реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 23

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 23



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1806
Європейська інтеґрація


Інтерв’ю Президента України європейським виданням – французькій газеті La CROIX, німецькій газеті Süddeutsche Zeitung та іспанській газеті АВС
Серед головних тем розмови, яка відбулася 11 червня п.р., були внутрішньополітична і економічна ситуація в Україні та її євроатлантичні устремління. Йшлося також про українсько-російські відносини, у тому числі в площині енергетики з урахуванням євроатлантичних прагнень нашої країни. Зокрема, в бесіді з журналістом французького видання глава української держави заявив, що намір України стати членом НАТО – це "курс, який не направлений проти будь-кого, а відповідає нашим національним пріоритетам".

Україна досягла істотного прогресу у взаємодії з НАТО після Бухарестського саміту Альянсу
Про це заявив 16 червня п.р. Президент України Віктор Ющенко на зустрічі з делегацією Північноатлантичної ради та Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером, які нещодавно перебували в Україні з візитом на запрошення глави української держави. Відзначивши передусім "надзвичайно важливе рішення" про можливість участі України у Силах реагування НАТО, ухвалене 13 червня п.р. в Брюсселі, він підкреслив: "Йдеться, безумовно, про конкретні справи, які доводять серйозність наших напрямів". За його словами, значення цього першого подібного рішення за історію відносин України з Альянсом "для посилення нашого внеску в зміцнення європейської і глобальної безпеки і стабільності – колосальне". Президент України окремо зупинився на успішному процесі реформування безпекового сектору, високо оцінивши експертну допомогу, яку в даному питанні надає Альянс. Серед пріоритетів роботи в напрямку євроатлантичної інтеграції глава держави назвав своєчасне та якісне виконання всіх положень Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік; активізацію зусиль, спрямованих на досягнення консенсусу в суспільстві і між різними політичними силами навколо вступу до НАТО; звільнення нашого діалогу з Росією від міфів і стереотипів минулого.
Того ж дня відбулася спільна прес-конференція Президента України та Генерального секретаря НАТО, на якій головний посадовець Альянсу резюмував свою промову наступним чином: "Зараз ми знаходимося на вельми важливому часовому етапі. Ми маємо інтенсифікований діалог. Між нами розгортається досить інтенсифікована взаємодія на політичному рівні. Подальші рішення будуть прийматися на основі того механізму, який існує в НАТО. А зовнішня політика України повинна і буде визначатися тільки нею і більше ніким".
Водночас пройшло засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні. Її члени обмінялися думками щодо стану та перспектив відносин України з НАТО у контексті рішень Бухарестського саміту Альянсу, включаючи заявку нашої країни стосовно Плану дій щодо членства в НАТО та відповідних реформ. Союзники, зокрема, відзначили нещодавнє підтвердження бажання України зробити внесок у британсько-французьку вертольотну ініціативу і привітали пропозицію взяти участь у Силах реагування НАТО. Вони очікують на імплементацію заходів, які містяться у Цільовому плані Україна-НАТО на 2008 рік, і з задоволенням взяли до уваги прийняття Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки. Було також підкреслено важливість налаштованості України продовжувати впровадження політичних і економічних перетворень, реформування оборонного й безпекового сектору, що сприятиме укріпленню демократії та верховенства права.

Уряд прагне досягти входження України до НАТО за трьома напрямками
Таку позицію оприлюднив 12 червня п.р. на прес-конференції в Кабінеті Міністрів України Віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря. "Є три основні сфери, на яких уряд України зосереджує свою увагу. Перше – це координація євроатлантичної інтеграції і якість цієї інтеграції. Друге – це якість публічної дискусії в українському суспільстві. Третє – це діалог з іншими країнами в регіоні для того, аби пояснити бачення України, її пріоритетів у напрямку євроатлантичної інтеграції", – додав він.

Засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони
Воно відбулося 13 червня п.р. в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі за участю глави українського військового відомства Юрія Єханурова. В ході цього заходу здійснено обмін думками щодо стану та шляхів поглиблення співробітництва Україна-НАТО в оборонній галузі, проаналізовано процес реформування сфери оборони та безпеки у контексті Бухарестського саміту Альянсу щодо періоду інтенсивних контактів Україна-НАТО. Міністри оборони держав-членів НАТО та України обговорили також питання, пов’язані із долученням нашої країни до миротворчої діяльності під проводом Організації Північноатлантичного договору.
У рамках даного візиту укладено Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами оборони України і Угорської Республіки та Штабом стратегічного командування НАТО з операцій про участь в програмі Альянсу стосовно обміну даними про повітряну обстановку та повітряний рух. Цей документ підписали керівники оборонних відомств України і Угорщини та Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Джон Креддок.

Участь України в операції НАТО "Активні зусилля"
1 червня п.р. флагман Військово-Морських Сил Збройних сил України фрегат "Гетьман Сагайдачний" вирушив у визначений район Середземного моря для здійснення патрулювання у рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля". Український корабель успішно пройшов сертифікацію експертами Альянсу, увійшов в оперативне підпорядкування командувача морського компонента Об’єднаних збройних сил НАТО "Південь" (Неаполь, Італія) і приступив до практичного виконання завдань з виявлення та попередження терористичних дій у Середземному морі. Переведення його в таке підпорядкування відбулося на підставі рішення Північноатлантичної ради, члени якої нещодавно розглянули звіт військових експертів з Неаполя про рівень готовності українського корабля до участі в цій операції. Вони дійшли висновку, що екіпаж фрегату "Гетьман Сагайдачний" (борт U130) опанував методику здійснення зазначених завдань і повністю придатний до роботи із вияву нелегальної активності у Середземному морі.

Регіональний вимір євроатлантичної інтеграції
10 червня п.р. в м. Дніпропетровськ відбулася міжнародна конференція "Актуальні питання інформаційної політики щодо євроатлантичної інтеграції". Її головним організатором виступили громадське об’єднання "Центр євроатлантичної інтеграції в м.Дніпропетровськ" (Україна) та громадська асоціація "Jagello 2000" (Чеська Республіка) у співробітництві з Дніпропетровською філією Національного інституту стратегічних досліджень, Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, Офісом Уряду Чеської Республіки. В цьому форумі взяли участь Віце-прем’єр-міністр Чеської Республіки А.Вондра, перший заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Т.Пояр, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Я.Башта, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні М.Дюре, голова громадської асоціації "Jagello 2000" З.Павлачек. Головні теми доповідей стосувалися досвіду інформаційної політики нових членів НАТО і шляхів його використання в Україні, відносин України з НАТО та Євросоюзом, формування громадської думки щодо євроатлантичної інтеграції України на регіональному рівні.
Крім того, у рамках спільного проекту передбачається проведення вечорів питань та відповідей для громадян, які цікавляться діяльністю НАТО, взаєминами Альянсу з нашою країною, її зовнішньополітичним курсом тощо. В громадському об’єднанні "Центр євроатлантичної інтеграції в м. Дніпропетровськ" вже розгорнуто бібліотеку, яка налічує більше 2 тис. посібників щодо НАТО і якою може скористатися кожен охочий. Двічі на рік цей суспільний осередок планує видавати інформаційний бюлетень, присвячений проблемам відносин між Україною та Альянсом.

"Роль ЗМІ у формуванні об'єктивної оцінки серед громадськості політики євроатлантичної інтеграції України"
"Круглий стіл" на таку тему відбувся 11 червня п.р. в Житомирі. Відкриваючи цей захід, заступник голови облдержадміністрації І.Орлов, зокрема, зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008р. N502 затверджено Державну цільову програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки. На місцевому рівні вона передбачає реалізацію таких заходів: утворення на конкурсній основі в кожному регіоні "бюро спікерів" з євроатлантичної інтеграції та сприяння їх функціонуванню; проведення конференцій, засідань, "круглих столів", семінарів за участю громадськості, представників органів державної влади, засобів масової інформації з метою обговорення актуальних аспектів євроатлантичних прагнень тощо. На реалізацію цих та інших заходів передбачені кошти з місцевих бюджетів.
Про пріоритетні напрямки діяльності управління по зв'язках з громадськістю облдержадміністрації щодо інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України доповів начальник даного підрозділу М.Сюравчик. Завідувач кафедри історії України Житомирського державного університету ім. І.Франка, кандидат історичних наук, доцент М.Кордон розповів про роль Житомирського центру євроатлантичної інтеграції в реалізації курсу України стосовно входження до НАТО. Підполковник, начальник прес-центру 8-го армійського корпусу В.Солов’ян поінформував про військове співробітництво Україна–НАТО. Редактори комунальних ЗМІ поділилися досвідом висвітлення процесів євроатлантичної інтеграції України на сторінках своїх видань.

Семінар з питань контролю за повітряним рухом
Він проходив 11–12 червня п.р. в місті Упсала Королівства Швеція. Нашу державу на ньому представляла українська військова делегація на чолі з начальником штурманської служби –головним штурманом служб управління армійської авіації Командування Сухопутних військ ЗС України полковником Ігорем Мизгіним. Мета даного заходу полягала в ознайомленні його учасників з питаннями використання повітряного простору та процедурами відповідно до стандартів НАТО. Офіцери мали можливість набути певних знань з посібників і матеріалів з цих питань, отримати цікаву і корисну інформацію з організації системи управління таким рухом в країнах-членах Північноатлантичного альянсу, взаємодії під час проведення багатонаціональних миротворчих операцій.

Перший випуск військовослужбовців Тернопільського гарнізону в рамках
реалізації проекту Трастового фонду програми НАТО "Партнерство заради миру"

Протягом трьох місяців 23 військовослужбовці цього гарнізону пройшли курс навчання за цивільними спеціальностями у Центрі перепідготовки та соціальної адаптації при Хмельницькому національному університеті. Випускники отримали свідоцтва з підвищення кваліфікації державного та міжнародного зразка. На безкоштовній основі вони вивчали маркетинг на ринку товарів і послуг. Перевага надавалась тим, хто закінчив військову службу або невдовзі має бути звільнений з неї. Даний проект передбачає сприяння їм у працевлаштуванні, насамперед шляхом проведення ярмарків вакансій.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини


реклама партнерів: