реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 25

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 25



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2375
Європейська інтеґрація


Латвія підтверджує свою готовність підтримувати Україну на її шляху до європейських і євроатлантичних структур
Про це заявив Президент Латвійської Республіки Валдіс Затлерс на спільній прес-конференції з Президентом України Віктором Ющенком за підсумками проведених у Києві переговорів під час державного візиту до нашої країни глави латвійської держави 25-26 червня п.р.
Валдіс Затлерс зауважив, що сьогодні Україна стає одним з найвпливовіших гравців у країнах Східної Європи, і наголосив, що Латвія поділяє її намір приєднатися до ЄС та НАТО. "Ми не тільки підтримуємо вас на цьому шляху, а й пропонуємо свою допомогу", - підкреслив він. Зі свого боку Віктор Ющенко зазначив, що для нас надзвичайно чутливою є позиція Латвії, яку вона займає щодо підтримки європейських і євроатлантичних устремлінь України, і нагадав, що для Латвії також було непросто отримати членство в ЄС та НАТО. "Цю дорогу ми сьогодні проходимо в Україні і переконаний, що нас буде чекати успіх у цьому питанні", - сказав глава української держави. Він висловив упевненість, що Латвія може надати нашій країні корисні знання, поради та технічну допомогу в реалізації планів дій Україна-ЄС і Україна-НАТО.

Перспективи ГУАМ виглядають як ніколи оптимістично
Так оцінив розвиток Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ Президент України Віктор Ющенко під час спільної прес-конференції глав держав цієї міжнародної організації за підсумками її третього саміту, що відбувся 1 липня п.р. в Батумі (Грузія). "Ми хочемо бути країнами, інтегрованими до європейської політики, до Європейського Союзу, до колективної панєвропейської безпекової моделі", - сказав Віктор Ющенко. Результатом цього форуму стало підписання Батумської декларації "ГУАМ – інтегруючи Схід Європи", в якій, серед іншого, наголошується "на незмінності курсу на розвиток регіональної співпраці як складової загальноєвропейських і азіатських інтеграційних процесів, зміцнення міжнародних партнерських зв’язків Організації зі США, Польщею, Японією, іншими державами, а також міжнародними об’єднаннями". Окремо висловлюється стурбованість у зв’язку із загрозами, породженими конфліктами, що затяглися, агресивним сепаратизмом, екстремізмом та міжнародним тероризмом і підтверджується готовність ГУАМ спільно протидіяти цим загрозам у тісному співробітництві з іншими країнами і міжнародними структурами.

Шосте засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО високого рівня з питань воєнної реформи
Воно відбулося 26 червня п.р. в Києві під спільним головуванням Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степана Гавриша та заступника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шедіві. На ньому розглядалася низка актуальних питань співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування вітчизняного сектору безпеки. Основну увагу було присвячено проблематиці вдосконалення механізмів імплементації Стратегії національної безпеки України, реорганізації спеціальних і розвідувальних органів, а також проведення Огляду структури і завдань Міністерства оборони України. Важливою темою обговорення стало розширення можливостей СРГ ВР. Йшлося, зокрема, про активізацію процесу реалізації нового проекту – Плану дій Партнерства щодо розбудови оборонних установ з метою забезпечення цілісності та запобігання корупції в оборонних інституціях. Ця ініціатива має на меті допомогти країнам-партнерам забезпечити більшу прозорість у діяльності національних безпекових інституцій. Учасники даного засідання дійшли згоди стосовно деталізації діяльності цільових груп Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства за напрямами інформування громадськості, підтримки місцевих ініціатив, прав людини та оборонної промисловості. Ще одним результатом дискусій стало рішення щодо інтенсифікації програми СРГ ВР з питань професійного розвитку і поширення сфери її компетенції на всі структури національного сектору безпеки. Крім того, розглядався стан підготовки до консультацій Україна-НАТО високого рівня, які мають відбутися у м.Таллінн, Естонія 12-13 листопада п.р.

Одинадцяте засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
Воно відбулося 1 липня п.р. в МЗС України під головуванням голови цієї комісії, першого заступника Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія. У ході даного засідання обговорювались результати виконання центральними органами виконавчої влади України Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО у першому півріччі п.р. Розглядалися також заходи з активізації роботи причетних міністерств та відомств України на цьому напрямі. Особлива увага наголошувалась на важливості повної та своєчасної реалізації ЦП-2008 в контексті наступного грудневого засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ, на якому буде дано оцінку готовності України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.

Робоча зустріч в Одесі з організації та забезпечення проведення українсько-американського
військово-морського тактичного навчання "Сі Бриз – 2008"
Вона відбулася 23 червня п.р. за участю керівників військових з’єднань – Військово-Морських Сил та Сухопутних військ ЗС України, представників обласної державної адміністрації, місцевих органів влади та силових структур області. У ході цієї зустрічі заступник командувача ВМС Збройних Сил України віце-адмірал Віктор Максимов підкреслив, що таке наймасштабніше у нинішньому році навчання на території України матиме виключно миротворчий та гуманітарний характер. За його словами, на майбутніх військових маневрах відпрацьовуватимуться загальні дії військово-морських, сухопутних, десантних та спеціальних підрозділів флотів різних країн світу під час планування та здійснення миротворчої та гуманітарної операцій. Активну фазу тренувань передбачається провести в межах Одеської і Миколаївської областей та Автономної Республіки Крим із залученням військовиків Азербайджану, Бельгії, Вірменії, Великої Британії, Грузії, Греції, Данії, Канади, Латвії, Македонії, Німеччини, США, Туреччини, Франції та України.

Харківські вчені створюють прозору броню на замовлення НАТО
Відповідні розробки виконуються Інститутом монокристалів НАН України в рамках програми НАТО "Наука заради миру". Як розповів директор цієї наукової установи В’ячеслав Пузиков, мова йде, зокрема, про проект "Прозора броня", який здійснюється за фінансової підтримки НАТО для винайдення захисного облицювання рухомих об’єктів. Проведено наукові дослідження і перевірена технологія виготовлення такого аналогу кулестійкого скла з шарів стікти, пластмаси і сапфіру – штучного, що не поступається за міцністю алмазу. Успішно завершено й інший проект – антитерористичний, який стосується виробництва обладнання для захисту і огляду людей в умовах надзвичайних ситуацій. Ці досягнення представлені в матеріалах виставки, розгорнутої в Інституті монокристалів, який з ознайомлювальною метою відвідали посли ряду країн-членів Альянсу. Вони також долучилися до роботи "круглого столу" за участю громадськості на тему "НАТО після Бухарестського саміту та роль України в європейській безпеці", що відбувся в Харківському національному університеті ім.В.Каразіна.

Грузія лише разом Україною приєднається до НАТО
Про це заявила у Варшаві Міністр закордонних справ Республіки Грузія Катерина Ткешелашвілі за підсумками її зустрічі з Міністром закордонних справ Республіки Польща Радиславом Сікорським. Вона підкреслила, що Грузія відмовиться від членства в НАТО, якщо така ж пропозиція не буде зроблена Україні. Своє вкрай категоричне зауваження глава грузинського зовнішньополітичного відомства пояснила наступним чином: "У нас з Україною дуже міцне стратегічне партнерство. Це наші спільні зусилля, і ми вважаємо, що перспектива полягає в тому, щоб йти шляхом до членства разом".

Випуск групи перепідготовлених військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, у Чернігові
Церемонія з цієї нагоди нещодавно пройшла там у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. В ній взяли участь менеджер програми "Україна-НАТО" з підготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, представники відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації, територіального управління "Північ" Сухопутних військ ЗС України і Чернігівського обласного військового комісаріату та керівництво зазначеного центру. В урочистій обстановці почесні гості вручили свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка за напрямом "Менеджер" 20 колишнім військовослужбовцям, які пройшли двомісячний курс підготовки за програмою "Економіка та управління виробництвом".

До створення Асоціації випускників Академії командного складу Бундесверу
Про започаткування такого об’єднання з числа 33 українських офіцерів, які пройшли півторарічне навчання в даній вищій науковій установі Збройних сил Німеччини, оголошено на зібранні, влаштованому з цієї нагоди 24 червня п.р. Посольством ФНР в Україні. На його презентації Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Райнгард Шеферс, відзначивши, що створення Асоціації випускників Академії командного складу Бундесверу є ще одним каменем у підмурок двосторонніх стосунків, заявив про підтримку нашої держави в її прагненні до євроатлантичної інтеграції. "Можливо, після Бухарестського саміту НАТО увесь світ подумав, що Німеччина виступає проти євроатлантичних устремлінь України. Але це не так. І наявний високий рівень воєнно-політичного співробітництва обох країн є яскравим свідченням тому", - сказав він. У свою чергу, заступник Міністра оборони України Володимир Діброва підкреслив, що метою заснування цього товариства є поглиблення воєнно-політичного співробітництва України і Німеччини, а також спілкування українських і німецьких військовослужбовців з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України. За його словами, керівництво українського військового відомства розглядає цю подію як черговий крок України до НАТО.

До функціонування на Волині центрів євроатлантичної інтеграції
Про відкриття в усіх районах області найближчим часом таких осередків, які допоможуть волинянам більше довідатися про НАТО і перспективи вступу України до Північноатлантичного альянсу, заявив голова Волинської обласної ради Анатолій Грицюк на засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при ній, що відбулося у Луцьку. Коментуючи таке рішення, він підкреслив, що йдеться не про нав’язування жителям думки щодо вступу нашої держави в НАТО, а лише про прагнення дати можливість людям довідатися, чим насправді займається Альянс. Тож нехай волиняни самі вирішать - потрібне чи ні членство України в цій міжнародній структурі.
На Волині перший центр євроатлантичної інтеграції зі статусом обласного було відкрито на початку поточного року в Луцьку. Протягом нинішнього літа його своєрідні філіали мають запрацювати в усіх великих містах і райцентрах краю. До роботи в них рекомендовано залучити місцеву інтелігенцію і, передусім, вчителів міських та сільських шкіл, культосвітніх працівників. Населення області має знати про ті великі переваги, які отримують країни після вступу до НАТО, перш за все у збільшенні іноземних інвестицій у розвиток економіки, науки, культури. Необхідні матеріали, що забезпечуватимуть належне функціонування цих представництв, підготують науковці, для яких буде організовано ознайомлювальну поїздку в штаб-квартиру НАТО.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини


реклама партнерів: