реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень "Україна - НАТО" № 20

Щотижневий бюлетень "Україна - НАТО" № 20



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2235
Європейська інтеґрація


Україна і Канада підтверджують свою відданість активному розвитку відносин особливого партнерства
Це констатується у спільній заяві, підписаній Президентом України Віктором Ющенком та Прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером за підсумками їх зустрічі 26 травня п.р. під час державного візиту глави української держави до Канади. Після завершення двосторонніх переговорів ним було зазначено: "Ми висловилися за всебічну динаміку розвитку наших відносин як в галузі політики, гуманітарній сфері, так і прикладних конкретних економічних проектів". На його переконання, подальшій розбудові українсько-канадських взаємин сприятиме реалізація стратегічного курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Віктор Ющен-ко також подякував державному керівництву Канади "за активну й наполегливу підтримку України у питанні її приєднання до Плану дій з набуття членства в НАТО".

Україна-НАТО: "Інтенсивні контакти"
21-22 травня п.р. в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулися заходи у рамках діяльності Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР). В них з боку української сторони брала участь пред-ставницька делегація на чолі з Першим заступником Секретаря РНБО України Степаном Гавришем. До її складу також входили голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін, заступник Міністра оборони Валерій Іващенко, відповідальні співробітники Міністерства внутрішніх справ, Апарату РНБО та Служби безпеки, голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж.
На конференції "Інтенсивні контакти з Україною: роль Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань во-єнної реформи", яку відкрили Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Хайнріх Браусс та Перший заступник Секретаря РНБО України Степан Гавриш, з доповіддю "Реформа сектору безпеки і оборони України в рамках Інтенсивних консультацій: В чому полягають наші спільні пріоритети?" виступив голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін. Під час дискусій було проаналізовано результати співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування сектору оборони та безпеки, досягнутий прогрес, а також окреслено пріоритетні напрями співпраці на майбутнє. Важливе значення надавалось імплементації Стратегії національної безпеки України та огляду сектору національної безпеки, діяльності робочої групи Україна-НАТО з питань демократичного цивільного контролю над сектором розвідки тощо. В ході обговорення проблематики підготовки цивільного персоналу цієї ділянки увага зосереджувалась переважно на аналізі імплементації відповідної програми в Україні. Крім того, розглядалися актуальні завдання функціонування Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства. В роботі даного форуму також брали участь представники Женевського центру де-мократичного контролю над збройними силами та Центру з питань досліджень конфліктів Оборонної академії Великої Британії.
На засіданні СРГ ВР у форматі "ключової групи", що проходило під спільним головуванням Помічника (заступника) Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Іржи Шедеві та Першого заступника Секретаря РНБО України Степана Гавриша, обговорювались ключові аспекти співробітництва України з Альянсом у реформуванні структур сектору оборони та безпеки нашої держави у контексті рішень Бухарестського саміту НАТО щодо реалізації євроатлантичних прагнень України. Розглядалися також питання підго-товки до засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, що має відбутись на початку червня п.р., проведення оборонної реформи та досягнення взаємосумісності між підрозділами збройних сил держав-членів НАТО та України, участі нашої країни в операціях та місіях під проводом Альянсу.

Робочий візит глави українського зовнішньополітичного відомства до Словенії
Цей візит відбувся 21 травня п.р. в рамках участі у засіданні Україна-Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Перебуваючи в Любляні, Міністр закордонних справ України Володимир Огризко мав зустріч з Президентом Республіки Словенія Данілом Тюрком, під час якої керівник української дипломатичної служби відзначив важливість активізації політичного діалогу між двома державами і, наголосивши на економічному потенціалі нашої країни, який міг би бути використаний для словенських цілей, висловив вдячність за послідовну підтримку Словенією намірів України інтегруватися до ЄС і НАТО. В ході переговорів з Міністром закордонних справ Республіки Словенія Дімітрієм Рупелем глава українського зовнішньополітичного відомства виокремив зацікавленість України у подальшій інтенсифікації політичної взаємодії як на двосторонньому рівні, так і в багатосторонньому форматі. Він подякував за сприяння курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію та поінформував про заходи нашої країни на шляху до НАТО та ЄС.

Відкриття Центру інформації НАТО при Ужгородському національному університеті
Ця подія відбулася 27 травня п.р. за участю Міністра оборони України Юрія Єханурова та Міністра оборони Словацької Республіки Ярослава Башки під час їх прикордонної зустрічі, основною темою якої були питання розвитку перспектив двостороннього військового співробітництва та співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору і Європейським Союзом. Глава словацького оборонного відомства повідомив, що проект зі створення Центру інформації НАТО реалізовано спільно за кошти Посольства Словацької Республіки в Україні і Ужгородського національного університету та за підтримки Міністерства оборони Словаччини. Він підкреслив, що "НАТО сьогодні – це, в першу чергу, будівництво простору безпеки і розвитку" та зазначив, що відкриття таких центрів у вищих навчальних закладах допоможе громадськості України дещо змінити свою думку про Альянс. У свою чергу, керманич українського оборонного відомства наголосив, що миротворча діяльність нашої країни, головним провідником якої є військовослужбовці Збройних Сил України, сприяє інтеграції до світового співтовариства, і висловив сподівання, що в Центрі інформації НАТО в Ужгороді працюватимуть українські офіцери, які мають досвід роботи у штабах Альянсу та брали участь в його миротворчих операціях.

V міжнародна науково-практична конференція з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Майже 100 учасників цього форуму, який відбувся нещодавно на базі Полтавського університету споживчої кооперації, обмінювалися думками стосовно європейської та євроатлантичної інтеграції України. Даний захід проходив за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Центру інформації та документації НАТО в Україні, Полтавської ОДА та інших інституцій. Працювали п'ять секцій. Перспективи розвитку міжнародних зв'язків між вузами, ресурси соціально-економічного розвитку суспільства обговорювали представники 27 студентських рад з Росії, Білорусі, Молдови, країн Прибалтики. Окремо розглядалися робота з технологій кадрового забезпечення підготовки фахівців з європейської та євроатлантичної інтеграції, розвиток спроможностей держави у цій площині. Як повідомив заступник начальника Головного управління державної служби України Олег Коваль, Кабінет Міністрів України найближчим часом планує затвердити Концепцію щодо розробки Програми підготовки державних службовців у сфері євроатлантичної інтеграції.

День Литви у Львові
19 травня п.р. в м.Львів Центр студій європейської інтеграції (Литовська Республіка) та Інститут європейської інтеграції Львівського національного університету ім. І.Франка провели низку лекцій та зустрічей зі студентами навчальних закладів міста. Майбутні спеціалісти в галузі міжнародних відносин, політології та економіки прослухали виступи на актуальні для України теми інтеграції в структури ЄС та НАТО. В цих заходах брали участь відомі литовські експерти з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, зокрема, депутат Сейму Литовської Республіки, екс-голова переговорів при вступі Литви в ЄС Пєтрас Ауштрявічюс, Посол Литви в НАТО Лінас Лінкявічюс, викладач Вільнюського університету Едмундас Пєсарcкаста.

Питання створення центрів євроатлантичної інтеграції в містах і селах України
Семінар з даної тематики пройшов 21 травня п.р. в м. Новоград-Волинський на базі місцевого економіко-гуманітарного коледжу. В його роботі брали участь військовий аташе Посольства Словацької Республіки в Україні підполковник Іво Гагір, заступник голови Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО Олег Кокошинський, начальник управління по зв’язках з громадськістю Житомирської облдержадміністрації Микола Сюравчик, заступник голови Новоград-Волинської райдержадміністрації Микола Гриценко, секретар міської ради Володимир Федорчук, голова Житомирської організації учасників миротворчих операцій "Солдати миру" Сергій Коробцов, викладачі Житомирського державного університету ім.І.Франка, вчителі Житомирського міського колегіуму, директори шкіл, технікумів, коледжів та училищ міста та Новоград-Волинського району (всього - 90 осіб). В ході цього зібрання обговорювались питання російсько-українських відносин в аспекті євроатлантичної інтеграції України, військового співробітництва нашої держави з НАТО, проблемні питання українського оборонно-промислового комплексу, розширення Альянсу тощо.
Відбулась презентація Житомирського регіонального навчально-наукового центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України на базі Житомирського державного університету, спеціалізованого кабінету з питань євроатлантичної інтеграції України на базі Житомирського міського колегіуму. Продемонстровано фільм "НАТО: свій чи чужий?", проведено опитування учасників зазначеного семінару щодо поінформованості з питань євроатлантичної інтеграції України.

Посилення системи інформування громадськості в Херсонській області щодо євроатлантичного курсу України
Цьому підпорядковано здійснення ряду наступних заходів: проведення моніторингу громадської думки щодо вступу України до НАТО та публічне оприлюднення його результатів; висвітлення на веб-сторінках органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та на регіональному інформаційному порталі "АРТ-Кавун" питань євроатлантичної інтеграції України; створення інформаційних стендів "Україна - НАТО" у бібліотечних закладах області та на базі обласного центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів держаної влади, місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій; трансляція на обласному телебаченні короткометражних відеофільмів про НАТО і співпрацю України з Альянсом. Передбачається також видати серію методичних розробок з питань партнерства між Україною та НАТО, а на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара триватиме спільна робота з Центром інформації та документації НАТО в Україні (організація семінару "Україна - НАТО: співпраця"). З метою забезпечення належного рівня підготовки вчителів і викладачів загальноосвітніх навчальних закладів до навчальних планів Південноукраїн-ського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів будуть включені спецкурси "Актуальні питання євроатлантичної інтеграції", "Сучасна система міжнародних відносин та місце України в ній". На базі Херсонського державного університету, Херсонського державного аграрного університету та Херсонського національного технічного університету планується заснувати інформаційні центри з питань євроатлантичної інтеграції.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини


реклама партнерів: