Збройних Сил України на чолі із старшим помічником начальника оперативного відділення оперативного відділу 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України майором Ігорем Кушніренком пройшла курс підготовки штабних офіцерів бригадного рівня. Українські військовики знайомилися із системою і методикою такої підготовки, завданнями та обов’язками офіцерів і сержантів Сухопутних військ США, їх відносин та порядку взаємодії, розмежування повноважень між офіцерським та сержантським складом, планування і здійснення тренувань в операціях у забудованій місцевості.

Євроатлантична інтеграція: регіональний вимір

У Вінницькому торговельно-економічному інституті пройшла міжнародна науково-практична конференція "Євроатлантична інтеграція України: можливості та перспективи". У ході даного заходу піднімалися теми сьогодення Північноатлантичного альянсу, співробітництва з ним України, а також наголошувалося на важливості євроатлантичного курсу для розвитку нашої країни, порушувалися питання реформування вітчизняних Збройних Сил та ОПК, підкреслювалося значення ролі молоді у виборі майбутнього української держави.

В Житомирі відбувся семінар-тренінг для активістів новоствореного Житомирського центру євроатлантичної інтеграції, який засновано Інститутом трансформації суспільства на базі Житомирського національного університету ім. Івана Франка за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні та за сприяння Міністерства закордонних справ України, Громадської Ліги Україна-НАТО і апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Під час даного заходу учасники ознайомилися з методикою проведення освітніх курсів з питань євроатлантичної інтеграції України та досвідом київських педагогів щодо формування спецкласів з питань євроатлантичної інтеграції. Крім того, на семінарі були презентовані Концепція створення регіональних центрів євроатлантичної інтеграції, навчальний курс для студентів вищих учбових закладів "Європейська та євроатлантична інтеграція", монографія "Партнерство заради безпеки: досвід країн НАТО та українська перспектива".





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: