реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 27

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 27



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2528
Європейська інтеґрація


Євроінтеграційна та євроатлантична політика – спосіб збереження територіальної цілісності і суверенітету України
Так охарактеризував ці напрями дій Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю австрійському виданню "Der Standart", яке він дав під час офіційного візиту 8 липня п.р. до Австрії. Основною метою розмови, крім економічних та політичних перетворень в Україні, стала політика європейської та євроатлантичної інтеграції. Коментуючи її, глава держави наголосив на тому, що їй немає альтернативи.

Європейська інтеграція – незмінний стратегічний пріоритет державної політики України
Це підтвердив Президент України Віктор Ющенко у своєму зверненні до учасників, гостей і організаторів П’ятої щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії. У центрі уваги даного саміту, який проходив 10-12 липня п.р., перебували нові загрози та можливості, що виникають у зв’язку із світовими фінансовою і продовольчою кризами, проблеми нової політичної конфігурації Євросоюзу та доля Лісабонського договору, питання енергетичної безпеки, стратегій для ЄС, Чорноморського регіону і України. За словами Віктора Ющенка, "ми потребуємо чіткої підтримки європейської перспективи нашої держави". Це, на його думку, стосується "започаткування відносин політичної асоціації і економічної інтеграції з Європейським Союзом, скасування візового режиму для українських громадян, створення зони вільної торгівлі з ЄС, переходу на вищий рівень нашого партнерства з НАТО".

Дорожня карта українсько-французького співробітництва на період 2008-2009 рр.
Цей документ, який передбачає інтенсифікацію політичного діалогу, заходи з підтримки Францією реформ в Україні, спрямованих на її зближення з Євросоюзом, розширення економічного, культурного, наукового і технічного співробітництва, було підписано 7 липня п.р. за результатами переговорів Міністра закордонних справ України Володимира Огризка з Міністром закордонних справ Франції Бернаром Кушнером в ході робочого візиту керівника українського зовнішньополітичного відомства до Французької Республіки. Сторони предметно обговорили відносини України з Євросоюзом у контексті наших євроінтеграційних прагнень - набуття членства в ЄС. Важливою темою перемовин були питання стосовно підготовки України щодо приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО і сприяння Франції євроатлантичній перспективі нашої держави.

Засідання Політичного та Політико-військового керівного комітетів НАТО з Україною
Воно відбулося 3 липня п.р. в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. До складу української делегації, очолюваної директором Департаменту НАТО МЗС України Михайлом Осначем, увійшли представники керівної ланки міністерств оборони, фінансів, юстиції, з питань надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Державного комітету телебачення і радіомовлення, а також апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.
Члени української делегації поінформували про результати роботи виконавчих органів з реалізації цілей Плану дій Україна - НАТО, зокрема у внутрішньополітичній сфері, у контексті реформування сектору безпеки та проведення воєнної реформи в Україні, інформування населення з питань євроатлантичної інтеграції, співробітництва України з НАТО у правовій галузі тощо, наголосили на готовності продовження цієї роботи в наступному півріччі поточного року.
Під час дискусії виступили представники постійних делегацій Словаччини, Польщі, Угорщини, Німеччини, Франції, США, Естонії, Великої Британії, Литви, Румунії та Канади в НАТО. У своїх коментарях вони відзначили значні здобутки у виконанні Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік, загалом позитивно оцінили підсумки впровадження його заходів у першому півріччі на основі самооцінки українською стороною, а також презентацій членів делегації. Зверталася увага, що у нинішньому році чітко простежується перехід від політичних декларацій до практичної справи з імплементації відповідних реформ. На прохання союзників, були надані додаткові роз’яснення щодо удосконалення національної системи координації співробітництва з НАТО (Угорщина, Німеччина, Франція, США, Естонія), перспектив укладення Транзитної угоди (Польща, Угорщина, Німеччина, Франція), реалізації проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ з утилізації надлишкових та застарілих боєприпасів, легкого озброєння і стрілецької зброї та переносних зенітно-ракетних комплексів (США), бюджетного фінансування відповідних реформ та інформаційної кампанії (Німеччина, Франція), визначення цільових груп для інформування (Естонія, Румунія), прогнозних показників зростання громадської підтримки курсу України на євроатлантичну інтеграцію (Німеччина, Франція).
У цілому спільне засідання ПК/ПВКК пройшло у робочій конструктивній обстановці. Результати дискусії засвідчили, що в НАТО вітають кроки України з удосконалення системи національної координації співробітництва з
НАТО, розширення участі у поточних операціях Альянсу, практичну налаштованість на виконання ЦП-2008 та підготовку проекту ЦП-2009, посилення інформаційної роботи про НАТО та відносини України з Альянсом, а також зусилля, спрямовані на фінансове забезпечення провадження відповідних реформ.

У Туреччині представник Повітряних сил Збройних Сил України опановував спеціальну термінологію та правила авіазв’язку
З 30 червня по 11 липня п.р. в турецькому місті Ізмір на базі Навчального центру військово-повітряних сил цієї країни проводились заняття на спеціалізованому курсі з вивчення англійської авіаційної термінології. Їх мета полягала у засвоєнні спеціальних термінів та правил авіазв’язку, використанні набутих знань у сумісних з представниками НАТО польотах та перельотах повітряних суден під час проведення спільних операцій з підтримання миру та багатонаціональних навчань. Слухачі ознайомилися з можливостями такого зв’язку класу "земля-повітря", "повітря-повітря", спеціальними термінами, які застосовуються у повітроплаванні, метрології, повітряній навігації, службах управління повітряним рухом та при виникненні надзвичайних ситуацій. Окрім того, опрацьовувалися нормативно-правові документи та стандарти, прийняті в Північноатлантичному альянсі, відповідні робочі та інформаційні довідкові матеріали.
В цих навчаннях брав участь офіцер управління пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації Повітряних сил Збройних Сил України майор Андрій Мізернюк. Проходження ним даного курсу не тільки сприятиме вдосконаленню його знань, набуттю практичного досвіду в опануванні англійської авіаційної термінології, а й підтвердить позицію нашої країни щодо розширення співробітництва зі збройними силами країн-членів НАТО і держав-партнерів.

Підготовка українських офіцерів у Національній академії оборони України до участі в миротворчих операціях під егідою ООН та НАТО
Там 4 липня на базі Центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів завершився двотижневий курс "Цивільно-військова взаємодія" для 17 військовослужбовців Збройних Сил України. Під час його проходження слухачі ознайомилися з керівними документами НАТО та ООН стосовно політики, принципів планування та організації такої взаємодії у міжнародних миротворчих операціях під проводом цих організацій. В якості інструкторів з українськими офіцерами працювали фахівці зазначеного центру разом з підполковником ЗС Франції Мішелем Поледрі, майором ЗС США Джоном Міллером і майором ЗС Швеції Еріком Фалком. До проведення лекцій було також залучено трьох іноземних інструкторів від Збройних сил Королівства Данія на чолі з майором Йенсом Якобсеном, представників Міжнародної організації з міграції в Україні, Товариства Червоного Хреста України та МВС України. За результатами навчання слухачі отримали новітні знання щодо сучасних напрямків і особливостей цивільно-військової співпраці та налагодження взаємозв’язку військових з цивільною поліцією ООН, взаємодії з урядовими і неурядовими організаціями, засобами масової інформації під час проведення міжнародних миротворчих операцій.

В Умані відбувся семінар-навчання "Рух за євроатлантичну інтеграцію"
Він був проведений 6 липня п.р в приміщенні районної державної адміністрації для голів районних організацій Народного руху України, керівників Молодого народного руху Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей. Відкрив це групове заняття голова Черкаської обласної організації НРУ Юрій Громовський. З доповіддю на тему "Історичний та економічний аспекти європейської інтеграції України" виступив керманич Народного руху України, голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк. Про участь молодих рухівців в активізації євроатлантичної інтеграції України розповів голова Всеукраїнської молодіжної організації Народного руху України Іван Крулько. Зокрема, він зазначив: соціологічні дослідження показали, що наші громадяни більше довіряють громадським об’єднанням , які агітують за НАТО, ніж державним чиновникам. Отже, саме суспільні угрупування повинні допомогти українській владі в процесі європейської інтеграції. Радник голови НРУ, член Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО, генерал-лейтенант запасу Петро Процик розкрив тему "Членство в НАТО як основний шлях реалізації національної безпеки". Доповідачі відповіли на численні запитання присутніх.

"Україна-НАТО: шляхи співпраці"
Семінар за такою тематикою відбувся на базі Путильської районної державної адміністрації для державних службовців та працівників правоохоронних органів і лісгоспів. Його відкрив голова райдержадміністрації Володимир Луканюк. Про початок інформаційно-роз'яснювальної роботи серед громадськості стосовно співпраці з Євросоюзом та НАТО розповів директор Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади і місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій Микола Ярмистий. Лекцію про історію створення, структуру та етапи розширення Організації Північноатлантичного договору прочитав професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету Сергій Федуняк, а про взаємовідносини нашої країни з Альянсом та переваги членства в ньому повідав молодий науковець, аспірант цієї кафедри Михайло Павлюк. По завершенню прозвучало ряд запитань, зокрема, щодо можливих ризиків приєднання до НАТО та фінансових витрат при модернізації Збройних сил України. Під час проведення даного заходу розповсюджувався інформаційний буклет "Чому саме НАТО?" та демонструвалися слайди про діяльність та пріоритети Північноатлантичного альянсу. Слід додати, що створена на початку квітня п.р. лекторська група з питань НАТО, яка має на меті донести до громадськості регіону об’єктивну інформацію про Альянс, відвідала всі одинадцять районів Чернівецької області, де груповими заняттями було охоплено близько 1200 буковинців.

Акція на підтримку НАТО в Прикарпатті
Вона пройшла 5 липня п.р. в Івано-Франківській області в рамках кампанії "НАТО - Так!". В обласному центрі на Вічовій площі обласна і міська організації партії "Народний союз наша Україна" розгорнули намети з державними прапорами України. Їх активісти поширювали агітаційні матеріали про НАТО, партійні газети з виступами прихильників вступу України до Північноатлантичного альянсу. Одночасно працював "відкритий" мікрофон, до якого кожен охочий міг підійти і висловити свою думку про НАТО. Волонтери даної акції проводили бліц-опитування перехожих про їх ставлення до вступу України в цю політично-безпекову організацію.

До створення в Одесі Центру євроатлантичної інтеграції
З цієї нагоди в Одеському обласному об’єднанні товариства "Просвіта" відбулися збори, в яких взяли участь відомі громадські та політичні діячі Одещини, викладачі та військовослужбовці. За словами заслуженого працівника культури України письменника Дмитра Шупти, основними завданнями такого осередку в Одесі стануть розробка регіональних програм співробітництва з країнами НАТО та Євросоюзу, організація "круглих столів", конференцій, інформаційних кампаній у ЗМІ. Головна мета цих заходів полягатиме у забезпеченні широких верств населення об’єктивною інформацією стосовно НАТО, підготовці і розповсюдженні поліграфічних, аудіо та відео матеріалів і документів про діяльність Північноатлантичного альянсу і Європейського Союзу.
До складу Громадської ради Центру євроатлантичної інтеграції увійшли громадські та політичні активісти Одещини, науковці, педагоги і студенти Одеського національного університету імені І.Мечникова, представники Громадської ліги Україна-НАТО, Спілки офіцерів України та Одеського обласного об’єднання "Просвіта". На зборах цієї громадської ради був розроблений та затверджений план діяльності зазначеного центру до кінця поточного року. Так, уже в липні спільно з Чорноморським гайдамацьким з’єднанням планується провести молодіжний табір у Савранському районі Одеської області. Крім того, передбачається влаштувати виставку, присвячену миротворчій діяльності НАТО та України.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
Усі новини


реклама партнерів: