реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 14

Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 14



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 1843
Європейська інтеґрація


Українським парламентом прийнято Закон України "Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів бройних сил інших держав на територію України у 2007 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях"
За даний акт, внесений главою української держави, проголосувало 237 народних депутатів із 260 зареєстрованих у залі. Під час розгляду цього питання Голова Верховної Ради України Олександр Мороз повідомив, що до нього під час засідання РНБОУ звернувся Міністр оборони України Анатолій Гриценко з проханням підтримати внесений за-конопроект. Він зазначив, що ряд парламентарів також висловилися за його переголосування у зв’язку з тим, що вже у квітні мають проводитися навчання за участю, до речі, російських військовослужбовців.
Прийнятий закон встановлює порядок допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України та умови їх перебування в Україні. Йдеться про двостороннє українсько-російське навчання чергових сил з протиповіт-ряної оборони Повітряних Сил Збройних Сил України та Військово-Повітряних Сил Російської Федерації, українсь-ко-бельгійське тактичне навчання, багатонаціональні військові навчання "Репід Трайдент – 2007", "Комбайнд Еф-форт – 2007" та "Сі Бриз – 2007".
Польща і Естонія підтримують проєвропейський курс України
Про це заявили Президент Республіки Польща Лех Качинський і Президент Естонської Республіки Тоомас Генд-рік Ільвес, який нещодавно відвідав з робочим візитом Варшаву.
"Ми прагнемо, щоб Україна увійшла до клубу західних держав", – заявив естонський лідер після закінчення переговорів зі своїм польським колегою. Т.Ільвес і Л.Качинський сподіваються на те, що українські протиборчі політичні табори виявлятимуть стриманість, і що політичний процес вже незабаром повернеться в нормальне русло.

Щодо євроатлантичних устремлінь України
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з приводу підписання Президентом Сполучених Штатів Америки Джорджем Бушем Акту про консолідацію свободи через НАТО. Даним документом підтверджується відповідність Албанії, Грузії, Македонії, України та Хорватії вимогам американського закону про членство в НАТО від 1994 року та право зазначених країн на отримання від США фінансової допомоги з метою підтримки їхньої інтеграції до Альянсу.
Зовнішньополітичне відомство України висловило вдячність американській стороні за підтримку євроатлантичного курсу нашої держави, відзначивши виваженість такого кроку, який віддає належне ролі особливого партнерства Україна-НАТО, а також свідчить про високу оцінку внеску України у забезпечення регіональної безпеки. Водночас це є передумовою можливого кінцевого рішення Альянсу щодо чіткого наміру України просуватися у на-прямку членства в Організації Північноатлантичного договору.
Офіційний Київ підкреслив, що, виходячи з національних інтересів та на основі чинного законодавства, Україна на-лаштована на активне продовження Інтенсифікованого діалогу з НАТО, виконання у повному обсязі завдань щоріч-ного Цільового плану в рамках Плану дій Україна-НАТО, імплементацію далекосяжних реформ у безпековому та оборонному секторах, перебудову військово-промислового комплексу, а також здійснення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

Чергова ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР
11 квітня п.р. у Косово в базовому таборі "Бреза" відбулася урочиста церемонія передачі повноважень військовос-лужбовцям нової восьмої ротації національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР.
Звертаючись до командира українського підрозділу підполковника Євгена Чумаченка, командир багатонаціональ-ної тактичної групи "East" сил КФОР бригадний генерал Дуглас Ерхард підкреслив, що основою успіху миротворчих сил у Косово є об’єднання зусиль військовослужбовців усіх миротворчих контингентів задля допомоги Косово стати місцем, де всі громадяни можуть досягти процвітання. Він також додав, що наступні місяці, коли виконуватимуться миротворчі завдання українськими військовиками, будуть нелегкими, зважаючи на зусилля світової спільноти визначити статус Косово.
Слід відзначити, що у період з серпня 2006 по квітень 2007 року українські миротворці попередньої сьомої ротації здійснили 1363 патрулювання, виставили більше 300 спостережних постів, перевірили майже 6,5 тисяч одиниць автомобільного транспорту та понад 18 тисяч осіб, провели 5 гуманітарних акцій з надання безкоштовної медичної допомоги місцевому населенню.

Міжнародне військове співробітництво
* Відповідно до плану міжнародного військового співробітництва Міністерства оборони України та Міністерства оборони Турецької Республіки на 2007 рік з 6 по 9 квітня п.р. Севастополь з дружнім візитом відвідали кораблі Військово-Морських Сил Туреччини фрегат "Саліхрейс", танкер "Ярбай Кудрет Гюнгьор" та підводний човен "Буракрейс".
Під час перебування в севастопольському порту командування походу на чолі з командиром 5-ї флотилії есмінців ескадри надводних кораблів ВМС Туреччини віце-адміралом Нусретом Тюнером провело протокольні зустрічі з командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адміралом Ігорем Тенюхом та головою Севастопольської міськдержадміністрації Сергієм Куніциним.

* Фінляндську Республіку з візитом відвідала українська делегація на чолі із заступником начальника Управління євроатлан-тичної інтеграції Генерального штабу Збройних Сил України полковником Олександром Селянком. До її складу входили офіцери командування Сухопутних військ ЗС України, фахівці дочірнього підприємства "Укроборонсервіс" Державної компанії експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт" та Відкритого акціонерного товариства "Львівський проектний інститут 14".
Українські представники ознайомилися зі структурою, системою функціонування та матеріально-технічною базою Навчального центру "Партнерство заради миру" Збройних Сил Фінляндської Республіки, а також з організацією навчального процесу в одному з підрозділів Збройних Сил Фінляндії, що направлений до складу Корпусу сил швидкого реагування Європейського Союзу.
Цей візит сприятиме досягненню цілей щодо більш якісного виконання завдань з підготовки Комплексного плану зі створення Міжнародного центру миротворчості та безпеки і накопиченню досвіду практичної роботи щодо розвитку та вдосконалення такої інституції в Україні.

* У Севастополі на базі Військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова відбулися штабні переговори між командуванням Військово-Морських Сил ЗС України та представниками Військово-Морських Сил США в Європі на чолі із заступником командувача ВМС США в Європі з питань планування заходів співробітництва з країнами-партнерами контр-адміралом Робертом Кларком. Українські та американські військові моряки обговорили стан двосторонньої військово-морської співпраці, провели спільні брифінги щодо задач і цілей управління з висвітлення надводної обстановки у Чорному і Азовському морях. Сторони також розглянули поточні та перспективні питання співробітництва двох флотів, підтримки участі ВМС України в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі "Активні зусилля", зокрема, стажування українських офіцерів та контрактників на кораблях ВМС США, удосконалення підготовки морської піхоти українського флоту, підвищення ролі сержантського та старшинського складу.

* Для ознайомлення із системою підготовки, освіти та функціями і обов’язками старшинського складу ВМС США цю країну відвідала група представників Військово-Морських Сил ЗС України на чолі з капітаном 1 рангу Олексієм Михайлютенком. Зокрема, в Чикаго українські військові моряки набули певних знань про стандарти вишколу персоналу, що прийняті в країнах Північноатлантичного альянсу, та процес планування підготовки професійного старшинського корпусу на кораблях і берегових базах американських військово-морських сил.
Візит українських військовиків до США відбувся на запрошення американської сторони та відповідно до Переліку заходів міжнародного співробітництва Збройних Сил України.
Планування міжнародних навчань НАТО
Представник Військово-Морських Сил Збройних Сил України майор Олесь Брикін взяв участь у заключній плануючій конференції з підготовки до навчань "Нобл Марінер-2007", яка відбулася у м. Мюнстер (Німеччина). На ній було затверджено задум, умови тилового забезпечення та попередній оперативний план майбутніх маневрів, остаточно визначено склад сил та засобів.
Ці навчання мають на меті відпрацювання спільних дій та організацію взаємодії між кораблями та тактичними групами військово-морських сил країн-членів НАТО. Як передбачається, від Військово-Морських Сил ЗС України візьмуть участь декілька офіцерів у якості спостерігачів.

Роз`яснювальна робота з пріоритетних напрямів зовнішньої політики України
З цією метою та для підвищення ефективності інформування громадськості органами державної влади з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у м. Рівне на запрошення Рівненської облдержадміністрації побував заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій. Він відвідав Рівненський інститут слов’янознавства, де виступив перед студентами і професорсько-викладацьким складом. На зустрічі, яка проходила у форматі інтерактивного спілкування, було обговорено питання про налагодження інформаційно-просвітницьких дій щодо громадської підтримки зовнішньополітичного курсу України. Окремо приділено увагу розвінчанню міфів про НАТО як про ворожий, агресивний блок, проаналізовано переваги для України у виборі євроатлантичного курсу.
Під час прес-конференції високопоставлений дипломат окреслив напрямки діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо роз’яснення місцевим громадам нової концепції та стратегічних цілей НАТО, взаємин України з РФ і переговорного процесу з Європейським Союзом щодо укладення нового базового договору, намірів США розмістити елементи протиракетної оборони у Центральній Європі, а також стосовно регіонального співробітництва.

"Україна в НАТО: свідомий вибір"
За такою назвою в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках Інформаційного дня "Україна-НАТО: досвід та перспективи інтеграції" відбувся "круглий стіл", організаторами якого виступили Український студентський євроатлантичний форум та Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.
В даному заході взяли участь представники державних і громадських організацій, які опікуються проблемами євроатлантичної інтеграції України, працівники іноземних дипломатичних представництв, співробітники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України та Національного інституту стратегічних досліджень, викладачі та студенти. Тематика виступів охоплювала широке коло питань євроатлантичного поступу нашої держави, активізації інформаційної складової її співпраці з Альянсом. За словами директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішеля Дюре, особливо важливою є позиція молоді, бо вона "формуватиме майбутнє своєї країни".
Було розгорнуто виставку літератури "Україна-НАТО: досвід та перспектива співробітництва", презентовано ряд молодіжних ініціатив у сфері інтерактивних форм інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції.
Український студентський євроатлантичний форум представив свій проект, метою якого є проведення подібних інформаційних днів у різних регіонах України. Цей проект здобув підтримку, зокрема, Центру інформації та документації НАТО в Україні. Його перший етап відбудеться влітку в Автономній Республіці Крим. Радник Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Мирослав Желєзняк схвально відгукнувся про євроатлантичні прагнення української молоді і зазначив, що "особисто для його країни на сьогодні немає нічого кращого за європейську та євроатлантичну інтеграцію".





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:22
28-Бер-2024
Російські спецслужби під прикриттям московського патріархату
Ця війна є цивілізаційною. Без знищення московії як імперії, миру і спокою для Україн
19:46
27-Бер-2024
Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — п
19:24
27-Бер-2024
По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року
Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував д
20:44
26-Бер-2024
П'ять сценаріїв розгортання французьких військ в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон своєю заявою про можливе відправлення в Україну за
22:12
25-Бер-2024
Василь Малюк: СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках
З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України значно посилила напрям к
21:20
25-Бер-2024
росіяни вчергове вдарили по Одесі балістикою
Коротко про одеські новини сьогодні.
Росіяни вчергове вдарили по нам балістико
20:29
25-Бер-2024
Війська росії захопили нові території на сході України
Армія Росії просунулася вперед практично на всіх ділянках фронту, де вона штурмує. Пр
20:11
24-Бер-2024
У Чернігові згадали заповіти В’ячеслава Чорновола
24 березня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черні
16:27
24-Бер-2024
Оборонці України - неймовірні!
Ефективність використання засобів, які є в нашому розпорядженні - безпрецедентна. Для
21:09
23-Бер-2024
На Львівщині згорів деревʼяний храм Святого Михаїла
На Стрийщині вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві
23 березня о 10
Усі новини


реклама партнерів: