реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 24

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 24



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2358
Європейська інтеґрація


Глава держави вважає, що вистачить року, щоб переконати громадян нашої країни в необхідності євроатлантичної інтеграції
Про це сказав у Вінниці Президент України Віктор Ющенко під час спілкування 20 червня п.р. з місцевими жителями, присутніми на церемонії перепоховання останків воїнів Великої Вітчизняної війни, та невеликою групою противників НАТО, що зібралася на протилежному боці й пікетувала меморіал звільнення. За його словами, через діалог, через розмову ми прийдемо до того, що для збереження незалежності держави необхідні гарантії її суверенітету, в даному разі – у вигляді системи колективної безпеки. "Це обов’язок нашого покоління зробити, щоб Україна залишалася суверенною, незалежною", - зазначив він.

Офіційний візит Президента України до Португалії
В рамках цього візиту, який відбувся 23-24 червня п.р., глава української держави мав зустрічі з керівництвом країни, політичними діячами, представниками підприємницької діяльності та українською громадою в Лісабоні.
Під час переговорів Президента України Віктора Ющенка з Президентом Республіки Португалія Анібалом Каваку Сілвою обговорювались питання двостороннього співробітництва в торгово-економічній, гуманітарній і соціальній сферах, перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України. "Наші відносини є динамічними, ми маємо надзвичайно добру історію цих взаємин як у політичному, так і в гуманітарному і економічному контексті", - сказав глава української держави по завершенню цих перемовин. Він запевнив, що Україна виконає всі зобов’язання і зробить всі кроки, які необхідні для приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО. Зі свого боку, португальський колега зазначив, що сьогоднішній діалог між Україною і Альянсом свідчить про таку можливість, і підкреслив, що його країна завжди була дружньо налаштована до України і підтримує її європейський та євроатлантичний поступ.
За підсумками зустрічі глави української держави з Прем’єр-міністром Португалії Жозе Сократешом констатувалися високий рівень двосторонніх торгово-економічних відносин та їх позитивна динаміка. За словами Віктора Ющенка, одна з тем розмови з "країною, яка повністю поділяє наші зовнішньополітичні пріоритети – інтеграція до Євросоюзу та Північноатлантичного договору". Зі свого боку, керівник португальського уряду особливо наголосив, що його країна підтримувала і підтримує європейський та євроатлантичний курс України.
Кінцевим результатом цього візиту стало підписання двосторонніх документів. В їх числі - Угода про військове співробітництво між Україною та Республікою Португалія, укладення якої створює правове підґрунтя для подальшого розширення цього виду двосторонньої співпраці, відповідатиме зовнішньополітичному курсу України та сприятиме практичній реалізації європейських і євроатлантичних прагнень нашої держави.

Інтерв’ю глави української держави португальській газеті "Publico"
Серед тем, порушених у ході розмови, йшлося про євроатлантичну та європейську інтеграцію України, зокрема, перспективи приєднання нашої держави до Плану дій щодо членства в НАТО у грудні п.р. та очікування від вересневого саміту Україна-ЄС. Говорячи про незмінність євроатлантичного курсу України, Президент України Віктор Ющенко заявив: "Ми проводимо політику, яка відповідає пріоритетам, цілям і засадам Північноатлантичного альянсу". Глава української держави зазначив, що такі устремління ґрунтуються на національних інтересах і в жодному разі не є "політикою проти когось".

Важлива складова візиту представників Північноатлантичної ради НАТО до України
у сфері громадської дипломатії

Перебуваючи 16-17 червня п.р. в нашій країні, члени цієї високої делегації Альянсу відвідали Харків, Львів та Дніпропетровськ, де взяли учать у низці інформаційних заходів.
• У Харківському національному університеті імені В.Каразіна відбувся "круглий стіл" на тему "НАТО після Бухарестського саміту та роль України в європейській безпеці". Відкриваючи його, голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков підкреслив, що для України основна мета полягає сьогодні в підтримці Плану дій щодо членства в НАТО. Кажучи про важливість роз’яснювальної роботи, він відзначив, що на базі даного учбового закладу діє міжнародний проект "Євроатлантична весна-2008", а також "жіноча школа НАТО", проводяться міжнародні консультації з різних питань, пов’язаних з діяльністю Альянсу. Представник Румунії Сарін Димитріу
Дукару, в свою чергу, нагадав, що на останньому саміті в Бухаресті курс міжнародних відносин України зі вступу до Організації Північноатлантичного договору був озвучений Президентом України і що всі 26 послів Альянсу плюс його Генеральний секретар підтримали готовність України з реалізації Плану дій щодо членства в НАТО.
• "Круглий стіл" за аналогічною тематикою був організований у Львові, де представники Канади, Франції, Туреччини, Польщі, Люксембургу, Нідерландів, Латвії зустрічалися з викладачами та студентами вищих навчальних закладів західноукраїнського регіону. У виступах членів Північноатлантичної ради зазначалося, що головна мета НАТО – не воювати, а гарантувати безпеку, внутрішні аспекти якої стосуються країн–членів Північноатлантичного альянсу, тоді як зовнішні передбачають вжиття спільних зусиль в боротьбі з тероризмом. За словами західних дипломатів, якщо Україна робить вибір, то вона повинна відповідати низці критеріїв. Зокрема, в самій державі має бути консенсус. Досвід показує, що найкращий спосіб його досягнути полягає в проведенні широкомасштабних дискусій та обговорень. Зараз, на їхню думку, Україна перебуває на цьому важливому етапі інформування суспільства про перспективи та переваги членства в Північноатлантичному альянсі. Саме тому для спілкування було обрано студентську аудиторію, яка має зробити свідомий вибір щодо майбутнього своєї країни.
• У Дніпропетровському регіональному інституті Національної академії державного управління при Президентові України члени делегації Північноатлантичної ради зустрічалися з активістами неурядової організації "Центр євроатлантичної інтеграції в місті Дніпропетровську" та журналістами. Представники Великої Британії, Чехії, Данії, Словаччини, Угорщини, Литви презентували присутнім досвід співпраці своїх країн з Північноатлантичним альянсом і відповіли на запитання, які стосувалися структури та об’єктивної характеристики відносин Україна–НАТО. Після розмови вони відвідали Національний центр аерокосмічної освіти молоді.

Зустріч керівного складу Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України
з чільними представниками Північноатлантичного альянсу

17-18 червня п.р. в Україні перебувала делегація Військового комітету НАТО на чолі із заступником голови цієї організації генерал-лейтенантом Карлом Ейкенберрі. В ході переговорів з відповідальними особами українського військового відомства також взяли участь керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін, офіцери Міжнародного військового штабу НАТО. Від Збройних Сил України були присутні перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-полковник Геннадій Воробйов та керівники структурних підрозділів цього центрального органу військового управління. Сторони обговорили стан виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки, обмінялися думками щодо перебігу та перспектив співробітництва з НАТО. Іноземні військові ознайомилися з роботою Ситуаційного центру Головного командного центру ЗС України та Об’єднаного оперативного командування ЗС України, відвідали Офіс зв’язку НАТО в Україні та Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу ЗС України.

Римська конференція командувачів та відповідальних осіб і експертів високого рівня з експедиційних операцій НАТО
На цьому форумі, який проходив у столиці Італії 17–18 червня п.р., розглядалися потреби в поточних і майбутніх військових силах та засобах у проведенні таких операцій. Дане засідання було організовано командуванням Об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації і проведено Оборонним коледжем НАТО в Римі. Відбувся обмін досвідом між нинішніми і колишніми командувачами НАТО, старшими наставниками, співробітниками Альянсу, представниками країн, дослідницьких центрів, науково-дослідних установ. Йшлося про широкий і багатосторонній набір заходів: від довгострокового та стратегічного мислення до практичного планування, що передбачає військові й цивільні структурні зміни, кадрові питання, закупки оснащення і розвиток технологій.

Щорічна конференція Консорціуму оборонних академій та інститутів у галузі безпеки програми НАТО "Партнерство заради миру"
Цей десятий за рахунком форум проходив 18-19 червня п.р. в м.Брюссель (Бельгія) з метою ознайомлення із сучасним досвідом країн-членів НАТО щодо трансформації системи підготовки та навчання військовослужбовців. В ньому брали участь військові фахівці Національної академії оборони України – начальник Центру підготовки офіцерів багатонаціональних штабів полковник Сергій Речич та начальник Центру дистанційного навчання полковник В’ячеслав Рябцев. Вони опановували відповідні методичні матеріали та рекомендації, працювали над визначенням шляхів проведення таких перетворень у національному навчальному процесі.

Підготовка штабів бригадного рівня до проведення двостороннього українсько-американського командно-штабного навчання "Репід Трайдент – 2008"
В рамках цього процесу, який тривав у Житомирі на базі 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, група американських та румунських військових спеціалістів під керівництвом підполковника Рікардо Тореса провела заняття для українських військових, які будуть задіяні до майбутніх тренувань. Відпрацьовувались всі можливі варіанти прийняття рішень за стандартами НАТО на їх командно-штабній фазі із залученням інших країн-учасниць "Репід Трайдент – 2008".

Відвідання представниками країн-членів НАТО Національного університету "Львівська політехніка"
Там відбулася 17 червня п.р. їх зустріч з професорсько-викладацьким складом, курсантами і студентами Львівського інституту Сухопутних військ, на якій обговорювались перспективи інтеграції України до НАТО. Представники Канади, Франції, Греції, Туреччини, Латвії, Нідерландів та Словенії коротко розповіли присутнім про історію і умови вступу своїх країн до Північноатлантичного альянсу, після чого розмова продовжилась за принципом "запитання – відповідь". Іноземні гості наголосили, що приєднанню України до Плану дій щодо членства в НАТО має передувати велика суспільна дискусія. В той же час співпраця нашої держави з Організацією Північноатлантичного договору триває вже давно. Зокрема, підкреслювалось, що Україна бере участь у всіх миротворчих місіях, які проводяться під егідою Альянсу. У виступі Посла Словенії при НАТО Божо Церара наголошувалось на необхідності інформування українського населення про НАТО як до, так і після вступу до Альянсу. Представник Франції у Північноатлантичній раді Рішар Дюке зазначив, що НАТО чекає від України визнання всіх цінностей, які сповідує Організація Північноатлантичного договору, в тому числі щодо боротьби з тероризмом, і зауважив, що приєднання України до неї – це довготривале зобов’язання. Тому нації потрібно зробити виважений крок, шукати консенсусу в суспільстві. За словами представника Греції у Північноатлантичній раді Тері Стоматопулоса, вступ до НАТО може коштувати чимало, адже одна з вимог членства – підтримувати збройні сили на рівні армій партнерів по Альянсу.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: