реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 19

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 19



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1872
Європейська інтеґрація


Цьогорічне послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України
Говорячи про нагальні зовнішньополітичні завдання, глава держави заявив про продовження логіки геополітичних процесів Об’єднаної Європи і запевнив у гарантуванні дотримання законодавчо визначеного зовнішньополітичного курсу України. Зауваживши, що спроби його ревізії є безперспективними, Президент України наголосив, що відповідно до конституційних повноважень він буде послідовно забезпечувати єдність та цілісність зовнішньополітичної діяльності держави. Одним із завдань на близьку перспективу, на його думку, є приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.

Робочій візит глави держави до Великої Британії
В ході даного візиту, який відбувся 14-15 травня п.р., Президент України Віктор Ющенко провів переговори з Прем’єр-міністром Великої Британії Гордоном Брауном. Їх підсумком стало прийняття спільної заяви, в якій задекларовано стратегічний характер українсько-британських відносин, а також підтримку європейських та євроатлантичних прагнень нашої країни. Коментуючи цей документ, глава української держави підкреслив: "Ми чітко визначилися, що нашою стратегічною надметою є приєднання України до членства в ЄС і НАТО". Виступаючи перед представниками урядових, дипломатичних, політичних та інформаційних кіл Великої Британії в Королівському інституті міжнародних відносин "Четем Хаус", він відзначив зростання суспільної підтримки такого курсу, що підтверджується соціологічними опитуваннями, які фіксують цей показник на рівні 33–38 %. За його словами, йде нормальний суспільний діалог, у рамках якого українці дістають необхідні знання, що "дадуть свого часу змогу через проведення загальнонаціонального референдуму отримати акцепт нації на наше членство в НАТО".

Нідерланди – надійний партнер та один з найпослідовніших прихильників України в міжнародних інституціях
На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі 19 травня п.р. з Віце-прем’єр-міністром, Міністром фінансів Нідерландів Ваутером Босом, який перебував з візитом в Україні. Крім пріоритетів співробітництва в торговельно-економічній сфері, обговорювались питання співпраці в рамках Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Сторони порушили тему підтримки Нідерландами курсу України на реформування економіки, подальшу демократизацію суспільства, наближення нашої держави до критеріїв членства в ЄС та поглиблення взаємодії України з НАТО в межах існуючих форматів.

Засідання Військового комітету Україна-НАТО та Військового комітету євроатлантичного партнерства
Ці представницькі заходи проходили 14-15 травня п.р. в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі на рівні начальників генеральних штабів. Участь в них взяла українська військова делегація на чолі з начальником Генерального штабу - Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком.
Підбивались підсумки виконання Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО у першому кварталі 2008 року та аналізувався поточний стан і шляхи удосконалення оперативних можливостей і трансформаційних спроможностей Збройних Сил України, а також обговорювались питання участі їх підрозділів у міжнародних миротворчих операціях під проводом НАТО. В ході засідання Військового комітету євроатлантичного партнерства розглядалися питання імплементації рішень Бухарестського саміту НАТО у військовій сфері, заходи військового характеру на Балканах, в Афганістані, Іраку та Середземноморському регіоні, досягнення та існуючі проблеми в сфері реформування та розвитку збройних сил Чорногорії, зокрема, в рамках Процесу планування та оцінки сил.

До інституціоналізації відносин України з НАТО та ЄС
Кроки, які на двосторонньому рівні могли б забезпечити більш ефективне та успішне просування нашої країни на цьому шляху, обговорювалися 14 травня п.р. з Державним секретарем МЗС ФРН Райнгардом Зільбербергом в ході робочого візиту до ФРН першого заступника Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія. Окрема увага приділялась перспективі подальшої інтеграції України до НАТО в контексті нещодавнього рішення Бухарестського саміту Альянсу щодо нашої держави. Перебуваючи в Берліні, високопоставлений український дипломат зустрівся з урядовими експертами та представниками неурядових організацій у фонді Кьорбера, де відбувся відвертий обмін думками стосовно безпекової ситуації на євроатлантичному просторі, процесів розширення НАТО, ролі України у загальноєвропейській архітектурі безпеки. Наголошувалось на важливості зміцнення існуючих контактів на всіх рівнях, а також поглиблення взаємодії України з ЄС в рамках Європейської політики безпеки і оборони.

На базі Черкаського гарнізонного будинку офіцерів пройшла конференція з актуальних проблем європейської і євроатлантичної інтеграції України
Під час даного форуму відбувся обмін думками та досвідом з цих питань, зокрема ролі та функцій НАТО і ЄС у сучасних умовах, призначення Збройних Сил України у контексті імплементації зовнішньополітичного курсу нашої держави. В його роботі брали участь представники Європейського центру досліджень з питань безпеки імені Д. Маршалла на чолі з професором Дж.Крайндлем і Посольства США в Україні на чолі з аташе з питань оборони полковником Дж.Моллоєм, а також аташе з питань оборони при Посольстві ФРН в Україні полковник Е.Зайдлітц, аташе з питань оборони при Посольстві Словацької Республіки в Україні полковник Ю.Бескід і співробітник Центру інформації та документації НАТО в Україні Дж.Карватський. Українську сторону представляли військовослужбовці Дніпропетровського та Черкаського гарнізонів, працівники обласних та місцевих органів влади.
Найбільшу зацікавленість у присутніх викликав досвід Словаччини, яким поділився згаданий словацький дипломат з військових справ. Він підкреслив, що перехід до єдиної системи управління є однією з головних вимог при вступі в НАТО. За його словами, у нас багато подібних проблем, таких, наприклад, як брак коштів на переозброєння за сучасними зразками, непривабливість військової служби за рівнем грошового утримання. Ці проблеми були і залишаються сьогодні. Від нас ніхто не вимагає термінового переходу на інші зразки озброєння та військову техніку, адже деякі з них за своїми тактико-технічними характеристиками цілком нас влаштовують.
Не залишилися поза увагою проблемні питання, пов’язані з розгортанням на території Чехії та Польщі систем протиракетної оборони. Було висловлено думку щодо більш ефективного використання потенціалів сусідніх держав, у тому числі й України, у створенні загальноєвропейської системи протиповітряної оборони. Обговорювались політичні та економічні аспекти присутності військових підрозділів на території Афганістану та Іраку.

Головна плануюча конференція з проведення багатонаціональних навчань Сил реагування НАТО "Кооператив Лонгбоу-2008" і "Кооператив Лансер-2008"
Вона відбулася 15-16 травня п.р. в столиці Вірменії Єревані за участю представників країн-членів та партнерів НАТО. Нашу державу на ній представляли військовослужбовці командного та начальницького складу на чолі з офіцером групи міжнародного військового співробітництва управління 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України капітаном Андрієм Степановим. Розглядалися план та сценарій цих навчань, уточнювалися склад сил і засоби, термін проведення тощо. Маневри Сил реагування НАТО поділятимуться на два етапи. В ході першої польової фази будуть сформовані та підготовлені управління і штаб багатонаціональної бригади. На другому етапі відпрацьовуватимуться дії щодо реального керівництва підрозділами під час здійснення такої фази.

Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів виготовив диски "Національна безпека України і НАТО"
Ця подія відбулася напередодні святкування Дня Європи в Україні, що традиційно відзначається в середні травня. Частина дисків була передана до Національної парламентської бібліотеки та Асоціації шкіл України, інші – розповсюджені серед центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів України. Слід зазначити, що Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів інтенсивно висвітлює питання співробітництва України з Європейським Союзом та НАТО у своїй діяльності. Зокрема, лише у поточному році проведена ціла низка заходів: виїзні семінари-тренінги "Адаптація соціальної політики та трудового законодавства України до стандартів ЄС" в смт.Ріпки, м.Бобровиця (січень, березень 2008р.), тематичний короткотерміновий семінар "Розвиток транскордонного та єврорегіонального співробітництва рубіжних областей в контексті залучення України до світових інтеграційних процесів" (квітень 2008р.). Спільно з громадською організацією "Сіверський інститут регіональних досліджень" та Кіровоградським, Донецьким і Київським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведено семінари-тренінги "Національна безпека України та НАТО" та інші. З метою широкого висвітлення питань європейської і євроатлантичної інтеграції на веб-сайті даного закладу працює сторінка "Європейська та євроатлантична інтеграція". Збільшуються і фонди літератури. За домовленістю з Центром інформації та документації НАТО в Україні, Представництвом Європейської комісії, Бюро інформації Ради Європи в Україні, слухачі цього центру систематично забезпечуються тематичною літературою. В його бібліотеці створені та постійно оновлюються тематичні виставки "Україна-ЄС" та "Україна-НАТО".

Громадська дипломатія Україна-НАТО
15-16 травня п.р. штаб-квартиру НАТО з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та глав місцевих рад (АРК, Мелітополь, Волинь, Чернігів), які прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з таких актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною, як, зокрема, сучасний порядок денний НАТО після Бухарестського саміту Альянсу, євроатлантичні устремління України у контексті його рішень, співробітництво Україна-НАТО у реформуванні сфери оборони та безпеки України, співпраця з Альянсом у науковій сфері тощо. Відбулась також зустріч з представниками делегації Словаччини у штаб-квартирі НАТО та Місії України при НАТО. Під час перебування у штабі Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі гості ознайомилася з діяльністю Командування НАТО з операцій та Координаційного центру партнерства (м.Монс, Бельгія).

"Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції: регіональний вимір"
Семінар під такою назвою, організований Громадською лігою Україна-НАТО за підтримки Посольства США в Україні, відбувся 15 травня п.р. в Херсонській обласній універсальній бібліотеці ім.О.Гончара. На ньому обговорювалась низка проблем, які сьогодні постають на шляху інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору. Особлива увага приділялась євроатлантичним інтеграційним процесам в гуманітарній сфері. Звучали думки, що входження держави до НАТО може бути одним із факторів її об’єднання. Порушувались також теми співпраці України з Альянсом в соціальній і науковій площинах. Крім того, відзначалась важливість інформування широких верств українського суспільства про євроатлантичні прагнення нашої країни. Серед іншого, йшлося і про створення в регіонах інформаційних осередків з безпекових аспектів. В цьому зібранні взяли участь представники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, місцевих органів влади, районних бібліотек, державних підприємств, громадських організацій, освітяни та молодь Херсонщини.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини


реклама партнерів: