реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 14

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 14



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2322
Європейська інтеґрація


Віктор Ющенко високо оцінює рішення НАТО щодо України
Про це він заявив 3 квітня п.р. на прес-конференції у Румунії, назвавши рішення Північноатлантичної ради НАТО, прийняте в Бухаресті, історичним для долі українського народу і держави. "Це виключна перемога", - прокоментував рішення Альянсу Президент України, додавши, що воно дещо перевершило очікування, які українська сторона закладала у такого роду документ. Зокрема, Декларація Бухарестського саміту, погоджена на рівні глав держав та урядів країн-членів Альянсу, містить таке положення: "НАТО вітає євроатлантичні устремління України та Грузії. Сьогодні ми досягли згоди, що ці країни стануть членами НАТО… ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їх прямому шляху до членства. Сьогодні ми чітко заявляємо, що ми підтримуємо заявки цих країн щодо ПДЧ". За словами Віктора Ющенка, Альянс висловився абсолютно чітко як про євроатлантичну перспективу, так і по відношенню до української заявки.
Президент України повідомив, що згідно із рішенням саміту, міністри закордонних справ країн-членів НАТО отримали доручення на проведення спеціальних консультацій з тим, щоб у грудні 2008 року можна було повернутися до розгляду питання про приєднання України та Грузії до ПДЧ. Він особливо подякував усім, хто виступав партнерами України у даній темі. За словами Віктора Ющенка, безумовно, сьогоднішнє рішення далося українській стороні непросто. "Але це рішення є історичним, тому у нас є підстави подякувати всім нашим партнерам, які продемонстрували віддані зусилля щодо українського інтересу", - наголосив глава держави.

Засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів
Відкриваючи це засідання, яке відбулося 4 квітня п.р. в Бухаресті, Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер відзначив, що сьогодні започатковується нова фаза у відносинах між Україною та Альянсом. Адже Організація Північноатлантичного договору підтримала євроатлантичні прагнення України. Очевидно, зазначив головний посадовець НАТО, що Україна "на високому політичному рівні" має звернути належну увагу на забезпечення всіх умов, необхідних для приєднання до ПДЧ. "Ми дуже цінуємо нашу співпрацю з вами і хочемо просувати її вперед", - підкреслив Я.Схеффер. За його словами, Україна вже досягла значного прогресу в приведенні свого безпекового та оборонного сектору до стандартів НАТО. Альянс, зазначив він, готовий і в подальшому надавати свою допомогу Україні.
В свою чергу, Президент України Віктор Ющенко наголосив, що своїм рішенням на Бухарестському саміті Північноатлантична рада "надала абсолютно чіткий сигнал" стосовно подальшого розвитку відносин України з НАТО. За його словами, принципове підтвердження політики "відкритих дверей" Альянсу щодо України "зміцнює ідеологію і принципи єдиного та неподільного безпекового європейського простору", до якого, безумовно, належить Україна. На переконання Президента України, рішення Північноатлантичної ради є водночас "визнанням значної ролі України як контрибутора європейської і світової безпеки". У цьому контексті Віктор Ющенко нагадав, що за роки своєї незалежності Україна зробила "вагомий внесок у створення нової "архітектури безпеки", зокрема, добровільно відмовилася від ядерного арсеналу. "Ми розцінюємо рішення Північноатлантичної ради також як потужний імпульс, завдяки якому ми зможемо прискорити увесь комплекс наших внутрішніх реформ на шляху європейської і євроатлантичної інтеграції", - наголосив Президент, підкресливши, що цей курс зафіксований в українському законодавстві і залишається незворотнім.
За результатами форуму прийнята Спільна заява засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів, яка, зокрема, містить таке положення: "Союзники попросили міністрів закордонних справ НАТО зробити першу оцінку досягнутого прогресу на їхньому засіданні у грудні 2008 року. Міністри закордонних справ НАТО мають повноваження прийняти рішення щодо заявки стосовно ПДЧ з боку України".
Перед початком роботи Комісії Україна-НАТО відбулася двостороння зустріч Президента України з Генеральним Секретарем НАТО Яапом до Хооп Схеффером у вузькому колі, під час якої Віктор Ющенко ще раз підтвердив незмінність євроатлантичного курсу України. У присутності Президента України Генеральний Секретар НАТО та Міністр закордонних справ України Володимир Огризко підписали додаткові протоколи до Меморандумів про взаєморозуміння між Урядом України та НАТО щодо заснування Центру інформації та документації НАТО в Україні та щодо призначення офіцерів зв'язку НАТО в Україні. Відповідно до підписаних протоколів, персонал центру та офіцери зв'язку НАТО будуть користуватися усіма привілеями, імунітетами та сприянням у такій мірі, в якій вони звичайно надаються співробітникам дипломатичних місій, акредитованих в Україні, та членам їх родин відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року.

Прем’єр-міністр України вважає рішення НАТО "цілком позитивним - адже у ньому об’єктивно зафіксовано нинішній рівень і перспективу розвитку відносин України з Альянсом"
Про це 8 квітня п.р. повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України. Глава Уряду вважає, що своїм рішенням Альянс, фактично, закликав Україну інтенсифікувати практичну роботу, спрямовану на завершення необхідних реформ, відзначивши, що успіхи на цьому шляху отримають відповідну оцінку. За словами Юлії Тимошенко, "Уряд України буде докладати усіх необхідних зусиль для кращої координації і повного виконання заходів Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік. Крім того, значно більша увага з боку Уряду буде надаватись процесу інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції – як шляхом збільшення відповідних видатків з бюджету, так і шляхом забезпечення постійної співпраці влади і неурядових організацій у цьому питанні. Ми зацікавлені у новій якості публічного діалогу". На думку Прем’єр-міністра, успішні практичні дії допоможуть Україні досягти у відносинах з НАТО необхідного для суспільства результату.

Інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції – у центрі уваги Уряду
4 квітня п.р. відбулося шосте засідання Урядового комітету європейської інтеграції та міжнародного співробітництва під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Григорія Немирі.
В ході засідання було розглянуто низку важливих нормативно-правових актів у сфері міжнародних відносин. За результатами дискусії були підтримані проекти постанов Кабінету Міністрів України: про подання на ратифікацію Верховною Радою України Угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво в галузях військової підготовки, технологій та науки; про подання на ратифікацію Верховною Радою України Меморандуму про взаєморозуміння щодо скоординованого розвитку Чорноморської окружної автомагістралі; про затвердження Порядку підготовки та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX.
Окремо членами Урядового комітету було детально обговорено проект Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008–2011 роки, а також доручено Державному комітету телебачення і радіомовлення України доопрацювати його з урахуванням висловлених зауважень та у двотижневий термін згідно з Регламентом Кабінету Міністрів України внести необхідний пакет документів.

Стан ефективності опанування країнами-партнерами НАТО документів та доктрин у сфері протиповітряної оборони
Ці питання були у центрі уваги засідання Комітету НАТО з питань протиповітряної оборони в рамках Ради євроатлантичного партнерства, яке 4 квітня п.р. завершилося у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі. На запрошення військового представництва Місії України при НАТО у засіданні взяла участь українська військова делегація на чолі з начальником радіотехнічних військ – начальником управління радіотехнічних військ апарату начальника протиповітряної оборони Командування Повітряних Сил ЗС України генерал-майором Артуром Артеменком.
Серед іншого, обговорювався поточний стан та перспективи приєднання країн-партнерів Альянсу до Програми з обміну даними про повітряну обстановку (Air Situation Data Exchange – ASDE). Крім того, учасники засідання визначили шляхи вирішення проблемних питань з реалізації Цілей партнерства у сфері протиповітряної оборони в рамках участі країн-партнерів у Процесі планування та оцінки сил. Були також сплановані спільні кроки щодо досягнення взаємосумісності у сфері управління засобами та системами протиповітряної оборони. Також учасники зустрічі провели виїзне засідання у швейцарському місті Люцерн, де ознайомилися з практичними аспектами підготовки Швейцарії до участі у Програмі з обміну даними про повітряну обстановку та досвідом співпраці цієї країни з Альянсом у сфері протиповітряної оборони.

У Чернігові за програмою "Україна – НАТО" відкрито курси перепідготовки та підвищення кваліфікації за спеціальністю "Економіка та управління виробництвом"
На навчання у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, який діє в рамках програми "Україна-НАТО", були прийняті 20 військовослужбовців, звільнених протягом останніх трьох років, та військовослужбовців, які підлягають звільненню у запас або відставку найближчим часом. У церемонії відкриття курсів взяли участь менеджер програми "Україна-НАТО" Крістофер Штаудт, представник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Болдирєв, керівництво Центру, командування Територіального управління "Північ" та Чернігівського обласного військового комісаріату. Тривалість курсу складатиме 9 тижнів і завершиться комплексним комп’ютерним тестуванням слухачів. За підсумками тестів слухачі отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка з напряму "Менеджмент".

Євроатлантична інтеграція: регіональний вимір
7 квітня п.р. у Луцьку відбулася робоча нарада з обговорення діяльності Волинського центру євроатлантичної інтеграції. Його було утворено Інститутом трансформації суспільства на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні і Посольства Республіки Польща в Україні у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України та Громадською лігою Україна-НАТО. На зібранні окреслювалися завдання, форми і методи роботи цього центру, механізми залучення до його діяльності громадськості, розглядалися можливості створення представництв в містах Волинської області, а також обговорювались шляхи поширення інформаційних матеріалів про євроатлантичну інтеграцію України. Крім того, у ході наради відбулася дискусія про перспективу членства України в НАТО в контексті активізації дій керівництва української держави в цьому напрямі та практичної реалізації євроатлантичного курсу нашої країни.

На Буковині спеціальна лекторська група проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо діяльності НАТО і співробітництва України з Альянсом. У двох районах Чернівецької області - Кіцманському та Заставнівському - вже відбулися виїзні семінари "Україна - НАТО: шляхи співробітництва", в яких узяли участь учителі історії та правознавства, працівники мистецьких та освітніх закладів, представники політичних партій та громадських організацій. Лекторську групу створено відповідно до розпорядження голови Чернівецької облдержадміністрації Володимира Куліша при Чернівецькому регіональному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. До складу групи, яка інформує громадськість про історію, розвиток, структуру та основні напрямки діяльності НАТО, перспективи розширення та доцільність вступу України до Альянсу, увійшли відомі політологи та науковці.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:22
28-Бер-2024
Російські спецслужби під прикриттям московського патріархату
Ця війна є цивілізаційною. Без знищення московії як імперії, миру і спокою для Україн
19:46
27-Бер-2024
Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — п
19:24
27-Бер-2024
По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року
Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував д
20:44
26-Бер-2024
П'ять сценаріїв розгортання французьких військ в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон своєю заявою про можливе відправлення в Україну за
22:12
25-Бер-2024
Василь Малюк: СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках
З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України значно посилила напрям к
21:20
25-Бер-2024
росіяни вчергове вдарили по Одесі балістикою
Коротко про одеські новини сьогодні.
Росіяни вчергове вдарили по нам балістико
20:29
25-Бер-2024
Війська росії захопили нові території на сході України
Армія Росії просунулася вперед практично на всіх ділянках фронту, де вона штурмує. Пр
20:11
24-Бер-2024
У Чернігові згадали заповіти В’ячеслава Чорновола
24 березня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черні
16:27
24-Бер-2024
Оборонці України - неймовірні!
Ефективність використання засобів, які є в нашому розпорядженні - безпрецедентна. Для
21:09
23-Бер-2024
На Львівщині згорів деревʼяний храм Святого Михаїла
На Стрийщині вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві
23 березня о 10
Усі новини


реклама партнерів: