реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 17

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 17



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2194
Європейська інтеґрація


"Щоб зробити самонадійну модель безпеки, нам треба приєднатися до колективної моделі безпеки"
Так висловився Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції 24 квітня п.р. для засобів масової інформації. "Давайте поважати вибір нації. Ми ж не говоримо про НАТО зараз. Ми ж не говоримо про членство в НАТО. Ми говоримо про діалог, інтенсивний діалог з цією атлантичною організацією", - зазначив глава держави. За його словами, коли постане питання бути чи не бути в Північноатлантичному альянсі, Україна пройде самий демократичний механізм формування відповіді на дане запитання. Він переконаний, що "ми самі цю відповідь зробимо демократичним способом".

Зустріч міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки
В цій зустрічі, яка відбулася 23 квітня п.р. в Празі – столиці Чеської Республіки, брав участь Міністр закордонних справ України Володимир Огризко у форматі "4+1". Глави зовнішньополітичних відомств Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та України обговорили комплекс питань щодо поглиблення співробітництва з нашою країною на багатосторонній основі в політичній, економічній, військовій, науково-освітній та гуманітарній сферах. Окремо розглядалися стан реалізації європейських і євроатлантичних прагнень України, перспективи посилення її відносин з Євросоюзом. Підкреслювалось, що подальша співпраця у такому форматі сприятиме відстоюванню регіональних інтересів в умовах розширення ЄС.
За підсумками даного зібрання було ухвалено спільну заяву щодо європейської інтеграції нашої держави, а також спільну заяву, в якій задекларовано підтримку приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО, реалізації курсу на євроатлантичну інтеграцію України та надання сприяння у проведенні інформаційної кампанії про НАТО.

Македонський саміт країн Центральної та Східної Європи
Цей 15-й за рахунком щорічний саміт, який є неформальним політичним форумом країн Центральної і Східної Європи, відбувся 3-4 травня п.р. в м.Охрид (Македонія). За його підсумками була ухвалена декларація про те, що всі держави регіону, включно з Україною, повинні у майбутньому стати членами Європейського Союзу та НАТО. Зокрема, Президент Македонії Бранко Црвенковські, який головував на даному форумі, заявив, що без них процес євроатлантичної інтеграції не можна вважати завершеним. На думку представників балканських країн, інакше ЄС та Організація Північноатлантичного договору будуть неповноцінними.

Засідання Економічного комітету НАТО з Україною та консультації високого рівня Україна-НАТО з економічних питань
Ці заходи відбулися 22 квітня п.р. у рамках візиту до штаб-квартири НАТО заступника Міністра економіки України Валерія Пятницького. Розглядалися сучасний стан економіки нашої держави та реформи в економічному секторі, як це визначено, зокрема, завданнями Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік. Обговорювались зовнішньополітичні аспекти економічної політики українського уряду, перспективи розвитку відносин Україна-ЄС в економічній сфері. Відбулися також двосторонні зустрічі з керівництвом відповідних підрозділів Міжнародного секретаріату НАТО, зокрема з керівником Економічного директорату Міжнародного секретаріату НАТО з Україною та заступником помічника Генерального секретаря НАТО з питань безпеки, співробітництва та партнерства. Консультації високого рівня Україна-НАТО з економічних питань були проведені у контексті прийнятого на Бухарестському саміті НАТО рішення щодо посилення Інтенсифікованого діалогу з переведенням його в активну стадію.

Подальше обговорення намірів про створення спільного українсько-польсько-литовського миротворчого підрозділу "УкрПолЛитбат"
З цією метою 28-29 квітня п.р. Республіку Польща відвідала українська військова делегація на чолі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком. В ході переговорів сторони обговорили військові аспекти регіональної безпеки, зокрема, ситуацію у Косово
в контексті спільного виконання українськими і польськими миротворцями завдань у складі багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР. До миротворчої діяльності цієї багатонаціональної бригади залучені й військовослужбовці литовського взводу. Розглядалися також питання поглиблення двостороннього військового співробітництва та підготовки і участі підрозділів Збройних Сил України та Війська Польського у миротворчих операціях.

Конференція начальників військових навчальних закладів країн-членів НАТО
Вона відбулася 21-22 квітня п.р. в іспанському місті Толедо. В ній, на запрошення головуючого цим форумом, начальника Оборонного коледжу НАТО генерал-лейтенанта Вольфа-Дітера Лаузера, брала участь українська військова делегація на чолі з начальником Національної академії оборони України генералом армії Віталієм Радецьким. Розглядалася головна тема даного заходу – "Дії на підтримку багатостороннього підходу до питань безпеки – роль освіти при цьому".

Заключна конференція з планування українсько-американського військово-морського тактичного навчання "Сі Бриз – 2008"
Роботу цієї конференції, яка відбулася в Одесі, очолював директор майбутнього навчання - перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Віктор Максимов. Співдиректором його було призначено офіцера штабу шостого флоту ВМС США капітана 1-го рангу Джона Марі. Активну участь в даному форумі брали представники збройних сил Азербайджану, Вірменії, Великої Британії, Грузії, Греції, Данії, Канади, Латвії, Македонії, Німеччини, Румунії, Туреччини та Франції. Обговорювались детальний сценарій маневрів, їх берегова, амфібійна та десантна фази, умови розміщення військовослужбовців іноземних країн, особливості українського законодавства щодо прибуття та перебування військових кораблів та літаків на території України, питання логістичного забезпечення.
Головна мета проведення українсько-американського навчання "Сі Бриз – 2008" полягає у відпрацюванні спільних дій військово-морських, сухопутних, десантних і спеціальних підрозділів армій різних країн світу, підвищенні рівня їхньої взаємосумісності, нарощуванні злагодженості таких дій під час планування та здійснення миротворчої та гуманітарної операцій.

У Луганську відбувся телеміст із штаб-квартирою НАТО в Брюсселі
Ця відео-конференція відбулася у мільтимедійній аудиторії Луганського національного університету 23 квітня п.р. за інформаційної підтримки Луганського регіонального прес-центру Українського національного інформаційного агентства ("Укрінформ") в рамках дебатів "Україна-НАТО: за і проти". Організаторами цього заходу виступили громадська організація "Інститут Європейського розвитку", Всеукраїнський благодійний фонд "Турбота і милосердя" і "Християнсько-демократичний союз молоді". Обговорювалися наступні питання: Декларація Бухарестського саміту НАТО - що вона означає для України; недоліки і досягнення на шляху євроатлантичної інтеграції України; як можна зменшити різницю між позицією керівництва країни і громадською думкою щодо євроатлантичного майбутнього України; які можливості місцевої влади для реалізації такого курсу.
"Мета нашого заходу, а подібні ми провели в Херсоні й Одесі (попереду – Харків і Дніпропетровськ), це створення інформаційного майданчика для обміну думками, щоб люди, які мають свою точку зору, могли подискутувати. І найголовніше – надати як можна більше інформації щодо НАТО і ПДЧ", - заявив на прес-конференції президент громадської організації "Інститут Європейського розвитку" Едуард Ільїн. Його спостереження щодо незнання широких верств населення, що собою являє Північноатлантичний альянс, підтвердив і глава молодіжної організації "Християнсько-демократичний союз молоді" Михайло Колібабчук. Зокрема, він розповів: "Коли ми проводили опитування у Херсоні, 59% респондентів висловилися проти НАТО, але 74% із них взагалі не змогли пояснити, що таке Північноатлантичний альянс, не знають точно, що це. Люди або можуть назвати абревіатуру, не зумівши її розшифрувати, а деякі взагалі говорять, що це союз нафтових держав".

Семінар-тренінг "Національна система безпеки України і НАТО" в Кіровограді
Він був проведений Сіверським інститутом регіональних досліджень за участю депутатів місцевих рад та керівників територіальних громад для ознайомлення з діяльністю НАТО, досвідом інших країн, які недавно приєдналися до Альянсу. За словами ініціаторів цього заходу, перед слухачами ставилася мета не схилити їх до певної позиції у питанні Україна-НАТО, а надати якомога більшу інформацію про Організацію Північноатлантичного договору.

Ознайомчий візит до штаб-квартири НАТО неурядової делегації з України
До складу цієї делегації входили активісти неурядових організацій і журналісти. Вони прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з наступних актуальних питань НАТО: сучасний порядок денний Альянсу після Бухарестського саміту, євроатлантичні устремління України у контексті його рішень; відносини Росія-НАТО тощо. Крім того, відбулася зустріч з представниками національних делегацій в НАТО – Франції, Латвії та Сполучених Штатів Америки, а також з Послом Словаччини в НАТО та керівництвом Місії України при НАТО. Під час перебування у штабі Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі гості ознайомилися з діяльністю командування НАТО з операцій та відвідали Координаційний центр партнерства (Монс, Бельгія).

Учнівська дискусія на тему "Україна-НАТО: за чи проти"
Вона відбулася 24 квітня п.р. в гімназії "Оболонь". Крім учнівської молоді, до обговорення актуальних питань забезпечення національної безпеки України долучилися співробітники Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, посадові особи Оболоньської районної у м.Києві державної адміністрації, представники управління освіти Оболоньського району, засоби масової інформації. В ході дискусії учні старших класів гімназії та запрошені гості намагалися дати відповідь на наступне коло питань: чи повинна Україна вступати в НАТО? чому погляди українського народу на цю проблему розкололись? які кроки потрібно зробити державі, щоб консолідувати українське суспільство?
Учасники даного заходу дійшли висновку, що, враховуючи велике суспільне значення перспективи набуття Україною членства в НАТО та наявність консервативних стереотипів, поширених серед українського народу щодо Північноатлантичного альянсу, сьогодні на перший план для України постає завдання проведення широкої просвітницької роботи, зокрема серед молоді, щодо діяльності Організації Північноатлантичного договору.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:55
02-Груд-2024
Московська імперія має бути зруйнована!
Ще тиждень тому ніхто не передбачував кінець сирійського режиму Асада. Але у результа
18:55
01-Груд-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до 33-річчя референдуму за незалежність України
1 грудня в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині проведе
17:47
01-Груд-2024
Нове керівництво ЄС розпочало свою трудову каденцію не в Брюсселі, а... в Києві
Президент Європейської Ради і Ради ЄС Антоніо Коста, Верховний представник ЄС у справ
21:18
29-Лис-2024
Зеленський припускає, що готовий припинити війну Україні в обмін на членство в НАТО
Зеленський припускає, що готовий припинити війну Україні в обмін на членство в НАТО,
20:52
29-Лис-2024
Львівщина очистилася від релігійних громад, які підпорядковуються московському патріархату
Львівська область стала першою в Україні, де більше нема жодної зареєстрованої релігі
20:45
28-Лис-2024
Збито 76 крилатих ракет, 3 керовані авіаційні ракети та 35 ворожих БПЛА
У ніч на 28 листопада 2024 року (із 19.30 27 листопада) противник завдав удару по Укр
Усі новини


реклама партнерів: