реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 16

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 16



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2649
Європейська інтеґрація


Інтерв’ю глави держави польській газеті Rzeczpospolita
В розмові, яка відбулася 14 квітня п.р., Президент України Віктор Ющенко подякував Президентові Республіки Польща Лєху Качинському за підтримку євроатлантичних прагнень нашої країни. Глава української держави висловив, зокрема, сподівання, що в питанні вступу до Організації Північноатлан-тичного договору українцям вистачить поміркованості. За його словами, "три роки тому членство в Альянсі підтримували лише 17% суспільства, а три місяці тому – 30%". Водночас він зазначив, що розуміє реакцію Росії на наш намір отримати членство в НАТО, проте просить її політиків "не реагувати настільки емоційно і поважати наше рішення у справі вибору колективної безпеки". "Інтеграція України в євроатлантичні структури не є чимось, до чого можна звикнути протягом однієї доби. Ми не хочемо ні з ким радитися, однак повинні з повагою ставитися до позиції цієї країни і мати терпіння", - сказав Віктор Ющенко.

Презентовано англомовне видання "Біла книга-2007: Оборонна політика України"
Ця подія відбулася 17 квітня п.р. в Києві у Великому залі Генерального штабу ЗС України в рамках щорічної зустрічі глави українського оборонного відомства з воєнно-дипломатичним корпусом, акредитованим в Україні. Розпочинаючи зустріч з військовими аташе, Міністр оборони України Юрій Єхануров зазначив, що протягом двох останніх років заходи, передбачені Державною програмою розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки, були в цілому виконані. "Це дозволяє стверджувати, що українська армія поступово наближається до параметрів, встановлених на 2011 рік", - заявив він. За його словами, безумовним пріоритетом є підвищення боєздатності військ та досягнення ними критеріїв, притаманних збройним силам провідних держав світу. Йде оптимізація системи військової підготовки з урахуванням конкретних вимог, визначених у відповідних формулярах. "Це дало змогу представникам і підрозділам Збройних Сил взяти участь та ефективно діяти в 17 багатонаціональних військових навчаннях, а також забезпечити виконання завдань у складі миротворчого персоналу та контингентів у 11 миротворчих місіях", - наголосив глава вітчизняного оборонного відомства.

До участі Збройних Сил України в Процесі планування та оцінки сил
З метою проведення консультацій з цих питань 14-17 квітня п.р. в Україні перебувала група експертів на чолі з директором Управління оборонної політики та планування сил Міжнародного секретаріату НАТО Френком Боландом. Під час робочих зустрічей з представниками української військової делегації, яку очолював заступник Міністра оборони України Валерій Іващенко, йшлося про оновлений пакет Цілей партнерства для України на 2008-2009 роки та Підсумковий документ щодо участі України в програмі НАТО "Партнерство заради миру". Крім того, представники Альянсу відвідали розташування 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Житомирщині. Тут експерти НАТО ознайомились з виконанням військових завдань в рамках Процесу планування та оцінки сил, визначених для цього ае-ромобільного з’єднання. Результати такої роботи будуть розглянуті й затвердженні на травневому засі-данні Політико-військового керівного комітету НАТО з Україною у Брюсселі.

Засідання держав-контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані на рівні послів
Воно відбулося 16 квітня п.р. в штаб-квартирі НАТО (Брюссель, Бельгія). Нашу країну на ньому представляв Глава Місії України при НАТО, Посол Ігор Сагач. Обговорювались шляхи зміцнення коор-динації зусиль міжнародних інституцій, залучених до процесів із стабілізації та відбудови Афганістану. Перед учасниками даного зібрання виступив Спеціальний представник Генерального секретаря ООН в Афганістані Посол Кай Айде, який наголосив на необхідності застосування з боку міжнародної спільноти комплексного підходу до цих процесів, поєднуючи цивільний та військовий компоненти, та розвитку співпраці у сфері безпеки з сусідами Афганістану, зокрема Пакістаном.
Слід зазначити, що 3 квітня п.р. Президент України вперше представив нашу державу на засіданні держав-контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, що пройшло у рамках Бухарестського саміту Альянсу і на якому, зокрема, було ухвалено Комплексний політико-військовий план щодо Афганістану та Декларацію з викладенням стратегічного бачення таких сил.

14-й випуск слухачів Центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених в запас або відставку
На церемонії з цієї нагоди, яка пройшла нещодавно у Хмельницькому національному університеті, були присутні виконувач обов’язків його ректора Михайло Войнаренко, менеджер Програми НАТО –Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, заступник директора Державного департаменту соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об’єктів Міністерства оборони України Олександр Шемшур, заступник обласного військового комісара підполковник Сергій Завальнюк, міський військовий комісар Володимир Кондтратюк та інші. Одночасно відбувся ярмарок вакансій, на відкритті якого менеджер цього центру з працевлаштування Анатолій Гапеєв поінформував, що близько 20 підприємств запропонували майже 150 вакансій. В урочистій обстановці випускникам були вручені свідоцтва та сертифікати, які отримали за спеціальностями "Менеджмент підприємницької діяльності" - 26 слухачів, "Комп’ютерні технології в економічних системах" - 11 слухачів, "Комп’ютерні системи та мережі" - 10 слухачів, "Логістика" - 10 слухачів, "Графічний дизайн і реклама" -11 слухачів.
"У поточному році ми плануємо перенавчити 640 колишніх військових. Для цього передбачено фінансування у розмірі 600 тисяч євро", - повідомив Крістофер Штаудт. До того ж, за його словами, крім Києва, Одеси, Сімферополя, Севастополя, Львова, Хмельницького, де вже давно працюють подібні центри, планується активізувати роботу зазначеної програми в таких містах, як Кіровоград, Кривий Ріг, Тернопіль, Рівне.

Управління повітряним рухом щодо попередження та боротьби з ймовірними терористичними актами з використанням повітряних суден
Протягом 15 – 18 квітня п.р. ці питання обговорювались в ізраїльському місті Хезлія в ході засідання Комітету НАТО з управління повітряним рухом. В ньому взяла участь українська військова делегація на чолі з начальником командного центру – заступником начальника штабу Повітряних Сил Збройних Сил України з бойового управління полковником Григорієм Кришталем.
Під час даного засідання українські військові ознайомились з новими керівними документами щодо процедур координації дій між цивільними та військовими підрозділами, залученими до обслуговування та управління повітряним рухом країн-членів та партнерів НАТО. Крім того, розглядалися стан та перспективи взаємодії Збройних Сил України з цим вищим цивільно-військовим дорадчим органом Північноатлантичної ради, зокрема, в боротьбі з повітряним тероризмом в рамках відповідної програми.

До участі підрозділів Військової служби правопорядку в ЗС України у миротворчих операціях
Ці питання обговорювались в ході робочого візиту в Україну 22-23 квітня п.р. польської військової делегації на чолі з Головним комендантом Військової жандармерії Війська Польського бригадним генералом Мареком Вітчаком. Українську військову делегацію очолював начальник Військової служби правопорядку в ЗС України генерал-майор Федір Маківчук.
В ході робочих зустрічей польські колеги були ознайомлені з системою організації забезпечення правопорядку серед іноземних військовослужбовців під час проведення спільних миротворчих навчань на території України та здійснення заходів з охорони представників іноземних держав. У свою чергу польські військові поліцейські розповіли про зміни, які сталися з моменту створення Військової жандармерії Війська Польського, та про особливості підготовки військовослужбовців військової поліції за стандартами НАТО. Детально обговорювався поточний стан справ та подальший розвиток багатонаціонального батальйону військової поліції НАТО, який створюється країнами Вишеградської четвірки, а також можлива участь українського підрозділу в складі цього батальйону.

Проведення школи "НАТО – альянс цінностей та солідарності"
Цей захід відбувся 21 – 23 квітня п.р. з метою підготовки експертів та тренерів у сфері євроатлантичної інтеграції на базі Білоцерківського національного аграрного університету за участю понад 70 представників з 15 областей всіх регіонів України. Його організаторами виступили Громадська ліга Україна-НАТО, Центр інформації та документації НАТО в Україні та громадська організація "Нові перспективи".
Під час роботи даної школи розглядався широкий спектр євроатлантичної тематики, зокрема: спрямованість та зміст Плану дій щодо членства в НАТО; роль щорічних цільових планів Україна-НАТО у здійсненні внутрішніх реформ, в тому числі в секторі безпеки і оборони; результати Бухарестського саміту Альянсу; досвід проведення курсу на євроатлантичну інтеграцію нових країн-членів НАТО. Крім того, детально обговорювались питання удосконалення процесу інформування громадськості щодо реалізації євроатлантичних прагнень України. Перед присутніми з відповідними доповідями та відповідями на їх запитання виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, співробітники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, Міністерства закордонних справ України Анна Козярська, Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України Сергій Терешко, Національної академії оборони України Володимир Коряк, а також експерти громадських організацій. Постійним модератором цього заходу був голова ВГО Громадська ліга Україна-НАТО Сергій Джердж. На завершення слухачам були вручені відповідні сертифікати.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: