реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 22

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 22



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2616
Європейська інтеґрація


Зустріч Президента України Віктора Ющенка з Президентом Російської Федерації Дмитром Медвєдєвим
Вона відбулася 6 червня п.р. в Санкт-Петербурзі. Сторони обговорили питання співпраці в газовій сфері та перебування Чорноморського флоту в Криму. Йшлося також про місце і роль України в системі європейської та євроатлантичної інтеграції. Глави обох держав домовилися про підтримку та розвиток активних контактів на всіх рівнях.

Тема зближення України з НАТО стосується кожного українця
Про це нещодавно після урочистої церемонії відкриття клініки для лікування дітей, хворих на СНІД, заявив Президент України Віктор Ющенко. Він наголосив: "Якщо ви хочете написати заповіт своїм дітям, як жити в безпечній країні, то це якраз модель колективної безпеки, до якої Україна повинна інтегруватися". Треба зрозуміти, що НАТО сильне не арміями, не гарматами, а принципом, який об'єднує всіх, - один за всіх. Додавши, що це планетарний принцип, глава держави відзначив, що "немає іншого способу зробити вічну Україну, як отримати міжнародні гарантії".

Другий міжнародний форум "Євроатлантичне майбутнє України"
Він проходив у Києві 2-4 червня п.р. за участю представників державних установ та неурядових організацій України, США, Німеччини, Австралії, Канади, країн Балтії, Вишеградської групи, Чорноморського регіону. Розглядалися зовнішньополітичні перспективи України, зокрема їх євроатлантичний аспект, та аналізувався процес досягнення членства в НАТО, ЄС і СОТ. За словами Віце-прем’єр-міністра України Григорія Немирі, уряд послідовно працюватиме над реалізацією практичних завдань євроатлантичної інтеграції і готовий взяти на себе відповідальність за виконання заходів подальшого розвитку відносин України з НАТО.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк підкреслив, що членство в Альянсі залишається пріоритетом для України. Міністр закордонних справ України Володимир Огризко висловив сподівання, що до кінця поточного року керівники зовнішньополітичних відомств країн-членів НАТО дадуть позитивну оцінку нашій заявці й запросять приєднатися до ПДЧ. Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Урбан Руснак наголосив на необхідності консолідації зусиль уряду та громадських організацій щодо об’єктивного інформування населення про діяльність НАТО. Депутат канадського парламенту Борис Вжесневський зазначив, що Канада вже сьогодні готова сказати "так" приєднанню України до Плану дій щодо членства в НАТО. Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Уільям Тейлор зауважив, що засіданню міністрів закордонних справ держав-членів НАТО в грудні передує великий обсяг роботи. "По-перше, Брюссель дивитиметься, наскільки Україна відповідає натовським стандартам. По-друге - це проведення Україною переговорів із сусідами. По третє, вирішення домашніх проблем всередині країни", - заявив американський високопосадовий дипломат. Директор Інституту проблем національної безпеки, голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін вважає, що нині у світлі вступу України до НАТО є умови для переходу від реалізації стратегії намірів до стратегії приєднання з найбільш чутливих питань. Він окреслив основні напрями роботи у цій сфері. За його словами, треба посилити співробітництво з НАТО в рамках спільних програм у галузі протиповітряної оборони, контролю за повітряним простором, оборонних досліджень, науки. Потрібно продовжити консультації щодо приєднання України до Сил реагування НАТО. Слід також провести експертні консультації з питань регіональної безпеки та нових загроз: кібер-оборони, протиракетної оборони. Зокрема, варто обговорити перспективи залучення України до створення систем кібер-захисту для потреб НАТО. На думку Володимира Горбуліна, заходи, запропоновані Україні, цілком під силу для неї. Щоб втілити їх в життя, необхідна тільки добра воля уряду, президента і всіх причетних до цієї справи.

Міжнародні польові навчання НАТО "Усіма - 2008"
Ці польові навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, спричинених повенями, із загрозою аварії на об’єкті хімічної промисловості, відбулися 2-5 червня п.р. в Фінляндській Республіці із залученням 38 команд загальною чисельністю 540 осіб з таких держав, як Австрія, Азербайджан, Бельгія, Боснія та Герцеговина, Вірменія, Хорватія, Естонія, США, Фінляндія, Грузія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Швеція та Велика Британія. Україна брала участь в таких тренуваннях відповідно до програми НАТО "Партнерство заради миру" та на запрошення Центру з врегулювання кризових ситуацій Фінляндії. Нашу країну представляв зведений аварійно-рятувальний загін МНС: група радіаційної та хімічної розвідки (5 осіб та 1 одиниця техніки), група пошуково-рятувальних операцій (9 осіб та 2 одиниці техніки), мобільний польовий шпиталь (26 осіб та 4 одиниці техніки). Крім того, троє українських фахівців працювали у складі Координаційного штабу навчань. За сценарієм, на південному узбережжі Фінляндії, яке "постраждало" внаслідок підвищення рівня води в Балтійському морі через сильні дощі та шторми, сталося затоплення місцевості, включаючи житлові будинки, місцеву інфраструктуру та об’єкт хімічної промисловості. Активна фаза цих маневрів пройшла в тунелі метро, промисловому порту, на електростанції, комплексі очисних споруд і нафтовому терміналі.

Наближення України до НАТО – головна тема неформального діалогу Берлінського фонду "Наука і політика"
Він нещодавно пройшов у Федеративній Республіці Німеччина в рамках чотирнадцятого за рахунком семінару з питань міжнародної політики і безпеки "Збройні сили в демократичному суспільстві", який був організований цією німецькою науково-дослідною установою. В даному зібранні брала участь велика українська військова делегація на чолі із заступником начальника Генерального штабу ЗС України віце-адміралом Ігорем Князем. Німецьку сторону представляли директор фонду "Наука і політика" доктор Фолькер Пертес, керівник проекту "Діалоги зі Збройними Силами" доктор Міхаель Пауль та голова зазначеного семінару генерал у відставці Рейнер Шувіт. Українські військові відвідали відомство Федерального канцлера, Федеральне міністерство оборони ФРН та Операційне командування Бундесверу, де обмінялися з німецькими колегами думками щодо зовнішньої політики і безпеки Німеччини та політики безпеки України, провели бесіду з депутатами Бундестагу. Члени української делегації побували в штаб-квартирі НАТО та в окремих військових інституціях у Брюсселі, де взяли участь в обговоренні стосунків України і Німеччини з Північноатлантичним альянсом, мали унікальну нагоду розвинути німецько-український діалог на загальноєвропейський рівень і поспілкуватися з представниками інших країн-членів НАТО.

"Миротворча діяльність України та інтеграція до євроатлантичних структур"
"Круглий стіл" на цю тему відбувся у Харкові напередодні Міжнародного дня миротворців ООН. Організатором даного заходу виступили харківський прес-центр "Майдан Свободи" телеканалу "Фора" та військові журналісти регіонального медіа-центру Міністерства оборони України. У широкому обговоренні проблематики встановлення миру на планеті та подальшого просування українського війська до стандартів армій розвинутих країн світу взяли участь військовослужбовці місцевого гарнізону та цивільні експерти у цій галузі. Зазначалося, що кожна миротворча операція не тільки підвищує авторитет України серед світової спільноти, а й допомагає нашій армії набути безцінного бойового досвіду, адже військові навчання, які проводяться у мирний час, не дають можливості повністю перевірити і випробувати боєздатність як військовослужбовців, так і військової техніки.

Під час "круглого столу" кореспондент всеукраїнського видання "Газета 24" Ірина Зозуля, звертаючись до присутніх миротворців, піддала сумніву виграш України від вступу до НАТО. Разом з тим вона погодилася з думкою щодо важливості участі українців у миротворчих операціях. З підтримкою політичного курсу нашої країни на входження до північноатлантичних структур безпеки виступила голова Всеукраїнського центру "Древо життя" Тамара Трацевич, яка вважається експертом у галузі НАТО на теренах Харківщини. Її аргументи, підтверджені фактами, знайшли порозуміння серед учасників даного зібрання.

На завершення всі були одностайні в тому, що миротворча діяльність України є справою необхідною, яка зміцнює позицію держави на світовій арені. Щодо вступу до НАТО, то наголошувалось, що відповідь на це питання має дати народ. Головне, щоб кожен українець мав доступ до правдивої інформації стосовно переваг чи недоліків такого вибору.

"Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір"
Семінар на таку тематику, який відбувся 4 червня п.р. в Будинку офіцерів м. Сімферополь, був організований Громадською лігою Україна-НАТО за підтримки Посольства США в Україні. В ньому брали участь представники районних державних адміністрацій, відповідальні за роботу в гуманітарній сфері, військовослужбовці ВМС ЗС України, молодь, освітяни, активісти громадських організацій та політичних партій Криму. Серед присутніх були розповсюджені інформаційні матеріали щодо співробітництва України з НАТО, більшість з яких підготовлені українськими експертами. З доповідями виступили Сергій Джердж – голова Громадської ліги Україна-НАТО, Володимир Коряк – Національна академія оборони України, Вадим Гречанінов – Атлантична рада України, Олександр Макобрій – апарат Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.

Розглядалися наступні питання: реалізація української державної політики співробітництва з НАТО; політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції; ПДЧ як фактор посилення внутрішніх реформ в державі; соціальні аспекти співпраці України з НАТО; створення інформаційних центрів з питань безпеки в регіонах України тощо. Деякі деструктивні сили намагалися зірвати проведення цього форуму та позбавити кримчан можливості почути правдиву інформацію про НАТО. Кримська міліція проявила справжній професіоналізм у підтриманні громадського порядку.

"Круглі столи" та семінари за тематикою: "Перспективи євроатлантичної інтеграції України і досвід Естонії"
Вони пройшли 27 травня п.р. в м.Черкаси і 29 травня п.р. в м.Чернігів для працівників місцевих органів влади та наукової і студентської громади Черкаського державного технологічного університету і Чернігівського державного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка. Їх організатором виступили Інститут євроатлантичного співробітництва за підтримки обласних державних адміністрацій. Своїм досвідом формування громадської думки з питань євроатлантичної інтеграції поділилися на них Генеральний секретар Естонської асоціації Північноатлантичного договору Вікторія Пунга та радник Міністерства оборони Естонії Маріс Мікко, які розповіли про конкретну позитивну інформаційно-роз’яснювальну роботу, проведену в своїй країні. Від української сторони у цих зібраннях в якості експертів брали участь представники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, науково-експертної ради при Комітеті Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Інституту євроатлантичного співробітництва.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: