реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 26

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 26



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2595
Європейська інтеґрація


Членство України в НАТО посилить модель колективної безпеки
Таке переконання висловив Президент України Віктор Ющенко на зустрічі 2 липня п.р. з Міністром закордонних справ Данії Стігом Мьоллером під час його візиту до нашої країни. "Колективна безпекова модель буде набагато сильнішою, якщо вона міститиме Україну. І це колективний інтерес", - сказав глава української держави. Зі свого боку керівник датського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що Україна "самостійно приймає рішення про те, яким буде її майбутнє", і якщо вона "обере шлях в Європу та трансатлантичні структури, то Данія підтримуватиме Україну на цьому шляху". Обговорювався також широкий спектр тематики двостороннього співробітництва в політичній, економічній та гуманітарній сферах. Зокрема, йшлося про інтенсифікацію політичного діалогу, сприяння Данією реалізації прагнень України набути членство в НАТО і Євросоюзі.

Угорщина підтримує європейські прагнення України
Про це заявив 7 липня п.р Президент Угорської Республіки Ласло Шойом на спільній прес-конференції з Президентом України Віктором Ющенком за підсумками проведених у Києві переговорів під час державного візиту до нашої країни глави угорської держави, в ході яких розглядалися питання щодо поглиблення двосторонньої співпраці в політичній, торговельно-економічній та гуманітарній сферах, аспекти міжнародної тематики тощо. Зокрема, обговорювався майбутній грудневий саміт НАТО на рівні міністрів закордонних справ, на якому Україна розраховує отримати запрошення залучитися до Плану дій щодо членства в Альянсі. "Ми хотіли б подякувати угорській стороні за постійну підтримку України в цьому питанні", - сказав Віктор Ющенко. В свою чергу Ласло Шойом запевнив у тому, що його країна докладе максимум зусиль до знайдення на наступній зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів НАТО консенсусу стосовно приєднання України до Альянсу.

Україна-НАТО: парламентський вимір
В рамках програми Директорату громадської дипломатії Міжнародного секретаріату НАТО за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні та Місії України при НАТО 30 червня – 1 липня п.р. делегація народних депутатів України відвідала з ознайомчим візитом штаб-квартиру НАТО та секретаріат Парламентської асамблеї НАТО. В ході цього візиту були проведені брифінги та дискусії з наступних питань: сучасний порядок денний Альянсу в контексті Бухарестського саміту; поточний стан відносин НАТО-Україна; співробітництво у сфері реформування сектору безпеки. Відбулися зустрічі з Главою Місії України при НАТО та керівниками делегацій держав-членів Альянсу (Латвії, США та Німеччини), а також із заступниками Генерального секретаря Парламентської асамблеї НАТО з політичних питань та з питань зовнішніх відносин і партнерства. Представники Організації Північноатлантичного договору дали позитивну оцінку нинішньому ступеню відносин Альянсу з Україною, особливо наголосивши на непересічності рішення Бухарестського саміту, підсумкова декларація якого чітко фіксує перспективи членства України в НАТО. Схвально відзначалась інтенсивність сучасного політичного діалогу Україна-НАТО, зокрема, кількість двосторонніх заходів, їх рівень та результати у контексті періоду інтенсивних контактів нашої держави з Альянсом.

Робочий візит Віце-прем'єр-міністра України до Брюсселя
Під час цього візиту, який відбувся 2- 3 липня п.р., заступник керівника уряду в справах європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря відвідав штаб-квартиру НАТО, де зустрівся з Генеральним секретарем Альянсу Яапом де Хооп Схеффером та взяв участь у спеціальному засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні послів.
Головний посадовець НАТО наголосив на важливості інтенсифікованого діалогу Альянсу з Україною в контексті розгляду питання із запрошення її до Плану дій з набуття членства в НАТО. Український високопосадовий урядовець зі свого боку запевнив співрозмовника у серйозності намірів уряду України стосовно реалізації євроатлантичного курсу.
На Спеціальному засіданні Комісії Україна-НАТО Григорій Немиря висловив подяку послам країн-членів Альянсу, які нещодавно відвідали Україну, та поінформував про прогрес у створенні належних умов для реалізації євроатлантичних прагнень України. "Протягом короткого терміну нам вдалося зробити декілька значних кроків
уперед. По-перше, урядом було розроблено та передано на розгляд глави держави Концепцію нової ефективної системи координації процесу євроатлантичної інтеграції. Це дозволить не лише покращити горизонтальну координацію між міністерствами, а й поєднати політичний та адміністративний рівень інтеграційного процесу", – зазначив Віце-прем’єр-міністр. За його повідомленням, уряд затвердив Державну цільову програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки, яка є продуктом урядових та громадських експертів. У свою чергу посли держав-членів Альянсу відмітили зусилля нашої країни з реалізації пріоритетних завдань євроатлантичної інтеграції. Особливої відзнаки здобули досягнення у подальшій розбудові демократії в Україні, в чому представники Альянсу мали змогу безпосередньо пересвідчитись в ході нещодавнього візиту до України. Вони привітали наміри уряду щодо посилення внутрішньої координації та відзначили важливість активізації роботи з інформування громадськості про євроатлантичний курс України.

Щорічна зустріч командувачів ВМС держав Чорноморського регіону та країн-учасниць "Blackseafor"
В цій зустрічі, яка пройшла нещодавно у Криму в селищі Партеніт, брав участь керівний склад командувань військово-морських сил Болгарії, Грузії, Російської Федерації, Румунії, Туреччини та України. Нашу державу на ній представляв командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Тенюх. Її головна мета полягала в обговоренні питань розвитку шляхів співпраці військових флотів країн Причорномор’я у галузі безпеки. Розглядалися також основні напрями підвищення ефективності такої співпраці в рамках Чорноморської групи військово-морського співробітництва. За підсумками обміну думками затверджено Програму діяльності з’єднання "Blackseafor" на 2008 -2009 роки.

Словацькі експерти запевняють українців: застереження противників вступу Словаччини до НАТО виявилися безпідставними
Про це, зокрема, вони говорили у Дніпропетровську під час засідання "круглого столу" на тему "Досвід Словаччини в процесі інтегрування в НАТО. Співпраця громадських організацій України та Словаччини". Організаторами його виступили Інститут громадських справ (Братислава, Словаччина), Центр євроатлантичної інтеграції у м. Дніпропетровськ та Фонд "Демократичні ініціативи". Словацькі фахівці підкреслювали, що важливо, аби питання про членство в НАТО стало не тільки справою політиків, а й всього громадянського суспільства, і пріоритетними тут мають бути національні інтереси. За словами політичного радника Посольства Словацької Республіки в Україні Атілли Сепа, "ми не пропагуємо НАТО, наша політика – ділитися власним досвідом, який, сподіваємося, допоможе іншим країнам, зокрема Україні, зробити власний вибір". До речі, ця дипломатична установа нині є контактним посольством НАТО в нашій державі, тобто виконує почесну місію поширення інформації про Північноатлантичний альянс.

Одесити провели громадянську акцію "Україна за НАТО!"
Цю акцію, на якій 29 червня п.р. на Соборній площі Одеси зібралося близько двохсот прихильників вступу України до НАТО, ініціювали обласний комітет "Україна-НАТО", обласна організація товариства "Просвіта", міська організація партії "Реформи і порядок" та обласна координаційна рада "Україна за євроатлантичну інтеграцію". Учасники мітингу, переважно одесити молодшого і середнього поколінь, тримали в руках гасла "Одеса - за НАТО", "Європейські стандарти - через НАТО", "НАТО гарантує безпеку України", "Не НАТО Україну нищив голодоморами та сибірськими концтаборами!" та інші. Виступаючи на даному масовому зібранні, доцент Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Олексій Захарія заявив, що "багато хто з одеситів недостатньо поінформований про діяльність структур Північноатлантичного альянсу, і на цьому досі намагаються спекулювати такі політичні маргінальні структури, як ПСПУ, КПУ та деякі відверто проросійські організації, залякуючи громадян заяложеним жупелом НАТОвської загрози українцям". Зазначалось, що одесити вітають багатонаціональні навчання "Сі Бриз-2008", проведення яких заплановане в Одеській області, і мають намір розбити наметовий табір неподалік місця цих навчань, демонструючи свою підтримку діям керівництва України, спрямованим на кращий вишкіл Збройних Сил України у взаємодії з підрозділами НАТО.

"Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір"
Семінар за такою тематикою нещодавно був проведений у м. Луганськ за підтримки МЗС України, Громадської ліги Україна-НАТО і Посольства США в Україні та за участю представників Атлантичної ради України. Відбулися активні дискусії за наступними тематичними напрямками: ПДЧ як фактор посилення внутрішніх реформ; створення інформаційних центрів з питань безпеки в регіонах України; євроатлантична інтеграція як фактор об’єднання країни; безпека через науку – важливий елемент співпраці України з НАТО.

В Одесі 1-2 липня п.р. пройшли групові заняття з євроатлантичної тематики
На базі Одеської обласної універсальної бібліотеки ім.М.С.Грушевського відбувся семінар "Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір", організатором якого стала Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. В цьому зібранні взяли участь представники районних державних адміністрацій, освітяни, активісти громадських організацій Одещини. Йшлося про політичні, економічні та безпекові позитиви входження нашої країни до НАТО, соціальні та наукові аспекти її співробітництва з Північноатлантичним альянсом. Наголошувалося також на тому, що євроатлантичний курс є об’єктивно обраним, а надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО позитивно вплине на внутрішньодержавні реформи.
В Одеському будинку офіцерів проведено семінар "Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України", ініційований Громадською лігою Україна-НАТО. На нього були запрошені лише представники безпекового сектору області. Обговорювались ключові проблеми щодо вибору шляхів забезпечення національної безпеки та реалізації і вдосконалення державної політики у сфері інформаційної підтримки євроатлантичної інтеграції України у безпековій галузі з урахуванням особливостей даного регіону. Дискусія також велась навколо переваг та недоліків, які отримає Україна від членства в НАТО.
В обох заходах брали участь голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, перший секретар Представництва МЗС України в Одесі Георгій Закраявський, працівники Національної академії оборони України Володимир Коряк та апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

19:55
18-Бер-2024
Євросоюз не визнав вибори президента РФ на окупованих територіях України
Європейський союз 18 березня заявив про невизнання електоральної процедури, яку Росія
19:55
17-Бер-2024
Невідомі добрі безпілотники атакували шість російських нафтоперегонних заводів
Протягом тижня невідомі добрі безпілотники атакували зразу шість російських нафтопере
22:10
16-Бер-2024
Українські воїни знищили російську диверсійно-розвідувальну групу в Сумській області
Про це сьогодні, 16 березня, розповів голова ОВА Володимир Артюх в ефірі телемарафону
22:03
15-Бер-2024
Російський добровольчий корпус попереджує про масовану атаку по військових об'єктах у Бєлгородській і Курській областях
У зв'язку з проведенням обмеженої військової операції на території Курської та Білгор
21:19
15-Бер-2024
росія не припиняє тероризувати Одесу: 20 загиблих, 73 поранених
росія – країна-терорист.
На жаль, внаслідок російської ракетної атаки загинули
20:14
14-Бер-2024
Топоніми Чернігова на честь земляків — українських добровольців сучасної російсько-української війни
14 березня Чернігівщина, як і вся країна, відзначає на державному рівні День Українсь
19:39
12-Бер-2024
Знешкоджено масштабну агентурну мережу фсб, яка «під прикриттям» УПЦ (МП) намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні
Служба безпеки нейтралізувала у Києві злочинну організацію, яка проводила інформаційн
15:09
12-Бер-2024
ЦПД та Кібердепартамент СБУ створили список безпечних каналів отримання інформації
Центр протидії дезінформації та Кібердепартамент Служби безпеки України створили спис
22:16
10-Бер-2024
Відзначення 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Чернігові
9 березня біля пам’ятника Тараса Шевченка на Валу, території Національного архітектур
21:56
10-Бер-2024
Успіхи ЗСУ на Таврійському напрямку
В операційній зоні оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” за минулу доб
Усі новини


реклама партнерів: